Uczulenie

uczulenie na komary
alergia
uczulenie
komary

Uczulenie na komary – objawy, jak pomóc dziecku?

Uczulenie na komary objawia się obrzękiem w miejscu ukąszenia i złym samopoczuciem dziecka. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się wymioty, gorączka i problemy z oddychaniem. Najprostszym sposobem uniknięcia uczulenia na komary jest zapobieganie kontaktowi z owadami. Co robić, jeśli nie uda się tego uniknąć. Jak radzić sobie z przykrymi objawami? Co stosować?
Ewa Janczak-Cwil
czerwone policzki u dziecka
uczulenie
zdrowie dziecka

Czerwone policzki u dziecka – przyczyny, sposoby leczenia

Czerwone policzki u dziecka mogą wystąpić jako reakcja na bardzo różne czynniki. Przyczyną występującego na policzkach rumienia może być alergia, choroba lub nawet spacer w chłodny dzień. Opisujemy najczęstsze powody powstawania zaczerwienienia na twarzy oraz sposób leczenia.
Ewa Janczak-Cwil
objawy alergii u dziecka
duszności u dziecka
wysypka
uczulenie

Objawy alergii u dziecka – jak rozpoznać alergię i pomóc dziecku?

Objawy alergii u dziecka powinny być powodem do działania. Niektóre mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia! Czy wiesz, jak rozpoznać groźne objawy alergii (np. duszność lub wstrząs anafilaktyczny) i co robić, by szybko pomóc dziecku?
Joanna Biegaj
uczulenie na truskawki
truskawki
uczulenie
alergia pokarmowa

Uczulenie na truskawki – objawy. Jak wygląda leczenie?

Uczulenie na truskawki zdarza się rzadko, zwykle ma łagodne objawy i łatwo można mu przeciwdziałać. Pocieszająca wiadomość jest też taka, że często się z niego wyrasta. Ale jest też zła informacja – przy uczuleniu na truskawki trzeba uważać na wiele innych owoców.
Małgorzata Wódz
uczulenie na słońce
uczulenie
opalanie
kremy z filtrem UV

Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie

Uczulenie na słońce u dziecka to reakcja układu odpornościowego na światło słoneczne. Jest to rzadki, ale bardzo dokuczliwy rodzaj alergii. Pojawia się wiosną lub wczesnym latem i wywołuje na skórze swędzącą wysypkę. Wyjaśniamy, jak można rozpoznać, że jej przyczyną rzeczywiście są promienie słoneczne.
Małgorzata Wódz
wysypka w ciąży
ciąża
uczulenie
wysypka

Wysypka w ciąży: kiedy krostki i pokrzywka to uczulenie, a kiedy choroba

Wysypka w ciąży może być niegroźną reakcją uczuleniową np. na nowy kosmetyk. Swędzące krostki na brzuchu to najczęściej pokrzywka ciężarnych, ale w czasie ciąży mogą też pojawić się inne zmiany skórne, np. opryszczka, liszaj czy świerzbiączka.
Joanna Biegaj
alergiczny nieżyt nosa
uczulenie
alergia u dzieci

Alergiczny nieżyt nosa - objawy, przyczny, jak leczyć

Gwałtowne kichanie i łzawienie oczu to najbardziej charakterystyczne objawy tej dolegliwości. Opisujemy skąd się bierze i jak chronić przed nim dziecko.
Agnieszka Majchrzak
dziecko z alergią na gluten
alergia
uczulenie
gluten

Jak objawia się alergia na gluten?

Objawy alergii na gluten mogą wystąpić natychmiast albo dopiero po jakimś czasie od zjedzenia uczulającego produktu. U dzieci najczęstsze są zmiany skórne. Ale objawów jest znacznie więcej. I mogą być zdecydowanie bardziej burzliwe.
Aleksandra Sobieraj
komosa
alergia
uczulenie
alergia wziewna

Alergia na pyłki: komosa

Komosa kwitnie od końca lipca do początków października. Przez cały ten okres osoby uczulone na pyłki komosy mogą źle się czuć, mieć katar, kaszel, zapalenie spojówek, bóle głowy.
Katarzyna Pinkosz
chory przedszkolak, choroby wieku przedszkolnego
przeziębienie
uczulenie
ospa wietrzna

5 najczęstszych chorób przedszkolaka

Przedszkolak ma prawo sporo chorować, nawet jeśli przed pójściem do przedszkola był okazem zdrowia. Sprawdź, jakie dolegliwości mogą spotkać twoje dziecko.
Aleksandra Sokalska
Jakie zwierzę dla małego alergika. Koty i psy, który nie uczulają
wychowanie dziecka
uczulenie
alergik

Mały alergik chce zwierzątko. Co teraz?

Rozsądek podpowiada, by prośbę zignorować, ale serce mówi – przecież ono będzie takie nieszczęśliwe... Jeśli chcesz, by mimo alergii twoje dziecko miało zwierzaka, zobacz, na co możesz się zdecydować.
Małgorzata Wódz
dziecko z alergią
alergia
uczulenie
leczenie alergii

Alergia? Pomogą leki antyhistaminowe

Co prawda leki antyhistaminowe nie leczą alergii, ale za to znacznie łagodzą jej objawy. Sprawdź, jak długo można je stosować i które z preparatów są najlepsze dla dziecka.
Sylwia Niemczyk
jedzenie
uczulenie
leczenie alergii
alergia u dzieci

Uczulenie? Sprawdź na co

Alergia to podstępna choroba i nie zawsze od razu masz pewność, na co dziecko jest uczulone. Dlatego sprawdź, co najczęściej wywołuje alergię, jakie są objawy i jak z nią walczyć.
Aleksandra Sokalska
karmienie butelką, niemowlę
karmienie butelką
uczulenie
kłopoty z karmieniem

Gdy cukier z mleka szkodzi

Jeśli po wypiciu mleczka maluchowi dokuczają wzdęcia i bóle brzuszka, być może dziecko nie toleruje laktozy.
Joanna Kieniewicz-Górska/"Twoje dziecko"
dziewczynka, lato, kwiaty, kapelusz
katar alergiczny
katar
uczulenie

Jak pomóc dziecku, które ma alergię na pyłki?

Alergia na pyłki może bardzo doskwierać twojemu dziecku. Objawia się ona kichaniem, katarem, swędzeniem oczu i nosa. Jak ułatwić dziecku życie, gdy pylą rośliny, na które jest uczulone? Sprawdź!
Joanna Kieniewicz-Górska
mama, tata, rodzina, maj, dziecko, trawa
uczulenie
zdrowie dziecka
alergia wziewna

Jak pomóc dziecku przetrwać alergią na pyłki?

Na dworze piękne słońce, a dziecku leje się z nosa. Wygląda na gorzej chorego niż zimą! To może być alergia na pyłki, bardzo podstępna o tej porze roku. Jak ją przetrwać? Możesz pomóc dziecku stosując się do kilku naszych rad.
Katarzyna Pinkosz
jeść, niemowlę, karmienie, łyżeczka
uczulenie
dieta alergika
alergia pokarmowa

Dieta małego alergika

Jeśli twoje dziecko ma alergię na jajka, gluten lub mleko, musisz je wyeliminować z jego diety. Mimo to możesz gotować smacznie.
Joanna Kieniewicz-Górska
edipresse.MUM53.jpg
uczulenie
rozszerzanie diety
alergia pokarmowa

Alergia ukryta w jedzeniu

Mleko, jajka, ryby, gluten: to główni wrogowie alergika. Często są oni ukryci tam, gdzie się ich nie spodziewasz! Jak karmić małego alergika, by uniknął kłopotów?
Katarzyna Pinkosz
kuchnia
uczulenie
dieta alergika

Alergik też smacznie je

Kotleciki bez jajek. Ciasto bez mleka. Niesmaczne? Nieprawda! Takie dania też mogą być pyszne, zwłaszcza jeśli dowiesz się, jakimi zamiennikami zastępować alergizujące produkty.
Anna Haman
maluch, plac zabaw, jedzenie
alergia
uczulenie
alergik

Atak z powietrza

Smyk bawi się w najlepsze, zajada pyszne lody.Gdy nagle... Osa! Pszczoła! Przecież one też lubią słodycze. Szkopuł w tym, że są maluchy uczulone na ich jad!
Katarzyna Pinkosz
alergia
przeziębienie
katar

Przeziębienie czy uczulenie

Jak pomóc maluchowi, który nie jest przeziębiony, a ciągłe pokasłuje i kicha – wyjaśnia znakomity alergolog i pulmonolog prof. dr hab. Danuta Chmielewska-Szewczyk.
Joanna Kieniewicz-Górska
uczulenie, odparzenie, alergia
alergia
uczulenie
odparzenie

Dr Szmurło: jak odróżnić atopowe zapalenie skóry od odparzenia

Czy odparzenie pupy można pomylić z AZS (atopowym zapaleniem skóry)? Jak pielęgnować niemowlę z odparzeniem, a jak niemowlę z AZS? Pytamy dermatologa dr. n. med. Andrzeja Szmurło.
Sylwia Niemczyk