walentynki dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Walentynki dla dzieci: pomysły na spędzenie walentynek w szkole, w przedszkolu, z rodzicami

Walentynki z dzieckiem to świetna okazja do rozmowy o uczuciach i miłości, ale także dobry moment, by spędzić wspólnie czas i pokazać dziecku, jakie jest dla nas ważne. Dzięki naszym propozycjom dzieci nie będą się nudzić tego dnia także w szkole lub przedszkolu.
Walentynki są bardzo radosnym świętem – dlatego w celebrowanie tego dnia włączają się także dzieci. Na początku warto, by maluchy poznały historię walentynek, a także związane z nimi ciekawostki. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w szkole, przedszkolu lub w domu wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Podpowiadamy, jak przygotować walentynki dla dzieci. 

Pomysły na walentynki dla dzieci
 1. Przygotowanie kartek na walentynki
 2. Zabawy walentynkowe
 3. Konkursy walentynkowe
 4. Robienie walentynkowego serduszka
 5. Wspólne układanie życzeń walentynkowych
 6. Śpiewanie miłosnych piosenek
 7. Poczta walentynkowa
 8. Wypad na miasto w walentynki
 9. Rodzinny obiad walentynkowy
 10. Kino domowe na walentynki
 11. Upominki walentynkowe dla bliskich

Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]

Walentynki dla dzieci w szkole lub przedszkolu

Walentynki mogą być wyjątkowym dniem także w szkole lub przedszkolu. Oto nasze pomysły na spędzenie tego święta w kreatywny i miły sposób! 

Robienie kartek na walentynki

Ciekawym pomysłem jest robienie laurek walentynkowych. Taka kartka z pewnością ucieszy obdarowaną nią osobę, ale da też mnóstwo frajdy dziecku, które będzie ją przygotowywało. Jak powinna wyglądać walentynka? Przede wszystkim musi nawiązywać do święta miłości! Zwykle znajduje się na niej dużo serduszek i kolor czerwony. Możecie skorzystać z naszych pomysłów na oryginalną walentynkę. Do środka koniecznie wpiszcie życzenia walentynkowe.

Zabawy walentynkowe

Dzięki zabawom walentynkowym dziecko na długo zapamięta ten wyjątkowy dzień. Doskonałą propozycją na urozmaicenie czasu będą gry walentynkowe. Mogą to być quizy na temat tego święta (wersja dla starszych dzieci), gra „gorący ziemniak” w walentynkowym klimacie.

Obowiązkowym punktem walentynek są także wróżby walentynkowe. Dzięki nim można poznać imię ukochanej lub ukochanego. To nie koniec, sprawdźcie wszystkie nasze pomysły na zabawy walentynkowe.

Konkursy walentynkowe

Nie może też zabraknąć walentynkowych konkursów, np. na najpiękniej wyrecytowany wierszyk walentynkowy. Możecie także przygotować konkurs na najpiękniej wykonaną kartkę walentynkową lub ułożenie najzabawniejszych wierszyków walentynkowych (możecie zainspirować się naszymi walentynkowymi rymowankami).

Robienie walentynkowego serduszka

Nieodłącznym elementem walentynek jest serce. Jeżeli jeszcze macie energię na walentynkowe atrakcje – spróbujcie zrobić walentynkowe serduszko DIY. Będzie to idealny prezent dla bliskich osób: przyjaciół, rodziców, dziadków. Możecie przygotować serce z masy solnej – taka ozdoba ucieszy każdego. Jeżeli chcecie zrobić laurkę w kształcie serca – skorzystajcie z naszych szablonów serca (znacznie ułatwi wam to pracę).

Wspólne układanie życzeń walentynkowych

Im więcej pomysłów, tym życzenia będą piękniejsze i bardziej oryginalne. Spróbujcie wspólnie ułożyć walentynkowe życzenia dla koleżanki lub kolegi. Mogą to być także życzenia np. od całej klasy dla ulubionego nauczyciela lub dyrektora placówki.

Śpiewanie miłosnych piosenek

Miłość jest motywem, który bardzo często występuje w piosenkach. Spróbujcie przypomnieć sobie takie piosenki, a następnie wspólnie zaśpiewać. Możecie także pobawić się w walentynkowe karaoke – z pewnością będzie dużo śmiechu i radości.

Poczta walentynkowa

To ciekawy pomysł na walentynki i atrakcja dla dzieci w wielu szkołach. Jak działa poczta walentynkowa? Chodzi o to, żeby przekazać swojej sympatii walentynkową kartkę. Najczęściej wysyła się ją anonimowo, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by podpisać się imieniem albo numerem klasy. Kartki zbierane są odpowiednio wcześniej, a 14 lutego specjalni posłańcy roznoszą je do dzieci z różnych klas (pamiętaj, aby kartkę właściwie zaadresować!). Za pomocą poczty walentynkowej można wysłać nie tylko kartkę miłosną, ale także przekazać wiadomość do ulubionej koleżanki albo kolegi i w ten sposób wyrazić swoją sympatię lub zadeklarować przyjaźń.

Walentynki dla dzieci – czas z rodzicami

Pomysł na walentynki z dzieckiem powinien być uniwersalny i sprawić przyjemność wszystkim – nie tylko maluchowi, ale także rodzicom. 

Wypad na miasto w walentynki

Niektórzy bojkotują walentynki, twierdząc, że miłość należy okazywać na co dzień, nie tylko od święta. Oczywiście, ale czy nie każda okazja jest dobra, żeby kochająca się rodzina spędziła trochę czasu razem? Możecie pójść do kina lub na walentynkowy spacer do parku czy zielonej części miasta. Doskonałym pomysłem będzie też wspólne zjeżdżanie na sankach. 

Rodzinny obiad na walentynki

W tym wyjątkowym dniu możecie pójść na obiad do restauracji lub przygotować wystawny obiad w domu. Wspólne gotowanie może być świetną zabawą. Dla starszego dziecka na pewno doskonałą atrakcją będzie też wspólne pieczenie słodkości. Jeśli brakuje wam pomysłów – upieczcie kruche ciasteczka w kształcie serc albo muffinki. Udekorujcie je cukrowymi lub marcepanowymi serduszkami.

Kino domowe na walentynki

Praca, dom, gotowanie, sprzątanie, zakupy... Na pewno nie macie zbyt dużo czasu, by usiąść całą rodziną i obejrzeć jakiś film. Nie musi to być amerykańska komedia romantyczna, jeśli za nimi nie przepadacie. Jest przecież taki wybór doskonałych, zajmujących, zabawnych bajek i filmów o miłości, które zainteresują i dzieci, i dorosłych, że macie w czym wybierać.

Upominki walentynkowe dla bliskich

Nie muszą to być bogate prezenty – zróbcie dla siebie nawzajem drobne upominki. Przygotujcie kartki walentynkowe lub laurki, dajcie dziecku jakiś drobiazg: spinkę, bransoletkę, ciasteczka z serduszkiem. Nie zapomnijcie też o sobie! Walentynki to przecież przede wszystkim wasze święto.

Zobacz też: 
walentynki kolorowanki
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Walentynkowe kolorowanki – laurki dla dzieci do druku
Walentynkowe kolorowanki będą pięknymi laurkami dla najbliższych. Dziecko włoży trochę wysiłku, aby kartkę ozdobić, a ty pomożesz mu wpisać w środek życzenia. Tak przygotowany symbol miłości roztopi serce taty, mamy lub dziadków.

Przedszkolaki z wielkim przejęciem szykują na 14 lutego laurki na walentynki dla swoich najbliższych. Nic dziwnego: dzień świętego Walentego, chociaż przyszedł do nas stosunkowo nie tak dawno z kultury amerykańskiej, pięknie wkomponował się w naszą rzeczywistość. Czerwone serduszka wyłaniają się tego dnia z każdego miejsca, a my wyznajemy sobie uczucia, dajemy dowody sympatii i przywiązania. Podsuwamy 10 walentynkowych kolorowanek, które wystarczy wydrukować, pokolorować i złożyć. Kliknij na wybrany wzór obrazka, aby wydrukować laurkę z nowego okna. Walentynkowe kolorowanki: 1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem 2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce 3. Kolorowanka walentynkowa z wróżką 4. Walentynki – kolorowanka z chłopcem z serduszkiem 5. Laurka na walentynki z misiem 6. Kolorowanka walentynkowa z aniołkiem z serduszkiem 7. Walentynki – kolorowanka z dziewczynką za sercem 8. Laurka na walentynki z dziećmi na sercu 9. Kolorowanka walentynkowa z chłopcem 10. Kolorowanka walentynkowa z ludzikiem i serduszkami 1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem Coraz częściej w przedszkolach dzieci przygotowują walentynkowe laurki dla najbardziej lubianych kolegów i koleżanek. Maluszki rysują serduszka, kwiatki, a starszaki kreślą pierwsze, nieporadne i jakże urocze słowa, wyznając na przykład koleżance lub koledze, że lubią się z nim bawić. Ta laurka idealnie nada się dla chłopca lub dziewczynki, którzy wyraźnie sympatyzują z kimś ze swojej grupy. 2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce Walentynki w przedszkolu to wspaniała okazja do okazywania miłości, przyjaźni i wdzięczności. Kiedy dziecko dostaje dowody sympatii, dowiaduje się, że jest dostrzegane nie tylko przez rodziców, ale również kolegów i przyjaciół. To sprawia, że nabiera pewności siebie i poczucia, że jest fajne i lubiane....

kartki walentynkowe do wydrukowania
Fotolia
Święta i uroczystości
Kartki walentynkowe do wydrukowania – dla dzieci i rodziców
Z naszymi kartkami walentynkowymi do wydrukowania każdy – ty lub twoje dziecko – zrobicie miłą niespodziankę komuś, kogo bardzo kochacie albo lubicie. Oto 9 wzorów „walentynek’’. Wystarczy je wydrukować i na odwrocie wpisać coś od siebie.

Tradycja Walentynek i wręczania walentynkowych kartek przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. To taki miły zwyczaj, bo przecież wyznawanie sobie miłości i obdarowywanie najbliższych to świetny sposób na ocieplenie tych zimowych miesięcy. Z naszymi kartkami walentynkowymi do wydrukowania nawet nie trzeba wychodzić z domu, żeby sprawić radość najbliższym 14 lutego. Kliknij wybraną kartkę i wydrukuj ją z nowego okna, które się otworzy. W razie potrzeby zeskaluj obrazek, dopasowując go do formatu papieru. Wzory kartek walentynkowych do wydrukowania: Walentynka do druku z misiami Śmieszna kartka walentynkowa do wydrukowania Wzór kartki walentynkowej do druku z sympatycznym misiem Walentynka do druku z kotkiem w filiżance Walentynka do druku z serduszkami Kartka walentynkowa do wydrukowania ze stworkiem Kartka walentynkowa do wydrukowania z zajączkiem i serduszkami Prosta walentynka do druku z serduszkami Uniwersalna kartka walentynkowa do druku 1. Walentynka do druku z misiami Okazywanie tego, że się kogoś kocha, to ważny element zacieśniania więzi i ogromna przyjemność zarówno dla wręczającego kartkę walentynkową, jak i dla obdarowywanego. Uczenie dziecka, że wyznawanie uczuć i obdarowywanie najbliższych jest fajne, zaprocentuje w przyszłości. Pomóż dziecku wyrazić uczucia za pomocą kartki lub laurki na walentynki (do druku lub wykonanej całkowicie samodzielnie).   2. Śmieszna kartka walentynkowa do wydrukowania Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko w sensie związku. Można również świetnie spędzić Walentynki z dzieckiem , z rodzicami... Jeśli ty i twój mąż lub partner chcielibyście spędzić je razem, ale musicie to zrobić w domu z powodu dzieci, nic straconego! Wybierz razem z dzieckiem jedną z naszych kartek walentynkowych, wydrukujcie ją, podpiszcie się i wręczcie ją twojej drugiej połówce....

cytaty o miłości
Adobe Stock
Aktualności
Cytaty o miłości – piękne i inspirujące sentencje miłosne
Poprzez cytaty można wyrazić uczucie, którym darzymy ukochaną osobę. Czasami nawet łatwiej jest to zrobić, używając pięknych sentencji, niż mówiąc wprost. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wyznać komuś miłość, zainspiruj się naszymi propozycjami. Przedstawiamy 24 najlepsze cytaty miłosne.

Nie każdy potrafi opisać miłość własnymi słowami. W takiej sytuacji przydatne mogą okazać się miłosne cytaty. Wspaniale sprawdzą się też jako dedykacja do książki dla ukochanej osoby czy treść bileciku dołączanego do kwiatów. Aby wyrazić swoje uczucia, nie trzeba czekać na specjalne okazje – maksymy o miłości można wysłać SMS-em lub wpisać na karteczce przyklejonej do lodówki. Przedstawiamy najpiękniejsze naszym zdaniem motta o miłości.  Piękne sentencje o miłości Miłość jest czymś najmocniejszym na świecie, a jednak nie można wyobrazić sobie nic bardziej skromnego. – Mahatma Gandhi *** Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie. – Paulo Coelho *** Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym. – Jan Paweł II *** Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku. – Antoine de Saint-Exupéry *** Jeżeli ktoś nie kocha cię tak, jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię z całego serca i ponad siły. – Gabriel García Márquez *** Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze. Oto jedna z zagadek. – Tom T. Hall *** Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje. – Antoine de Saint-Exupéry *** Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku. – Karl Jaspers *** Miłość to dwie samotności, które spotykają się i nawzajem wspierają. – Rainer Maria Rilke *** Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości. – Marcel Achard *** Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie powie najwięcej, kiedy najmniej...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj