Odejście czopa śluzowego

Czop śluzowy
czop śluzowy
oznaki porodu
odejście czopa śluzowego

Czop śluzowy:  jak wygląda, kiedy odchodzi?

Czop śluzowy przez całą ciążę pełni bardzo ważną funkcję – chroni płód przed infekcjami. Zostaje wydalony, kiedy szyjka macicy mięknie i skraca się, przygotowując się do porodu. Sprawdź, o czym dokładnie świadczy odejście czopa śluzowego i kiedy należy jechać do szpitala.
Joanna Biegaj
pierwsze objawy porodu
skurcze porodowe
odejście wód płodowych
odejście czopa śluzowego

Objawy porodu: jakie są i kiedy się pojawiają?

Podpowiadamy, jakie są objawy porodu i kiedy można je zaobserwować. Charakterystyczne objawy porodu pojawiają się w samej końcówce ciąży i są znakiem, że trzeba już jechać do szpitala. Ale kilka pierwszych oznak porodu ciężarna może zaobserwować jeszcze wcześniej. Opisujemy wszystkie objawy świadczące o tym, że organizm przygotowuje się do narodzin dziecka.
Małgorzata Wódz
kobieta, ciąża, brzuszek
krwawienie w ciąży
zdrowie w ciąży
plamienia w ciąży

Krwawienie w ciąży: lekkie, obfite, ze skrzepami. Czy jest niebezpieczne?

Krwawienie w ciąży nie zawsze jest sygnałem, że coś złego dzieje się z płodem, jednak za każdym razem, gdy się pojawi, trzeba iść do lekarza. To on oceni sytuację, zleci odpowiednie badania i powie, co robić dalej. O nieprawidłowościach może świadczyć m.in. pojawienie się krwawienia ze skrzepami.
Dominika Bielas
czop śluzowy jak wygląda
czop śluzowy
objawy porodu
odejście czopa śluzowego

Czop śluzowy: jak wygląda [czy czop śluzowy jest duży]

Czop śluzowy – jak wygląda? Im bliżej końca ciąży, tym bardziej wsłuchujesz się w swoje ciało, żeby nie przegapić początku porodu. Pytanie o to, jak wygląda czop śluzowy, zapewne zaczyna pojawiać się w twojej głowie coraz częściej. Jeśli wypatrujesz odejścia czopa śluzowego, powinnaś wiedzieć, jak wygląda i kiedy jego wydalenie wymaga wizyty u lekarza. Nie martw się, pomożemy ci to ustalić!
Karolina Stępniewska
poród
internetowa szkoła rodzenia
odejście czopa śluzowego
skurcze przepowiadające

Jak rozpoznać poród [WIDEO]

Jak rozpoznać poród? Sygnałem, że już zaczyna się poród, są regularne skurcze macicy. Zobacz, jak odróżnić skurcze przepowiadające od tych naprawdę zwiastujących poród i w jakich sytuacjach nie można zwlekać z udaniem się do szpitala.
Katarzyna Imiołek
objawy zbliżającego się porodu
odejście wód płodowych
skurcze
odejście czopa śluzowego

Objawy zbliżającego się porodu – 10 sygnałów, że poród jest już blisko [wczesne, kilka dni lub godzin przed porodem]

Odejście wód płodowych i bolesne skurcze to klasyczne oznaki porodu. Jednak objawy zbliżającego się porodu pojawiają się znacznie wcześniej w postaci obniżenia się brzucha, bardziej bolesnych, chociaż nadal nieregularnych skurczów macicy. Na kilkanaście godzin przed porodem pojawia się ból krzyża i plamienie. Oto objawy zbliżającego się porodu, które kobieta odczuwa na miesiąc przed urodzeniem dziecka oraz na kilka dni lub godzin przed porodem.
Beata Turska
ciąża, brzuszek, zegarek
czop śluzowy
dolegliwości w ciąży
przed porodem

Brzuszek na finiszu

Twój organizm właśnie wrzuca piąty bieg. Z każdym tygodniem coraz energiczniej przygotowuje się do porodu i karmienia. Czujesz to, prawda? Niestety, ta ostatnia prosta zazwyczaj jest dość trudna.
Tatiana Audycka-Szatrawska
poród
poród
wody płodowe
odejście wód płodowych

Pierwsze zwiastuny porodu

To już?! Ale czy na pewno? A może to tylko fałszywy alarm? Podpowiadamy, po czym rozpoznać, czy akcja porodowa naprawdę ruszyła pełną parą.
Bożena Mucha
kobieta, ciąża, ćwiczenia
czop śluzowy
poród
objawy porodu

Objawy przedporodowe

Czy daleko jeszcze do porodu? Obserwuj swoje ciało. Ono da ci znak, że powoli zbliża się finał.
Sylwia Niemczyk