jaki film obejrzeć z dzieckiem w Walentynki
fot. Fotolia

6 filmów na Walentynki do obejrzenia z dziećmi!

Jeśli myślicie, że widzieliście już wszystkie filmy o miłości dla dzieci, sprawdźcie te propozycje: jest coś nowego, coś starego, coś nieoczywistego i coś bardzo klasycznego.
Karolina Stępniewska
jaki film obejrzeć z dzieckiem w Walentynki
fot. Fotolia

Nie oszukujmy się, nawet jeśli sami nie planujemy obchodzić Walentynek, nasze dzieci z pewnością zechcą  przygotować walentynkową kartkę dla kogoś bliskiego i ozdobią pół szkolnego zeszytu serduszkami. Dlaczego więc nie spędzić miło dnia celebrując uczucie zakochania i miłości jako rodzina? Co powiecie na Walentynki w domowym kinie familijnym?  Wiele filmów już na pewno widzieliście, oto 6 kolejnych propozycji, niekoniecznie w oczywistym ujęciu: spotkali się i żyli długo i szczęśliwie. Rozłóżcie się wygodnie na kanapie, słodkości w kształcie serduszek w dłonie i miłego oglądania! 

Zaplątani

Ten film Disneya z 2010 roku to animowana wersja baśni braci Grimm o Roszpunce, dziewczynie zamkniętej w wieży przez swoją matkę – czarownicę, która chce wykorzystać długie włosy córki, by zapewnić sobie wieczną młodość. Pewnego dnia do wieży trafia Julek, młody awanturnik, uciekający przed swoimi wrogami. Roszpunka – która nie jest typową słodką  królewną z bajki, lecz temperamentną dziewczyną z głową pełną pomysłów -  ucieka z Julkiem ze swojego więzienia. Przeżywają wiele szalonych przygód, miłość rozkwita, małe dziewczynki wzdychają ze wzruszeniem, duże uśmiechają z sympatią, mali i duzi panowie przewracają oczami, a i tak oglądają z zainteresowaniem. "Zaplątani" to po prostu zabawny film z dobrym tempem akcji, żadna tam melodramatyczna dłużyzna. W sam raz dla całej rodziny!
Redakcja poleca: Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]
O to, czy obchodzimy Dzień Św. Walentego i jaki mamy stosunek do tego święta, zapytaliśmy przechodniów. W tym roku Dzień Zakochanych - 14 lutego - wypada w najbliższą środę.

Kopciuszek

Czy można sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego od historii Kopciuszka? Oczywiście możecie sięgnąć po klasyczne animowane dzieło Disneya, ale ja chciałam wam polecić najnowszą wersję tej znanej historii braci Grimm. Fabularny film z 2015 roku, za którego reżyserię wziął się sam Kenneth Branagh, to bardzo dowcipna, a jednoczenie  niezwykle wzruszająca wersja opowieści. Mamy tu oczywiście pięknego Kopciuszka, nieco zbuntowanego księcia, fantastyczną Claire Blanchett w roli macochy i niezrównaną Helenę Bonham Carter grającą dobrą wróżkę. Bywa ckliwie, bywa śmiesznie, sceneria zachwyca, a film oglądają z zainteresowaniem nawet dorośli. No i motto, według którego stara się żyć Kopciuszek - "Miej odwagę i bądź życzliwa" - to przesłanie, które na pewno warto przekazać swoim dzieciom. 

Walentynki, Charlie Brown

Znani z „Fistaszków” bohaterowie w filmie o Walentynkach? Oczywiście! Idealną propozycją na familijne kino walentynkowe jest właśnie film „Walentynki, Charlie Brown”. On podkochuje się w rudowłosej Marcie, ale nie ma odwagi, by zaprosić ją na walentynkową zabawę... Miłość wisi w powietrzu, a intryga się zagęszcza, kiedy nieustraszona Peppermint Patty postanawia, że to właśnie ona uda się z Charliem na bal! Brzmi kusząco, prawda? 

Moja dziewczyna

Ten wybór to ukłon w stronę rodziców. Wielu z nas pamięta ten film z czasów własnego dzieciństwa. Nie oszukujmy się, "Moja dziewczyna" (1991 rok)... to film smutny i bardzo wzruszający, ale też pełen czaru, uśmiechu i wartości, które warto promować. Jest więc i przyjaźń, i lojalność, i pierwsze uczucie... Film opowiada o 11-letniej dziewczynce i myślę, że to propozycja właśnie dla dzieci w wieku szkolnym. Oprócz walentynkowych słodkości, koniecznie przygotujcie zapas chusteczek higienicznych! 

Lorax

Może skusicie się na obejrzenie filmu o tym, co dwunastoletni chłopiec może zrobić dla swojej ukochanej? Ted podkochuje się w Audrey, która marzy o zobaczeniu prawdziwego drzewa – w Thneedville, gdzie mieszkają, nie ma żadnych drzew... Nie ma w ogóle natury! Ted wyrusza więc na poszukiwania prawdziwego drzewa... Ten film z 2012 roku, twórców uwielbianego przez całe rodziny „Jak ukraść księżyc?”,  jest adaptacją opowiadania kultowego amerykańskiego pisarza dla dzieci, Dr Seussa. Świetna propozycja na Walentynki, która zauroczy was piękną animacją!

Fantastyczny Pan Lis

Ta propozycja to nieco przewrotne podejście do tematu. Jest miłość tytułowego Pana Lisa i jego żony – w tym sensie przynajmniej początek filmu możemy zaklasyfikować jako komedię romantyczną... Potem jednak są gangsterzy, uciekanie przed prawem, przygody, oszustwa i siła miłości rodzinnej, która potrafi przezwyciężyć każde kłopoty... Nie mogło być jednak zwyczajnie, jeśli reżyserią zajął się Wes Anderson, a film jest ekranizacją powieści Roalda Dahla. Jeśli jednak potraktujemy Walentynki jako święto miłości rodzinnej, ten film będzie idealny. Poza tym nie mogłam się po prostu powstrzymać przed tym, by go wam polecić...

Zobacz też:

 

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy