Smak

metaliczny posmak w ustach w ciąży
smak

Metaliczny posmak w ustach w ciąży – skąd się bierze i jak go złagodzić?

Metaliczny posmak w ustach może być jednym z objawów ciąży. Czasami jednak wynika z różnych nieprawidłowości, które mogą występować niezależnie od ciąży. Na szczęście jest kilka sposobów na zmniejszenie tej dolegliwości.
Ewa Janczak-Cwil
smak
zmysł smaku
miasteczko zmysłów

Kolorowe i niezwykle słodkie dzieło sztuki. Spotkanie z cukiernikiem [Miasteczko Zmysłów]

Brownie, marmolada, lukier… To tylko przykłady słodyczy, które powstały przez pomyłkę. Tym razem Miasteczko Zmysłów odwiedziła cukiernik Ewa Siniarska. Jak sama przedstawiła się dzieciom – uwielbia przygotowywać torty, piecze ciasta i szuka słodkich smaków na świecie. Tym razem wspólnie z dzieciakami stworzyła niezwykły, słodki obraz…
Partner
Miasteczko Zmysłów smak
smak
zmysł smaku
Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka inspiruje: trzy pyszne zabawy smakowe

Maluch jeszcze w brzuchu mamy uczy się rozpoznawania smaków. Połyka wody płodowe, do których przenikają cząsteczki tego, co je mama. Jeśli więc w diecie ciężarnej nie brakuje owoców i warzyw, jest spora szansa, że na etapie rozszerzanie diety maluch nie będzie krzywił się na brokuły i fasolkę. Jak jednak zachęcać dzieci do próbowania nowych smaków na późniejszym etapie?
Partner
dziecko robi z mamą jedzenie
zmysły
smak
zmysł smaku

Zabawa ćwicząca zmysł smaku: Co tak smakuje? Kolorowanka z owocami dla malucha

Słony, słodki, gorzki, kwaśny i umami – to podstawowe smaki, które odczuwamy dzięki zmysłowi smaku. Aby wychować małego smakosza lub po prostu malucha o wyostrzonym smaku, warto stymulować ten zmysł. Nie masz pomysłu na zabawę? Podpowiadamy, jak pysznie się bawić!
Partner
smak
zmysł smaku

Jak działają zmysły? Zmysł smaku

Ulubiony smak? Pewnie, że czekolada! A wiecie jak to się dzieje, że po wzięciu kawałka do ust uruchamiane są nasze kubki smakowe odpowiedzialne za słodki smak?
Partner
gotowanie
smak
gotowanie dla dzieci

Pysznie, zdrowo, kolorowo! Krótki przewodnik po świecie smaków [WIDEO]

– Kolory mogą smakować. Brązowy kojarzy się z tym, co gorzkie, zielony z tym, co kwaśne , a czerwony ze słodyczą – tłumaczył gość kolejnego spotkania w Miasteczku Zmysłów: kucharz Grzegorz Zawierucha. Opowiadał o zmyśle smaku i wspólnie z małymi pomocnikami przygotował niezwykłe potrawy. Zobaczcie sami!
Partner
Zmysł smaku u dziecka
smak

4,5 tys. kubków na języku! Zobacz, jak rozwija się zmysł smaku u dziecka

Czy wiesz, że słodki smak w ustach zmniejsza odczuwanie bólu u dziecka? Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o zmyśle smaku.
Sylwia Niemczyk
niemowlę
wzrok
słuch
węch

Jak rozwijają się zmysły

Lubi patrzeć na pasiaste zabawki, słuchać szumu suszarki, jest delikatne jak księżniczka na ziarnku grochu, a jednak nie przeszkadza mu zapach pełnej pieluszki. Kto to? Twoje maleństwo.
Beata Turska
co smakuje dziecku, apetyt, niejadek
karmienie piersią
niejadek
rozszerzanie diety

Co smakuje dziecku?

Co smakuje mojemu dziecku – zastanawiasz się i jednocześnie boisz, że nie będzie lubiło warzyw, jajek, mięsa... Nie musi tak być! Sprawdź tylko, co lubi jeść dziecko na danym etapie rozwoju i karm je zgodnie z naszymi radami. Wychowasz smakosza!
Aleksandra Sobieraj