Wspólne posiłki

Genialny sposób na niejadka. Tylko dla odważnych mam!
dieta
jedzenie dla dzieci
wspólne posiłki

TikTok: genialny sposób na niejadka. Tylko dla odważnych mam!

Są dzieci, które nie przepadają za jedzeniem, a ich rodzice często wznoszą się wyżyny kreatywności, żeby zachęcić maluszka do zjedzenia nawet niewielkiej ilości wartościowego posiłku. Wierszyki, wyliczanki, pęknie udekorowane posiłki to najczęściej wykorzystywane sposoby, by przekonać niejadka. Jedna z mam opublikowała na TikToku filmik, który bije rekordy popularności – w 7 dni obejrzało go ponad 6 milionów osób.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rodzice, niemowlak, niania
niejadek
metoda BLW
BLW

Najczęstsze pytania rodziców o metodę BLW (Baby Led Weaning)

Zebraliśmy powtarzające się w pytaniach rodziców wątpliwości dotyczące BLW – metody rozszerzania diety niemowlaka, która pozwala dziecku na samodzielne jedzenie, ale nie pozwala mu zostać niejadkiem :-) Przeczytaj te pytania oraz odpowiedzi na nie i podejmij decyzję najlepszą dla waszej rodziny.
Katarzyna Imiołek
rozszerzanie diety
gotowanie z dziećmi
jedzenie dla dzieci

Jak nauczyć dziecko jedzenia wszystkiego – radzi Joanna Drzazga

Autorka książki o sztuce wydawania przyjęć (także z dziećmi) "Pysznie dla rodziny i przyjaciół" Joanna Drzazga opowiada o rytuale wspólnego posiłku i przyzwyczajaniu dzieci do wszystkich smaków. Sprawdź, jak zmienić niejadka w małego smakosza.
Adela Prochyra
wspólne posiłki
czas wspólny z dzieckiem
eksperyment

Gdybyście mogli wybrać DOWOLNĄ osobę, z którą chcielibyście zjeść posiłek, kto by to był?

Kylie Minogue, Marilyn Monroe, Justin Bieber, lub Paul Hogan – takie odpowiedzi padały z ust rodziców. Dzieci wybrały jednak zupełnie inny tok myślenia. One kierowały się ... sercem!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
truskawki, rodzina, jedzenie
wspólne posiłki

Ważne, by rodzina jadła wspólnie posiłki

Życie w ciągłym biegu powoduje, że rodziny w Polsce coraz rzadziej jadają wspólnie. Tylko cztery rodziny na dziesięć je razem codziennie jeden z posiłków. Dlaczego warto zwracać na to uwagę, by wspólnie zasiadać do stołu?
Aneta Grinberg
dziecko, kuchnia, talerz
niejadek
brak apetytu u dziecka
wspólne posiłki

6 sposobów na niejadka. Jak zrozumieć dziecko?

Nawet jeśli sama jako dziecko byłaś niejadkiem, to trudno jest ci zaakceptować, że teraz również twoje dziecko cierpi na brak apetytu. Jak postępować z małym niejadkiem? Oto sześć ważnych przykazań.
Małgorzata Zduńska
rodzina, obiad, jeść, mama, dziecko
odżywianie
kuchnia dla malca
wspólne posiłki

Warto jeść razem

Niby wszyscy wiemy, że należy jeść razem. Mama, tata, dzieci – rodzina przy jednym stole je niespiesznie posiłek, prowadząc miłą rozmowę. Ale czy naprawdę jest to częsty obrazek w twoim domu?
Aleksandra Malinowska