Życzenia na walentynki
Fotolia
Święta i uroczystości

Życzenia na walentynki: dla męża, żony, dzieci

Życzenia na walentynki to świetny sposób, żeby pokazać naszym bliskim, jak bardzo ich kochamy. Czego życzyć najbliższym 14 lutego i jak wyrazić nasze uczucia? Zobaczcie nasze propozycje na gotowe życzenia walentynkowe dla męża, żony, dzieci (i kolegi z pracy też!).

Życzenia na walentynki, szczególnie te płynące prosto z serca, ucieszą każdego. Najpiękniejsze „kocham cię i życzę ci, żebyśmy byli ze sobą szczęśliwi” zawsze będzie dobrym pomysłem, ale warto dodać do tego choćby krótki wierszyk czy romantyczne wyznanie na kartce walentynkowej. Zobacz, czego życzyć w święto zakochanych żonie, mężowi, dzieciom. Jeśli już decydujemy się na złożenie życzeń z okazji walentynek, niech będą one wyjątkowe!

Spis treści: 

  1. Życzenia dla żony na walentynki
  2. Życzenia na walentynki dla męża
  3. Śmieszne życzenia walentynkowe
  4. Życzenia na walentynki dla dzieci
  5. Życzenia na walentynki dla koleżanki i kolegi 

Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]

Życzenia dla żony na walentynki

Mężu, to oczywiste, że chcesz dla żony wszystkiego „naj!”. Warto jednak ubrać do w piękne słowa, by zrobiło jej się jeszcze milej. Tu podpowiemy ci, jak wyrazić to w sposób bardziej konkretny :) 

Bądź mym sensem w czas bezsensu,
a w nieszczęściu bądź mi szczęściem.
W zamian chcę Ci podarować
dwa miłości pełne słowa: Kocham Cię!

***

Ja Cię nigdy nie zapomnę, nawet na odległość mil,
bo Cię kocham, kochać będę, do ostatnich życia chwil.

***

W dniu świętego Walentego, słoneczko ty moje,
życzę ci najlepszego i dziękuję za życie we dwoje!

***

Raz do roku, w walentynki,
do swej cudnej, ach, dziewczynki
Moc uścisków niesie wciąż
wiecznie zakochany mąż!

Życzenia na walentynki dla męża

Żono, na pewno znasz swojego męża jak nikt i doskonale wiesz, czego mu życzyć, ale jeśli nie wiesz, jak ubrać to w słowa, możesz zainspirować się poniższymi życzeniami. Oprócz życzeń pomyśl również, jak chcesz spędzić walentynki ze swoją drugą połówką. 

W Dniu świętego Walentego, do mego ukochanego,
wylewam czułe serce skrycie, bo kocham Cię nad życie!

***

Życzę ci spełnienia marzeń,
moje serce przyjmij w darze.
I choć brak tu wielkich słów,
miejmy życie jak ze snów!

***

Mój mężu kochany jam twoją kobietą
Jam miodem na twoje rany
Kocham cię bez pamięci
Nigdy mnie do siebie nie zniechęcisz
Zawsze Twoja żonka będzie cię kochać
nawet jeśli przez ciebie moje oczy będą szlochać

***

Te życzenia Ci przesyła
walentynka pewna miła.
W dniu tak pięknym i wspaniałym
Życzę Tobie sercem całym
Dużo szczęścia, namiętności,
Nie kończącej się miłości.

Śmieszne życzenia walentynkowe

Święto zakochanych nie musi być na serio. Do lizaka w kształcie serduszka lub misia z napisem „love możesz dołączyć zabawne wierszowane życzenia np. na walentynkowej laurce do druku. Na pewno sprawią radość obdarowanemu. Takie życzenia na walentynki będą dobre np. dla taty, mamy, babci i dziadka.

Jesteś jabłuszkiem w mej kieszeni, jesteś listeczkiem wśród zieleni.
Jesteś iskierką w popielniku, chcę Cię poznać mój chłopczyku.
Jesteś słodki jak cukierek, chcę Cię zjeść dziś na deserek.

***

Choć nie jestem milionerem,
Choć nie jeżdżę land roverem.
Chociaż rzadko pijam whisky,
Nie wyglądam jak Olbrychski.
Chociaż nie używam Ace,
Ani ubrań od Versace.
W piłkę nie gram jak Gadocha,
To nad życie Ciebie kocham!

***

Kochanie, czy wiesz, że św. Walenty wcale nie jest patronem zakochanych, lecz ludzi chorych umysłowo? Mimo to ślę do Ciebie tego SMS-ka właśnie w dniu jego święta, ponieważ kocham Cię jak wariat.

***

W walentynki piękny świat,
więc Ci życzę uroczyście:
żyj przynajmniej dwieście lat!...
Ze mną, oczywiście!

***

Kocham Ciebie bardzo przez wszystkie dni w roku,
więc w dzień walentynek daj mi święty spokój.

***

To był strzał w dziesiątkę tworzymy parę na piątkę,
Obyśmy o tym pamiętali i dalej namiętnie się kochali!

Życzenia na walentynki dla dzieci

Miłość do dzieci bywa tą najbardziej szaloną. Oto propozycje życzeń, które możecie złożyć swoim dzieciom na walentynki:

Gdy zajdzie taka potrzeba,
dam Ci nawet gwiazdkę z nieba.
A że dziś są walentynki
dam buziaki i lentilki.

***

Kocham Cię bardzo i nie skrycie
Kocham się mocno, na całe życie
Kocham nie tylko w walentynki
Bo jesteś częścią mojej rodzinki.

***

Mojemu szkrabowi, małemu psotnikowi
Uśmiechy o poranku i na zimnym przystanku.
Buziaczki czekoladą pachnące i ciepłe jak słońce.
Miej wesołą minkę, mama śle ci walentynkę!

Życzenia na walentynki dla koleżanki i kolegi 

Życzenia na walentynki twoje dziecko może złożyć także swojej koleżance lub koledze. Będzie to wyraz sympatii do tej osoby. Do życzeń możecie też dołączyć np. jakiś słodki upominek, będzie jeszcze więcej radości. Oto propozycje życzeń: 

Za wszystkie wspólne chwile,
które były bardzo miłe,
za lody razem zjedzone
i przygody szalone,
chcę ci podziękować dziś
i powiedzieć, że jesteś słodki ja miś!

***

W walentynki piękny świat,
więc Ci życzę uroczyście:
żyj przynajmniej dwieście lat!
...ze mną, oczywiście!

***

W Dniu Zakochanych,
W dniu Walentynki,
przyjmij życzenia
Od swej dziewczynki!

Zobacz też:

Święta i uroczystości
Ważne powody, by obchodzić walentynki
Naprawdę warto świętować z przedszkolakiem walentynki. Bo to doskonała okazja, by sprawić komuś radość i nauczyć dziecko kilku ważnych rzeczy.

To nieprawda, że walentynki są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Przecież przedszkolaki też się zakochują. I to bardzo mocno i na zawsze. Poza tym 14 lutego – tłumaczy psycholog – maluch może dać prezent nie tylko ukochanej koleżance, ale także najlepszej przyjaciółce, mamie, bratu. Naprawdę warto potraktować to święto jako doskonały pretekst do złożenia życzeń tym wszystkim, których kochamy, lubimy, szanujemy. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów. Jak miło sprawiać przyjemność Kiedy kilkuletnia dziewczynka dostanie pierścionek albo malutkiego misia, na pewno bardzo się ucieszy. Ale ucieszy się także kolega, który go ofiarował. Bo miłe jest nie tylko otrzymywanie podarków, ale także ich dawanie. Dziecko może też zrobić prezent własnoręcznie. Wystarczy kartka papieru, nożyczki, kredki i pomysł na laurkę. Taki podarek jest nawet cenniejszy, bo maluch musi poświęcić czas na jego przygotowanie, włożyć swój wysiłek, by serduszko było dokładnie wycięte, a kwiatki ładnie pokolorowane. – Te starania to jak świadectwo uczucia: „Kocham cię, lubię, pamiętam o tobie, więc coś dla ciebie zrobię”. Nie trzeba się wstydzić uczuć Tak trudno czasem, patrząc prosto w oczy, powiedzieć: „Kocham cię”. Bo mówiąc tak ważne i wzniosłe słowa, człowiek odkrywa najgłębsze swoje uczucia i naraża się na ewentualne zranienie (co będzie, jeśli okaże się, że ona/on nie odwzajemnia mojej miłości?). Ale w święto zakochanych jest inaczej. W tym dniu wyznawanie uczuć jest znacznie prostsze, bardziej naturalne, oczywiste (bo robi to wiele osób). Ola może napisać na karteczce: „Adasiu, kocham Cię”, Kacperek – dać Kasi misia z napisem „dla ukochanej”. Dzieci w ten sposób uczą się przełamywać swój wstyd i dowiadują się, że to wcale nie takie trudne, za to bardzo przyjemne.   Zobacz też:...

walentynki kolorowanki
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Walentynkowe kolorowanki – laurki dla dzieci do druku
Walentynkowe kolorowanki będą pięknymi laurkami dla najbliższych. Dziecko włoży trochę wysiłku, aby kartkę ozdobić, a ty pomożesz mu wpisać w środek życzenia. Tak przygotowany symbol miłości roztopi serce taty, mamy lub dziadków.

Przedszkolaki z wielkim przejęciem szykują na 14 lutego laurki na walentynki dla swoich najbliższych. Nic dziwnego: dzień świętego Walentego, chociaż przyszedł do nas stosunkowo nie tak dawno z kultury amerykańskiej, pięknie wkomponował się w naszą rzeczywistość. Czerwone serduszka wyłaniają się tego dnia z każdego miejsca, a my wyznajemy sobie uczucia, dajemy dowody sympatii i przywiązania. Podsuwamy 10 walentynkowych kolorowanek, które wystarczy wydrukować, pokolorować i złożyć. Kliknij na wybrany wzór obrazka, aby wydrukować laurkę z nowego okna. Walentynkowe kolorowanki: 1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem 2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce 3. Kolorowanka walentynkowa z wróżką 4. Walentynki – kolorowanka z chłopcem z serduszkiem 5. Laurka na walentynki z misiem 6. Kolorowanka walentynkowa z aniołkiem z serduszkiem 7. Walentynki – kolorowanka z dziewczynką za sercem 8. Laurka na walentynki z dziećmi na sercu 9. Kolorowanka walentynkowa z chłopcem 10. Kolorowanka walentynkowa z ludzikiem i serduszkami 1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem Coraz częściej w przedszkolach dzieci przygotowują walentynkowe laurki dla najbardziej lubianych kolegów i koleżanek. Maluszki rysują serduszka, kwiatki, a starszaki kreślą pierwsze, nieporadne i jakże urocze słowa, wyznając na przykład koleżance lub koledze, że lubią się z nim bawić. Ta laurka idealnie nada się dla chłopca lub dziewczynki, którzy wyraźnie sympatyzują z kimś ze swojej grupy. 2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce Walentynki w przedszkolu to wspaniała okazja do okazywania miłości, przyjaźni i wdzięczności. Kiedy dziecko dostaje dowody sympatii, dowiaduje się, że jest dostrzegane nie tylko przez rodziców, ale również kolegów i przyjaciół. To sprawia, że nabiera pewności siebie i poczucia, że jest fajne i lubiane....

walentynki dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Walentynki dla dzieci: pomysły na spędzenie walentynek w szkole, w przedszkolu, z rodzicami
Walentynki z dzieckiem to świetna okazja do rozmowy o uczuciach i miłości, ale także dobry moment, by spędzić wspólnie czas i pokazać dziecku, jakie jest dla nas ważne. Dzięki naszym propozycjom dzieci nie będą się nudzić tego dnia także w szkole lub przedszkolu.

Walentynki są bardzo radosnym świętem – dlatego w celebrowanie tego dnia włączają się także dzieci. Na początku warto, by maluchy poznały historię walentynek , a także związane z nimi ciekawostki. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w szkole, przedszkolu lub w domu wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Podpowiadamy, jak przygotować walentynki dla dzieci.  Pomysły na walentynki dla dzieci :  Przygotowanie kartek na walentynki Zabawy walentynkowe Konkursy walentynkowe Robienie walentynkowego serduszka Wspólne układanie życzeń walentynkowych Śpiewanie miłosnych piosenek Poczta walentynkowa Wypad na miasto w walentynki Rodzinny obiad walentynkowy Kino domowe na walentynki Upominki walentynkowe dla bliskich Walentynki dla dzieci w szkole lub przedszkolu Walentynki mogą być wyjątkowym dniem także w szkole lub przedszkolu. Oto nasze pomysły na spędzenie tego święta w kreatywny i miły sposób!  Robienie kartek na walentynki Ciekawym pomysłem jest robienie laurek walentynkowych . Taka kartka z pewnością ucieszy obdarowaną nią osobę, ale da też mnóstwo frajdy dziecku, które będzie ją przygotowywało. Jak powinna wyglądać walentynka? Przede wszystkim musi nawiązywać do święta miłości! Zwykle znajduje się na niej dużo serduszek i kolor czerwony. Możecie skorzystać z naszych pomysłów na oryginalną walentynkę . Do środka koniecznie wpiszcie życzenia walentynkowe. Zabawy walentynkowe Dzięki zabawom walentynkowym dziecko na długo zapamięta ten wyjątkowy dzień. Doskonałą propozycją na urozmaicenie czasu będą gry walentynkowe. Mogą to być quizy na temat tego święta (wersja dla starszych dzieci), gra „gorący ziemniak” w walentynkowym klimacie. Obowiązkowym punktem walentynek są także wróżby walentynkowe . Dzięki nim można poznać imię...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz