Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Starania o dziecko

Jak szybko zajść w ciążę? – wskazówki ginekologa dla par starających się o dziecko [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

Gdy zapadnie decyzja, że czas na dziecko, każdy kolejny miesiąc oczekiwania na ciążę wydaje się być wiecznością. A zatem, co sprzyja płodności? Co ją osłabia? Zobaczcie porady doświadczonego ginekologa, dra Grzegorza Południewskiego.

Tym razem podczas liveczatu na facebookowym profilu Mamo, To Ja, redaktorka Katarzyna Imiołek gościła ginekologa, dra Grzegorza Południewskiego. Profesjonalny, spokojny, cierpliwy… Tak mówią o Nim pacjentki. I w pełni zasłużenie! Pan Doktor okazał się idealnym ekspertem do rozmowy o tak delikatnej materii, jaką są... starania par o dziecko. Uczestniczki spotkania mogły zadawać dowolne pytania dotyczące przygotowań do macierzyństwa, a dr Południewski dzielił się z nimi swoją wiedzą. 

Przygotowania do ciąży

Uczestniczki liveczatu pytały, jakie czynniki sprzyjają pojawieniu się dziecka. Ginekolog podkreślił, że dzisiaj mamy sporo możliwości, by nie zdawać się na przypadek. Wyjaśnił jednak, że choć zdarzają się nieplanowane ciąże, to warto się do macierzyństwa i tacierzyństwa przygotować. Ciąża to taki okres w życiu kobiety, kiedy organizm wykonuje ogromną pracę. Można mu ją ułatwić. 
Wśród czynników, które przyspieszają pojawienie się malucha dr Południewski wymienił te najważniejsze:

  • aktywny, higieniczny tryb życia
  • zdrowa, lekkostrawna i zróżnicowana dieta
  • unikanie stresu
  • aktywność seksualna. W okresie płodnym stosunki powinny się odbywać mniej więcej 2-3 razy w tygodniu – nie częściej, gdyż codzienne zbliżenia mogą wręcz osłabiać męską płodność (obniża się jakość nasienia)
  • wspieranie się suplementami uzupełniającymi mikroelementy i witaminy w organizmie sprzyjające zwiększeniu płodności.  

Dopiero gdy przez rok z tych starań nic nie wyjdzie, można zacząć się martwić. Ale martwić na tyle, by udać się wspólnie do lekarza, a nie zamknąć w sobie... 

Wsparcie dla przyszłych rodziców

Na zwiększenie płodności, wyrównanie jej poziomu i wyregulowanie cykli mogą dobrze wpływać preparaty z inozytolami.  
Dla mężczyzn starających się o dziecko poleca się m.in. Acertin – inozytol dla mężczyzn starających się o dziecko. Dodatkowo zawiera aminokwasy, mikroelementy oraz witaminy, które niwelują negatywne skutki stresu oksydacyjnego i mają pozytywny wpływ na najważniejsze parametry nasienia oraz przebieg spermatogenezy.
 

Acertin wspiera płodność
mat. prasowe

Kobiety również mają możliwość wspierania swojej płodności inozytolami. Inofolic Combi to kombinacja 2 rodzajów inozytoli oraz kwasu foliowego dla kobiet planujących ciążę. Myo-inozytol i D-Chiro-Inozytol w fizjologicznej proporcji 40:1 pomaga pacjentkom w utrzymaniu prawidłowej równowagi hormonalnej  i prawidłowego przebiegu cyklu miesiączkowego. Gdy dojdzie do ciąży, to kwas foliowy właśnie, zawarty w preparacie, zmniejsza zaburzenia w postaci wad wrodzonych płodu układu nerwowego czy wad wrodzonych.
Dzięki Infolicowi Combi nie tylko więc sprzyjajmy zajściu w ciążę, ale też chronimy dziecko przed poważnymi wadami. 

Infolic wspiera płodność
mat. prasowe



Materiał powstał przy udziale marki Exeltis
 

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Czy Twój partner jest gotowy na dziecko?
Objawy ciąży
Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, czy czas zrobić test ciążowy? [WIDEO]
Poranne mdłości, zmienne nastroje, tkliwe piersi, zmęczenie i senność... Brzmi znajomo? To mogą być objawy ciąży! Sprawdź, jak rozpoznać, czy czas zrobić test ciążowy...

Pierwsze objawy ciąży są różne u każdej kobiety i nie muszą występować jednocześnie. Jednak jest kilka oznak tego, że być może jesteś we wczesnej ciąży , które są bardzo typowe.  zmienność nastrojów  – wybuchowość i płaczliwość spowodowane wzmożoną aktywnością hormonów ciążowych to charakterystyczny objaw wczesnej ciąży . wrażliwość piersi  – często bardziej intensywna niż przed okresem, na piersiach stają się bardziej widoczne naczynia krwionośne, a brodawki – ciemniejsze. Piersi mogą sprawiać wrażenie pełniejszych. senność i zmęczenie  - jeśli nie jesteś w stanie doczekać godziny 20.00 i zasypiasz nawet przy biurku w pracy, to może być reakcja na wzrost aktywności  hormonów ciążowych . poranne mdłości  - nudności to ścisła czołówka objawów ciąży. wyostrzony węch  - już w tydzień czy dwa po zapłodnieniu możesz zacząć wyczuwać zapachy, o jakich nie miałaś pojęcia...  brak miesiączki  – niby oczywisty objaw ciąży, wiadomo jednak, że krwawienie może być opóźnione lub zatrzymane np. z powodu stresów, złej diety, wyjazdów albo... strachu przed ciążą. Zobacz: czy można mieć okres w ciąży , i to nawet przez kilka pierwszych miesięcy?    Wczesna ciąża to wyzwanie – rozpieszczaj się! Bądź dobra dla siebie – nie chodzi o to, żeby sobie pobłażać i pozwalać na każde zachowanie, bo „wiadomo: hormony". Ale jesteś w ciąży, więc siebie rozpieszczaj ! To znaczy: jeśli jesteś śpiąca – śpij. Gdy masz ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego – zjedz, w końcu jedna kremówka (byle nie więcej) jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Nie masz ochoty na książkę? Doskonale – dziecko z tego powodu nie urodzi się z mniejszym IQ.   Idź do ginekologa na pierwszą wizytę Jeśli...

mity o płodności
Fotolia
Starania o dziecko
8 mitów o płodności: w to nie wierz, jeśli chcesz mieć dziecko!
Za drugim razem łatwiej jest zajść w ciążę, syrop na kaszel zwiększa płodność… To tylko niektóre z mitów, w które są w stanie uwierzyć pary starające się o dziecko. Sprawdź, co jeszcze pojawiło się w naszym zestawieniu.

Na forach internetowych możemy znaleźć porady na wszystko - od tego, jaki partner najlepiej nadaje się na męża, po dyskusje na temat tego, jak zajść w ciążę i jakie domowe sposoby pomogą na niepłodność. Oto zestawienie krążących po sieci ciekawych mitów, które dotyczą płodności: Mit 1: Płodność u kobiet trwa obecnie dłużej niż kiedyś Żyjemy w czasach, w których ludzie na świecie żyją dłużej niż nawet jeszcze 100 czy 200 lat temu. Wraz z tym zjawiskiem, wzrosło też przekonanie, że z wiekiem wydłużył się okres, w którym kobieta może zajść w ciążę – bez towarzyszących ciąży problemów, powikłań itp. Mimo tego, że kobiety wyglądają młodziej, to wygląd nie ma wpływu na przedłużenie płodności . Po 45. roku życia szanse na zajście w ciążę wynoszą zaledwie 20-30 %, a wraz z każdym kolejnym rokiem – szanse są coraz mniejsze.   Mit 2: Płodność kobiety najlepsza jest około 30-stki To mit! Płodność u pań stopniowo spada zaraz po przekroczeniu przez kobietę 20. roku życia. Jednak kobiety w dzisiejszych czasach często nie są gotowe na młode macierzyństwo i decydują się na nie dopiero mniej więcej po 30. urodzinach. Pamiętaj jednak, że im wcześniej, tym łatwiej – zajść w ciążę, a potem znieść jej ciążowe bolączki .   Mit 3: Niepłodność to tylko problem kobiet Bzdura! Tylko 40% problemów z płodnością wynika z zaburzeń owulacyjnych, choroby jajowodów lub innych dolegliwości, które dotyczą wyłącznie kobiet. Reszta to wynik zbyt słabej ruchliwości plemników lub ich niewielkiej ilości w spermie.   Mit 4: Wzrost temperatury ciała = idealny moment na poczęcie Nie zawsze wspomniany wzrost świadczy o owulacji – dlatego ta metoda planowania dziecka często zawodzi. Zamiast zwróć uwagę na obserwowanie regularności cyklu oraz długość jego trwania. Największe szanse na zajście w ciążę...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak