Kupka niemowlaka

pienista kupka u niemowlaka
kupka niemowlaka
zielona kupka niemowlaka
biegunka u niemowlaka

Pienista kupka u niemowlaka: przyczyny u niemowlaka karmionego piersią i mlekiem modyfikowanym

Pienista kupka może wzbudzić niepokój u rodziców niemowlęcia, zwłaszcza jeśli dziecko oddaje takie półpłynne stolce od urodzenia. Wyjaśniamy przyczyny, dla których pienista kupka może się pojawić u niemowlaka karmionego piersią oraz mlekiem modyfikowanym. Tłumaczymy, co oznacza zielona lub żółta pienista kupka.
Magdalena Drab
biała kupka
kupka niemowlaka

Biała kupka u dziecka: co oznacza biały stolec?

Biała kupka u dziecka to zwykle spore zaskoczenie dla rodziców. Biały lub szarawy kolor kupki nie musi wcale oznaczać nic złego, choć wygląda nietypowo. Zdarza się jednak, że biały stolec to efekt problemów ze zdrowiem, w tym poważnych kłopotów z wątrobą i drogami żółciowymi. Podpowiadamy, co oznacza biała kupka i czy może pojawić się po jelitówce.
Magdalena Drab
biegunka u niemowlaka
odwodnienie
kupka niemowlaka

Biegunka u niemowlaka: co podać, kiedy do lekarza?

Biegunka u niemowlaka może być niebezpieczna, ponieważ u najmłodszych dzieci łatwo o odwodnienie. Warto przygotować się na stresujące sytuacje, poznać najczęstsze przyczyny biegunek u dzieci i objawy, które mogą wskazywać na konieczność pilnej pomocy lekarza. Doświadczony pediatra wyjaśnia też, jak leczyć rozwolnienie u niemowlaka.
Ewa Janczak-Cwil
Zielona kupka u niemowlaka
alergia
zatrucie pokarmowe
kupka noworodka

Zielona kupka u niemowlaka – co oznacza, kiedy do lekarza?

Zielona kupka niemowlaka na ogół nie jest powodem do niepokoju. Robią ją niemowlęta karmione piersią i pijące mleko modyfikowane. Zielona kupa pojawia się także w pieluszce noworodka. Sprawdzamy, co jest przyczyną zielonego stolca u dzieci i kiedy należy traktować go jako objaw kłopotów ze zdrowiem.
Małgorzata Wódz
Dziecko Bebiko
kupka noworodka
kupka niemowlaka
zielona kupka niemowlaka

ABC kupki niemowlęcia – jej wygląd a zdrowie maluszka

Troska o prawidłowy rozwój i dobre samopoczucie dziecka to priorytet dla każdego rodzica, szczególnie w okresie 1000 pierwszych dni życia dziecka. Zdarzają się sytuacje, gdy niemowlę jest płaczliwe i rozdrażnione ze względu na doskwierające mu dolegliwości trawienne. Przydatna w rozwiązywaniu problemów brzuszkowych może okazać się znajomość m.in. skali bristolskiej, czyli klasyfikacji uformowania kupki niemowlęcia. Sprawdź, czego na temat zdrowia malucha możesz się dzięki niej dowiedzieć.
Współpraca reklamowa
krew w kale u dziecka
kupka niemowlaka

Krew w kale u dziecka: świeża, utajona, ze śluzem. Co oznacza krew w stolcu dziecka?

Krew w kale u dziecka najczęściej pojawia się z powodu alergii na białko mleka krowiego. Czasami jest to objaw krwawienia z układu pokarmowego i wtedy trzeba ustalić, na którym odcinku dochodzi do krwawienia, poszukać przyczyny problemu i ją wyeliminować.
Agnieszka Majchrzak
pieluchowanie
przewijanie dziecka
kupka niemowlaka
zaparcia u niemowlaka

Jak często noworodek robi kupę i siusiu?

Siusiu i kupa maleńkiego dziecka to dla początkujących rodziców często temat numer jeden. Zawartość pieluchy może przecież wiele powiedzieć o dziecku. O czym dokładnie świadczą?
Agnieszka Majchrzak
noworodek
kupka niemowlaka

Czy Ty już miałaś "chrzest bojowy"? ;-)

Tak wiemy, to wstydliwy temat, ale kogo to nigdy nie spotkało? Nam też się to przydarzyło, więc przełamujemy milczenie! ;-)
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
porady dla mam
kupka niemowlaka
młoda mama

Od kiedy zaczęłam myśleć tylko o „kupkach”? - zwierzenia młodej mamy

O czym tak naprawdę myślą mamy? Jak zmienia się ich życie? 9 zabawnych i … prawdziwych tematów.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Dada
zdrowie dziecka
kupka noworodka
kupka niemowlaka

Wszystko, co chciałaś wiedzieć o kupce niemowlaka, ale wstydziłaś się zapytać

Zabrudzona pielucha czasem wymaga szybkiej interwencji. I nie chodzi tu tylko o przewinięcie malucha. Jak powinna wyglądać kupka zdrowego niemowlaka i co powinno cię zaniepokoić?
Współpraca reklamowa
Dada
noworodek
pielęgnacja noworodka
zdrowie dziecka

Stany przejściowe w pierwszych dobach życia dziecka – czy jest się czym martwić?

Spadek masy ciała po urodzeniu, żółtaczka fizjologiczna, a może czarna kupka? Zauważyłaś któryś z tych stanów u swojego dziecka? Sprawdź, czy jest się czym martwić.
Współpraca reklamowa
higiena prącia niemowlaka, przewijanie niemowlaka
kupka niemowlaka
przewijanie niemowlaka

O czym świadczy wygląd kupki?

Zawartość pieluszki to jedna z pierwszych wskazówek dotyczących zdrowia maluszka. Sprawdź, jak powinna wyglądać kupka niemowlaka.
Małgorzata Malinowska