Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Cytaty na zakończenie roku szkolnego dla dzieci (nie tylko do książek)
Adobe Stock/Pixel-Shot
Uczeń

Cytaty na zakończenie roku szkolnego dla dzieci (nie tylko do książek)

Cytaty na zakończenie roku szkolnego to coś, nad czym z pewnością warto się zastanowić. Może okazać się, że karteczka z takim cytatem odegra w życiu dziecka naprawdę ważną rolę. Zanim zdecydujesz, co wpisać do książki na zakończenie szkoły, zerknij na nasze propozycje.

Czy autorem cytatów na zakończenie roku szkolnego dla uczniów zawsze musi być patron szkoły? Może, ale nie musi. Dlatego wśród naszych propozycji znajdziesz słowa nie tylko Jana Pawła II, Bolesława Prusa czy Henryka Sienkiewicza. Sprawdź, który cytat powinni poznać i zapamiętać właśnie twoi wychowankowie. Napisz je na karteczce włożonej do nagrody książkowej lub przytocz, żegnając się z uczniami w ostatni dzień szkoły.

Cytaty na zakończenie roku szkolnego:

119 rzeczy do zrobienia w wakacje 2023: lista szalonych i kreatywnych pomysłów

Cytaty Jana Pawła II

W poszukiwaniu cytatów na zakończenie szkoły z pewnością warto wziąć pod uwagę słowa Jana Pawła II. Wśród nich nie brakuje takich, które idealnie pasują właśnie na tę okazję.

Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb. 

Jan Paweł II

***

Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość. 

Jan Paweł II

***

Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię! 

Jan Paweł II

***

Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli

Jan Paweł II

Cytaty kard. Stefana Wyszyńskiego

Kardynał Wyszyński to po Janie Pawle II osoba, która patronuje w Polsce największej liczbie szkół. Zastanawiając się nad tym, co wpisać do książki na zakończenie szkoły, można jednak wybrać słowa kardynała, nawet gdy patronem szkoły jest inna ważna postać.

Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością.

S. Wyszyński

***

Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe.

S. Wyszyński

***

Kto chce wejść na szczyt, musi zaczynać od dołu, a potem iść krok za krokiem, nie przyspieszając go. Zły to taternik czy alpinista, który zaczyna wspinaczkę w góry od zrywu i wielkiego wysiłku. Dobry — idzie krok za krokiem, powoli, spokojnie.

S. Wyszyński

***

Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość, lecz aby swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość.

S. Wyszyński

***

Od siebie trzeba wymagać najwięcej.

S. Wyszyński

 

Cytaty Bolesława Prusa

Wybierając cytat na zakończenie roku, warto sięgnąć do cytatów Bolesława Prusa, który uchodzi za jednego z najmądrzejszych polskich aforystów.

Najciężej w życiu ma ten, kto usiłuje unikać trudności.

B. Prus

***

Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty.

B. Prus

***

Więcej znaczy odważny rozum aniżeli siła.

B. Prus

Cytaty pisarzy, polityków i naukowców (do książki na koniec szkoły i nie tylko)

Poniżej zebraliśmy cytaty innych wyjątkowych osób. Słowa te z pewnością pięknie będą prezentować się na karteczce załączonej do książki na zakończenie szkoły. Wystarczy wybrać cytat, którego przekaz uznasz za najbardziej wartościowy.

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.

Eleanor Roosvelt

***

Choćbyś poznał ziemię całą
Milion gwiazd jeszcze zostało
Choćbyś gwiazdy znał na niebie,
Jeszcze musisz poznać siebie.

M. Konopnicka

***

Wiele czyni, kto czyni, co może.

W. I. Makarewicz

***

Szczęściem jest móc wszystko, czego chcemy a wielkością – chcieć wszystko, co możemy.

K. Brodziński

***

Strzeżmy się czynić rzeczy dobre – czyńmy rzeczy najlepsze.

T. Kordyasz

***

Chmury zakrywają szczyt góry tylko tym, co są na dole.

J. Drobnik

***

Jest to dziwne, że człowiek jest dumny raczej z tego, co mu dała natura, niż z własnych zasług. Nawet gdy się szczyci zasługami, często przy tym słychać: „Taki jestem”,  a nie: „Takim się stałem”.

K. Irzykowski

***

Ale gdy pożyjesz dłużej, poznasz, że gdy ktoś chce czegoś na świecie dokazać, temu nie wolno ni własnej, ni cudzej słabości folgować, nie wolno większych spraw dla mniejszych poświęcać.

H. Sienkiewicz

***

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.

H. Sienkiewicz

***

Ludzie z natury dobrzy pragną wiedzy.
​L​. da Vinci

***

Logika zabierze cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zabierze cię wszędzie.

A. Einstein

***

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.

A. Einstein

***

Jeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe.

L. Brown

***

Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.
 V. Howard

***

Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu.

R. Collier

***

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

S. Żeromski

***

Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki.

A. Einstein

***

Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą.

Platon

***

Przeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy.

Wiliam A. Ward

 

Zobacz też:

Dedykacja do książki dla ucznia i uczennicy
Adobe Stock
Edukacja
Dedykacja do książki dla ucznia i uczennicy: oryginalne pomysły, ponadczasowe cytaty
Dedykacja do książki dla ucznia lub uczennicy to świetny i ponadczasowy pomysł, żeby wyróżnić jego lub ją za osiągnięcia w nauce. Jeśli nie masz pomysłu, co wpisać do książki, skorzystaj z naszych pomysłów. Na pewno cię zainspirują!

Dedykacja do książki dla dziecka to wspaniała pamiątka, która po latach będzie przypominać dorosłym już osobom beztroskie lata spędzone w szkole. Być może czytając swoim dzieciom otrzymaną przed laty książkę, będą z nostalgią wspominać wychowawczynię, innych nauczycieli oraz koleżanki i kolegów z klasy. Sprawdź, jakie dedykacje wpisać na zakończenie roku szkolnego do książki, aby stała się ona wehikułem czasu. Spis treści: Wpis do książki dla ucznia – o czym warto pamiętać Klasyczne dedykacje do książki na zakończenie roku szkolnego Dedykacja do książki od wychowawcy lub wychowawczyni Dedykacje do książek dla uczniów – piękne cytaty Dedykacja do książki dla dziecka w wieku przedszkolnym Wpis do książki dla ucznia– o czym warto pamiętać Chociaż dedykacja to krótki tekst, istnieje kilka zasad, które należy stosować, zwłaszcza gdy samodzielnie komponujemy treść wpisu. Wpisz dedykację na pierwszej stronie książki, pod tytułem. Jeśli dedykacja jest wpisywana odręcznie, pamiętaj, że powinna być czytelna. Dedykację kierujemy do konkretnej osoby, np. dla Marceliny Kowalskiej z V c. Spraw, by uczniowie mieli poczcie, że słowa są skierowane bezpośrednio do ich. Napisz, z jakiej okazji uczeń lub uczennica otrzymali książkę, np. na zakończenie 6. klasy, za udział w konkursie. Warto też wpisać datę i miejscowość. Po latach osobie obdarowanej łatwiej będzie wrócić wspomnieniami do tych wyjątkowych chwil. Nie zapomnij się podpisać, np. Katarzyna Nowak, wychowawczyni pełnej szalonych pomysłów klasy VII a. Są osoby, które uważają, że nie mają prawa wpisywać żadnej dedykacji do książki, ponieważ nie są jej autorem. Ci wychowawcy, zamiast pisać dedykację na stronie tytułowej, piszą ją na kartce, którą wkładają do książki....

Jak napisać dedykację dla dziecka?
Adobe Stock: nuzza11
Cytaty i przysłowia
Dedykacja dla dziecka – jak ją napisać? [gotowe dedykacje i cytaty do książki i albumu]
Książka jest ponadczasowym upominkiem, także dla najmłodszych – dlatego warto zamieścić w niej osobistą dedykację. To miły gest, szczególnie jeśli chcemy pokazać obdarowywanej przez nas osobie, że jest dla nas wyjątkowa. Poznaj nasze wskazówki i gotowe przykłady dedykacji dla dziecka do książki lub albumu – prezentujemy ich aż 20!

Napisanie dedykacji dla dziecka nie jest trudne, ale z pewnością należy poświęcić tej czynności czas i zastanowić się, co chcemy słowami dedykacji przekazać. Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami, które pomogą ci napisać inspirujący tekst.  Spis treści :  Jak napisać dedykację dla dziecka do książki lub albumu? Gotowe dedykacje dla dziecka na urodziny Dedykacja dla dziecka: piękne i mądre cytaty Gotowe dedykacje szkolne Jak napisać dedykację dla dziecka do książki lub albumu? Wpisując dedykację do albumu lub książki, warto zastosować się do kilku zasad: Dedykację zawsze kierujemy do kogoś, np. „Dla mojej kochanej wnusi…”.   Tekst musi wskazywać, z jakiej okazji została podarowana książka, np. z okazji urodzin, Komunii świętej czy zakończenia roku szkolnego.   Data i miejscowość – może to być data wręczenia prezentu lub danego święta, np. Boże Narodzenie 2022. Po latach ta informacja będzie wyjątkowo cenna.   Dedykacja powinna być umieszczona na stronie tytułowej, pod tytułem.   Aby nadać elegancji, dedykacja powinna być napisana piórem z niebieskim lub czarnym atramentem. Jest to także rozwiązanie praktyczne: te kolory dłużej zachowują swój kolor.   Własnoręcznie wykonana dedykacja dla dziecka powinna być starannie i czytelnie napisana. Jeśli twój charakter pisma jest trudny do rozszyfrowania, możesz wydrukować ładną, dekoracyjną kartkę z tekstem i załączyć ją do książki.   Można napisać osobiste, płynące prosto z serca myśli, wykorzystać cytaty lub gotowe, szkolne dedykacje. Gotowe dedykacje dla dziecka na urodziny Osobiste dedykacje to doskonałe uzupełnienie prezentu na urodziny. Jeśli nie wiesz, co napisać w dedykacji do książki, odwołaj się do obecnych pasji i zainteresowań...

cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Najpiękniejsze cytaty o życiu to zwykle przemyślane i mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dają siłę na co dzień i inspirują do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych złotych myśli znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Najpiękniejsze (wybór redakcji) Krótkie Mądre Inspirujące Motywacyjne Pozytywne Zabawne Smutne Refleksyjne Złote myśli – na każdą okazję Sentencje i powiedzenia Najpiękniejsze cytaty o życiu (wybór redkacji) Każdy z cytatów inspiruje i skłania do przemyśleń. Dla niektórych, mogą być swego rodzaju drogowskazem, u innych wywołać wzruszenie. Niekiedy są to prawdy oczywiste, czasami trzeba dokładniej analizować słowa autora. Prezentujemy wybór najpiękniejszych życiowych sentencji, wśród których być może znajdziesz motto w sam raz na dziś: *** Czy nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że tak cieszę się życiem… – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" *** Jeżeli robisz to, co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, Twoje życie będzie łatwe. – Les Brown *** Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde *** Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn *** Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. – Arystoteles *** Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć. – Licia Troisi *** Życie jest jak...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz