Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie starają się uzyskać jak najlepsze oceny na świadectwie. Pomóc może im w tym Dzień Dobrej Oceny. To również święto mające na celu zwrócenie uwagi na to, że nie tylko jesteśmy oceniani przez innych, ale także sami oceniamy.

Reklama

Dzień Dobrej Oceny – co to jest?

Dzień Dobrej Oceny to wyjątkowe święto każdego ucznia i uczennicy oraz wszystkich osób, które… podlegają ocenie. A, jako że oceniamy oraz jesteśmy oceniani, to jest to święto nas wszystkich. Zwyczajowo w szkole nauczyciele stawiają uczniom tylko dobre oceny, ale to również doskonała okazja, aby poruszyć tematy związane z porównywaniem się z innymi osobami, np. celebrytami czy influencerami, a także wpływem oceniania i wyrażania raniących opinii na nasze samopoczucie.

Dzień Dobrej Oceny – kiedy się obchodzi?

Dzień Dobrej Oceny należy do kategorii świąt nietypowych i obchodzimy go 3 czerwca. W 2022 roku wypada on w piątek.

Dzień Dobrej Oceny – skąd wzięło się to święto?

Początkowo święto to było związane tylko ze szkolnymi ocenami. W końcu czerwiec to wyjątkowo pracowity czas, kiedy to uczniowie starają się uzyskać jak najlepsze oceny na koniec roku szkolnego.

Z czasem jednak Dzień Dobrej Oceny nabrał szerszego znaczenia i w tym dniu uczniowie oraz nauczyciele rozmawiają o ocenianiu innych osób, a także siebie samych. Bardzo często podejmowane są tematy dotyczące hejtu w sieci, samooceny oraz promujące różnorodność. Wszak, każda osoba jest inna, lecz wszyscy zasługują na szacunek, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, wygląd, kolor skóry czy wykonywany zawód.

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama