GRY
 
 

Czy można zagłodzić dziecko karmiąc piersią? [WIDEO]

Karmisz maluszka piersią a on wciąż płacze i martwisz się, że dziecko się nie najada? Zobacz, co w takiej sytuacji radzi ekspert: dr inż. Danuta Gajewska, prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Zobacz inne z serii: Karmienie piersią - dieta, antykoncepcja, itd (13)

Karmienie piersią często związane jest z obawą mam dotyczącą tego, czy dziecko się najada. Szczególnie jeśli kobieta na początku swej drogi walczyła o każdą kroplę mleka. Takim obawom sprzyjają burze w sieciach społecznościowych. Pamiętacie tę o kobiecie, która napisała, że przez karmienie piersią zagłodziła dziecko na śmierć?
Przeczytaj tu: Internet: To dziecko zmarło przez presję karmienia piersią

Zdaniem eksperta takie medialne doniesienia nie sprzyjają karmiącym mamom.
– Negatywna atmosfera, lęki, obawy, piętnowanie mamy nie sprzyja produkcji mleka – uważa dr inż. Danuta Gajewska, prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki w Warszawie. – Mama musi być spokojna i zrelaksowana, by produkcja mleka przebiegała prawidłowo.

Czy można zagłodzić dziecko, karmiąc piersią?

Dietetyk uspokaja karmiące mamy, które mają obawy, związane ze zbyt małą ilością i jakością pokarmu.
– Jeśli karmicie piersią na żądanie i odżywiacie się w sposób prawidłowy, nie stosując żadnych diet eliminacyjnych, nie chudniecie w sposób gwałtowny, to z pewnością wasza pierś produkuje tyle mleka, ile potrzeba – mówi dietetyk Danuta Gajewska.
Dietetyk dalej uspokaja.
– Nie jest tak, że jedna z mam ma gorszej jakości mleko, bo skład mleka kobiecego ma w miarę stały skład – mówi dietetyk. – Mleko z piersi ma uniwersalny, unikalny i trudny do zastąpienia skład.
Dietetyk przypomina, by nie próbować na siłę regulować karmienia piersią i zaleca rozsądne podejście.
– Chociaż, żeby uspokoić mamę, można jej podpowiedzieć, by przed karmieniem i po ważyła dziecko –podpowiada dietetyk. – Wtedy będzie mniej więcej wiedziała, ile dziecko zjadło. Jednak nie popadajmy w przesadę i panikę. Spokój i dobra atmosfera sprzyja karmieniu piersią i to jest najlepsze dla dziecka.

Chcesz zobaczyć więcej filmów o karmieniu piersią? Zajrzyj do działu wideo na stronie Babyonline.pl lub wejdź na Youtube i Subskrybuj nasz kanał.

Polecamy:

Ocena (1 ocena)

1.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!