plebiscyt "Tata w koronie"
mamotoja.pl
Aktualności

Zwycięzca plebiscytu na Tatę w Koronie: „Pomagam i wspieram, chociaż nie lubię o tym mówić, wolę to robić”

Oto wyniki plebiscytu mamotoja.pl na najwspanialszego tatę w czasie pandemii koronawirusa! Zwyciężył wyjątkowy człowiek, który ruszył z pomocą dla służby zdrowia, jak tylko w Polsce zaczęła się epidemia. Swoim wielkim gestem pokazał, jak ważne jest wzajemnie wspieranie się w obliczu kryzysu i jak bardzo jesteśmy wrażliwi na drugiego człowieka.

To już tradycja redakcji mamotoja.pl, że w Dniu Ojca ogłaszamy wyniki naszego plebiscytu na supertatę. W tym roku, tak bardzo zdominowanym przez pandemię koronawirusa, postanowiłyśmy, że nasz plebiscyt będzie polegał na głosowaniu na Tatę w Koronie, a więc takiego ojca, który zasługuje na uznanie za swoją postawę w czasie walki z COVID-19.

Oto zwycięzca plebiscytu na Tatę w Koronie!

Przez dwa tygodnie użytkowniczki mamotoja.pl mogły głosować na swojego faworyta. Bezapelacyjnie został nim Gheorghe Marian Cristescu, który zdobył największą liczbę głosów i wygrał plebiscyt na Tatę w Koronie.

Gheorghe Marian Cristescu to przedsiębiorca rumuńskiego pochodzenia, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, a prywatnie tata dwóch córeczek – 5-letniej Aurelii i 12-letniej Amelii.

Cristescu jako pierwszy hotelarz w Polsce udostępnił w czasie epidemii swoje placówki medykom, aby mogli w nich bezpiecznie odpocząć. Utworzył także fundację „Hotele dla Medyków", pomagającą znaleźć miejsca w hotelach i finansującą noclegi dla pracowników służby zdrowia w całej Polsce.

Chciał w ten sposób pomóc lekarzom pracującym na pierwszej linii walki z COVID-19, tak aby nie musieli po pracy wracać do domów, ryzykując, że zarażą najbliższych koronawirusem. Kilka z obiektów hotelowych przedsiębiorca przeznaczył także na izolatoria. Dzięki temu osoby zakażone mogły w nich skorzystać z bezpłatnych noclegów.

Dziękujemy Gheorghe Marian Cristescu za piękny i hojny gest oraz gratulujemy wygranej w wielkim stylu!

Rozmowa z Gheorghem Marianem Cristescu, zwycięzcą plebiscytu mamotoja.pl na Tatę w Koronie

zwycięzca plebiscytu
mamotoja.pl

Gratuluję wspaniałej wygranej, zwyciężył Pan z ogromną przewagą głosów!

Przyjmuję wygraną z wielkimi emocjami. Już sama nominacja była dla mnie dużym zaskoczeniem. Sam fakt, że się znalazłem wśród takich wspaniałych ludzi, którzy tak jak i ja pomagali w czasie kryzysu związanego z epidemią, był dla mnie wielkim wyróżnieniem.

Był Pan zaskoczony?

Tak. I bardzo wzruszony. Wielu ludzi, których mało znam, albo w ogóle nie znam, chciało na mnie głosować. Miałem od nich wiele bardzo sympatycznych sygnałów.

Dedykuję wygraną wszystkim pozostałym uczestnikom plebiscytu, gdyż są wspaniali. Dobrze, że jest nas tak wielu, że działamy w takich trudnych momentach i możemy razem coś dobrego zrobić.

Ilu pracowników służb medycznych skorzystało z Pana hoteli?

To jest kilka tysięcy osób i nadal w niektórych z naszych hoteli przebywają medycy. Około 60 osób z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie wciąż nocuje w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Oprócz tego udało się nam stworzyć izolatoria dla osób chorych na COVID-19 oraz powołać „Fundację dla Medyków", która wydała już ponad milion złotych na noclegi dla służb medycznych w hotelach nienależących do naszego holdingu.

Oddaliśmy nasze hotele pro bono, gdyż uznaliśmy, że epidemia koronawirusa to nie jest czas na czerpanie z nich dochodów. To czas, w którym hotele mogą służyć jako miejsce odpoczynku dla pracowników służby zdrowia, tak aby nie musieli wracać do domu i narażać swoich rodzin na ryzyko zakażeń.

Służby medyczne nadal potrzebują wsparcia?

Tak, gdyż pandemia cały czas trwa. Bardzo martwi mnie, że wielu ludzi zapomina o tym i w związku ze zbliżającymi się wakacjami patrzy na rzeczywistość z optymizmem. Rozumiem to, ale musimy cały czas dbać o nasze bezpieczeństwo i pamiętać, że to jeszcze nie jest koniec epidemii.

Martwię się, że jeżeli teraz w czasie wakacji poluzujemy rygory bezpieczeństwa sanitarnego, to koronawirus może wrócić do nas.

Czy Polacy są zainteresowani letnim wypoczynkiem w hotelach? Czy branża hotelarska podnosi się już z kryzysu wynikającego z lockdownu?

Po wprowadzeniu kolejnego etapu odmrażania gospodarki i otwarcia hoteli (od 4 maja - przyp. red.) sytuacja w obiektach nastawionych na przyjmowanie gości podróżujących w celach turystycznych jest już nie najgorsza. Ludzie bardzo chcą korzystać z takiej możliwości i wyjeżdżają na odpoczynek.

Ale nadal jest bardzo trudna sytuacja w hotelach biznesowych, które nastawione są na organizowanie konferencji, sympozjów, kongresów. Aby ich kondycja się poprawiła, wielkie korporacje muszą podjąć decyzję o odmrożeniu wyjazdów służbowych i organizowaniu spotkań biznesowych.

Czy wypoczynek w hotelach jest teraz bezpieczny?

Hotelarze zadali sobie bardzo wielki trud, aby przystosować swoje obiekty do obecnych wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Niemal tysiąc hoteli uzyskało certyfikat bezpieczeństwa od Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich wymogi były uzgodnione z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Ale mamy duży apel do podróżujących o wyrozumiałość w przestrzeganiu obostrzeń i instrukcji dotyczących pobytu. Zauważyliśmy w naszych hotelach nerwowość i bardzo często niezrozumienie ze strony naszych gości dla nowych procedur, które musieliśmy wprowadzić. A tu przecież chodzi o bezpieczeństwo turystów i pracowników hoteli. Stąd prośba o wyrozumiałość.

Pochodzi pan z Rumunii. Czy to z domu rodzinnego wyniósł Pan swoją wrażliwość dla ludzi w trudnej sytuacji?

Urodziłem się w ciężkich czasach komunizmu i wychowałem się w pięknej, licznej rodzinie. Wtedy wszystkiego brakowało, moja rodzina, przyjaciele zastanawiali się, jak zdobyć kawałek chleba, ubrania dla dzieci. To wpłynęło bardzo mocno na moją psychikę. Dlatego zawsze chcę traktować innych tak, jak sam chciałbym, aby mnie traktowano. Stąd pomagam i wspieram, chociaż nie lubię o tym mówić, wolę to robić.

Rozumiem, chociaż trudno pominąć przy takiej okazji Pana zaangażowanie w pomoc dla Instytutu Matki i Dziecka, sierot z domu dziecka, udział w licytacjach dobroczynnych czy w zbiórkach najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych.

Jestem ojcem dwójki dzieci i chciałbym, aby moje córki w razie potrzeby też mogły liczyć na pomoc od dobrych ludzi. Jest wielu ludzi takich jak ja i jest wielu, którzy robią jeszcze więcej. To dobrze, bo potrzebujemy pozytywnych przykładów, pokazujących, że ludzie mogą czynić dobro.

Świat staje się coraz bardziej skomplikowany i coraz bardziej materialny. Musimy nauczyć nasze dzieci, aby były bardziej wrażliwe, aby potrafiły zostawić na jakiś czas swoje telefony i smartfony, wyszły do rówieśników i zobaczyły, że niektórzy mają mniej szczęścia w życiu. Tak, aby umiały docenić to, co mają, ale też potrafiły pomagać i wpierać innych w swoim dalszym życiu.

Chyba się Panu udało, bo starsza córka jest już mocno zaangażowana w wolontariat.

Staramy się z żoną pielęgnować w naszych dzieciach wrażliwość na drugiego człowieka. Córka jest wszędzie tam, gdzie można pomóc i jest pierwsza do niesienia wsparcia. Przychodzi do mnie, opowiada o swoich pomysłach. Mnie to cieszy i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

10 pretendentów do tytułu Tata w koronie

O tytuł ubiegało się 10 wspaniałych mężczyzn, którzy w tym niełatwym czasie dodawali nam otuchy i wiary, że wzajemne wsparcie, zrozumienie i życzliwość mogą pokonać niejedną przeszkodę.

Wśród nominowanych znaleźli się znani mężczyźni, m.in. piłkarze Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, którzy przekazali ogromne sumy pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem, ale też ojcowie, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, tacy jak pan Sebastian Dalkowski, który zgłosił się na ochotnika do pracy w Domu Pomocy Społecznej, gdzie nie miał się kto opiekować zarażonymi pensjonariuszami. Z oczywistych względów do tytułu najlepszego taty w czasie koronawirusa nominowałyśmy zbiorowo także wszystkich ojców ze służby zdrowia za ich ogromny codzienny trud w ratowaniu setek zakażonych osób.

Drugie miejsce na podium dla Karola Koprukowiaka

Karol Koprukowiak to muzyk, didżej grupy Double Wings oraz tata dwóch synów i córki, z którymi wspaniale dzieli się swoją pasją do muzyki. Zdobył wielką sympatię naszych użytkowniczek i uplasował się na wysokim drugim miejscu plebiscytu. Pan Karol wraz ze swoimi maluchami nagrali „Antywirusowy rap", w którym namawiali Polaków do pozostania w domach i zachowania ostrożności w czasie epidemii. Utwór tak bardzo spodobał się internautom, że osiągnął wspaniały wynik 1,8 mln wyświetleń na YouTubie.

Trzecie miejsce dla Krzysztofa Opeldusa

To tata bloger, prowadzący bloga „Tata prezes", z zawodu przedsiębiorca, a prywatnie tata dwójki dzieci.

Krzysztof Opeldus mądrze i ciepło pisze o wychowywaniu dzieci i relacjach między kobietą i mężczyzną. W swoich felietonach pisanych w czasie epidemii koronawirusa bardzo wnikliwie potrafił uchwycić i nazwać trud bycia rodzicem zamkniętym z dziećmi w czterech ścianach. Apelował, aby wspierać w tym czasie rodziców i nie krytykować za to, że chwilami nie radzą sobie z codziennością. Podkreślał także, jak ważne jest spojrzenie na obecną rzeczywistość oczami dzieci, którym też jest bardzo trudno, gdyż ich poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane.

Zobacz także:

Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]

plebiscyt na koronamamę
Adobe Stock
Aktualności
Oto zwyciężczyni naszego plebiscytu na mamę w dobie koronawirusa!
Znamy już mamę, która została laureatką plebiscytu na mamę ułatwiającą nam życie podczas epidemii koronawirusa. Zwyciężyła wyjątkowa kobieta, która każdego dnia pomaga zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Oto wyniki plebiscytu mamotoja.pl na mamę w dobie koronawirusa!

Przypadający we wtorek Dzień Matki to idealny moment na ogłoszenie wyników naszego plebiscytu. I chociaż redakcja mamotoja.pl co roku z tej okazji organizuje plebiscyt na supermamę , to jednak tym razem zmodyfikowałyśmy jego formułę ze względu na okoliczności związane z pandemią. Postanowiłyśmy uhonorować mamę, która zasługuje na uznanie za swoją postawę w czasie walki z koronawirusem. 10 wspaniałych kobiet w naszym plebiscycie Nominowałyśmy 10 wyjątkowych kobiet, które pokazały swoją siłę w tym niełatwym czasie – były wśród nich pisarka, działaczki sportowe i społeczne oraz osoby z show-biznesu. W gronie nominowanych znalazła się  pediatra Aneta Górska-Kot ze Szpitala Dziecięcego im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz Anna Lewandowska, która wraz z mężem przekazała milion euro na walkę z koronawirusem. Wyróżniłyśmy także piosenkarkę Agnieszkę Chylińską za jej filmowy pamiętnik z czasu koronawirusa, w którym opowiada o tym, jak sobie radzi z codziennością zamknięcia w czterech ścianach. Zwyciężczynią plebiscytu jest... Ale zwyciężczyni jest tylko jedna i bardzo miło nam ogłosić, że dzięki waszym głosom laureatką plebiscytu na mamę ułatwiającą nam życie podczas epidemii koronawirusa została Agata Romaniuk. Agata Romaniuk – „Pani Wieczorynka” Pani Agata to reporterka, pisarka i socjolożka, mama dwóch synków – 10-letniego Ignasia i 6-letniego Antosia. Od początku epidemii codziennie wieczorem opowiada dzieciom improwizowane bajki przez internet na tematy zgłoszone przez małych widzów. Pani Agata zwyciężyła w wielkim stylu, otrzymując miażdżącą ilość głosów naszych użytkowniczek. Zdobyła sympatię za swoje zaangażowanie w tworzeniu dla maluchów bajek, w których opowiada ciekawe, oryginalne historie, z dowcipem i aktorskim zaangażowaniem. Bajki „Pani...

idealny tata, Marcin Perfuński, blog supertata
Marcin Perfuński
Aktualności
Zwycięzca plebiscytu na idealnego ojca, Marcin Perfuński szczerze o swoich mocnych i słabych stronach [WYWIAD]
Marcin Perfuński, autor bloga SuperTATA na wieść o wygranej w naszym plebiscycie na idealnego tatę bardzo się ucieszył, ale też stremował. Bo czy naprawdę zasłużył na ten tytuł? Naszym zdaniem jak najbardziej! Rozmowa z nim świadczy o tym najlepiej.

Marcin to ciepły, pogodny i spokojny facet. Nie czaruje, mówi jasno, bez koloryzowania. Pewnie m.in. dlatego zjednał sobie tyle fanów. Zaproponowałam mu rozmowę trochę niekonwencjonalną – poprosiłam, by kończył wypowiadane przeze mnie zdania. Wyszedł z tego całkiem fajny kwestionariusz :) Bycie ojcem to... ...największe wyzwanie życia. Najtrudniejsze, ale też dające najwięcej satysfakcji. Moją słabą stroną jako taty jest... ...hmm, nerwowość. Dzieci pokazały mi, że mam całkiem spore jej pokłady. Wcześniej kompletnie nie zdawałem sobie sprawy, że mogę się tak denerwować. Ani praca w korporacji, ani relacje z innymi przypadkowymi ludźmi nigdy nie wzbudzały we mnie takich nerwowych reakcji jak w przypadku moich dzieci. Pewnie dlatego, że bardzo mi na nich zależy. Ktoś, na kim nam zależy, potrafi zdenerwować o wiele bardziej. Moje ulubione zajęcie z dziećmi to... ...odkrywanie świata. Bardzo szerokie pojęcie, ale te wszystkie momenty, gdzie widzę, jak dziecko wieczorem wie więcej, niż wiedziało rano, dzięki temu, że coś razem zrobiliśmy, to właśnie daje mi najwięcej satysfakcji.  Chciałbym, żeby moje córki wyrosły na... ...samodzielnie myślące, kreatywne osoby, które nie boją się wyzwań, chcą i umieją przekraczać same siebie, nie stoją w miejscu, nie satysfakcjonuje ich marazm. Nie mam ambicji, by wykonywały jakieś niezwykłe zawody, były kimś ważnym, znanym. Mają realizować siebie. Tak jak ja. Jestem wdzięczny swojej mamie , że pozwoliła mi pójść na teologię, choć przecież to kierunek, z którego wyżyć się raczej nie da. Ale dzięki niemu wszechstronnie się rozwinąłem: filozoficznie, emocjonalnie, duchowo. I bardzo mi otworzył oczy na świat, dzięki czemu wiele różnych rzeczy mogę robić dobrze. Dlatego każda moja córka ma prawo wybrać swoją drogę. To ich decyzje i wszystkie będę wspierał. Chcę tylko, by miały poczucie...

plebiscyt na Supertatę 2019
Maciej Wróbel
Aktualności
Rafał Witek - pisze dla dzieci i został Supertatą 2019 [KOMENTARZ SOCJOLOGA]
Co ma w sobie takiego, że pokonał Roberta Lewandowskiego i wiele innych sław? Jest ciepłym człowiekiem, mającym kontakt z dzieckiem - odpowiada socjolog dr Marta Bierca.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '.R1AS2cSD9vI.qt47exnJ2aG7DSBl6xyxv6pmgrgdlD.47', 'uknlosilum', 'lutfqhycghftdggnxngzyvtprpnj']); To była wygrana w pięknym stylu - Rafał Witek pokonał Roberta Lewandowskiego dosłownie na ostatniej prostej . Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej prowadził w rankingu prawie przez cały czas trwania plebiscytu mamotoja.pl na Supertatę 2019. Ale finał okazał się niespodzianką pełną emocji. Rafał Witek pokonał nie tylko wybitnego piłkarza, ale i bardzo znanych aktorów - Macieja Stuhra i Marcina Dorocińskiego. Okazał się najlepszy z 9 kandydatów do tytułu. O czym świadczy wygrana pisarza? Czy coś się zmienia w postrzeganiu ojca w polskich domach? Zapytałyśmy o to socjolożkę dr Martę Biercę ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor Bierca specjalizuje się w tematyce przemian, jakie zachodzą w polskich rodzinach, szczególnie w nowych modelach ojcostwa. Niedawno ukazała się jej książka pt. "Nowe wzory ojcostwa w Polsce" , będąca wnikliwą analizą, opartą na badaniach i rozmowach z mężczyznami w naszym kraju. Dla nas wygrana pana Rafała Witka była miłą niespodzianką, a dla Pani? To jest ciekawy wynik, ale i kandydatury też były ciekawe. Był to taki miks bardzo znanych i nieznanych osób, takich przeciętnych-nieprzeciętnych mężczyzn, zmagających się z różnymi problemami, w tym ze zdrowiem dziecka. Wydaje mi się, że pan Witek odstaje od reszty kandydatów swoją działalnością i podejściem do ojcostwa. Co ma w sobie takiego pisarz książek dla dzieci, czego nie ma np. najsławniejszy w Polsce piłkarz? Czytając felietony pana Witka i oglądając jego nagrania na You Tubie, mogę powiedzieć, że bardzo fajnie pisze o swoim ojcostwie. To nie jest nadęty i napompowany ojciec, tylko taki zwyczajny mężczyzna, który...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj