Jak szybko można wrócić do formie po cesarce? Bardzo szybko, wręcz w rekordowym tempie! Dowodem na to jest Allyson Felix, która 29 września 2019 r. startowała w mieszanej sztafecie 4 x 400 m. Wraz z zespołem zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata! I dokonała tego 10 miesięcy po cesarce!

Reklama

Powikłana ciąża zawodniczki

Allyson Felix w ciąży miała stan przedrzucawkowy. To niebezpieczne zjawisko objawia się wysokim ciśnieniem krwi i białkiem w moczu. Stan ten zagraża zarówno przyszłej mamie, jak i jej dziecku. Zawodniczka została poddana cesarce w 32 tygodniu ciąży, a później spędziła wraz ze swoją przedwcześnie urodzoną córeczką 29 dni na oddziale intensywnej terapii noworodków.

Zatem 33-letnia Allyson po powikłanej ciąży, cesarskim cięciu i miesiącu drżenia o życie córki miałaby prawo długo dochodzić do dobrej formy, nie mówiąc o formie startowej. Tymczasem w 10 miesięcy nie tylko wróciła do dobrej formy, ale zdołała zbudować najwyższą dyspozycję sportową!

Ona mogła, a ty?

Dokonania Allyson Felix są niezwykłe, a jej ostatni sukces wręcz niewiarygodny. Jednak jej wyczyn nie powinien być wytyczną dla wszystkich kobiet. Ciąża często porównywana jest pod względem wysiłku dla ciała do ultramaratonu. Zwykła kobieta po prostu potrzebuje więcej czasu, aby psychicznie i fizycznie wydobrzeć po takim obciążeniu. Allyson udało się tego dokonać rekordowo szybko. Jednak sama przyznaje, że czuła presję, aby jak najszybciej wrócić do startów i wygrywania. Ty takiej presji wywierać na sobie nie musisz.

Zobacz także:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama