kiedy dzieci wrócą do szkół
fot. Adobe Stock / Instagram

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Konferencja premiera, jest DATA!

Kiedy dzieci wrócą do szkół? W sobotę 21 listopada na konferencji prasowej premier potwierdził, że uczniowie pozostaną w domach aż do drugiej połowy stycznia.
Magdalena Drab
kiedy dzieci wrócą do szkół
fot. Adobe Stock / Instagram
Do kiedy będzie trwało zdalne nauczanie? Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że dzieci wrócą do szkół z początkiem grudnia, premier przedłużył nauczanie zdalne we wszystkich klasach, a także zmienił termin ferii zimowych.

Kiedy mamy wrócić do szkoły: uczniowie nie wrócą do szkół do stycznia


Według obecnych obostrzeń, uczniowie nie wrócą do szkół do Bożego Narodzenia. Ponadto, premier ujednolicił termin ferii zimowych dla wszystkich województw - przerwa międzysemestralna ma potrwać od 4 do 17 stycznia. Premier podkreślił jednak, że tegoroczne ferie niestety nie pozwalają na wyjazdy rekreacyjne, zimowiska i obozy narciarskie - szef rządu zaapelował o ostrożność i pozostawanie w domu. Póki co, termin powrotu do szkół potwierdzony przez premiera i ministra edukacji, to 18 stycznia.

Do kiedy zdalne nauczanie: kiedy klasy I-III wrócą do szkoły?

Nauczanie zdalne obowiązuje już we wszystkich klasach szkoły podstawowej, zdalnie uczą się też licealiści i studenci. Nauka zdalna jest jednak fatalnie oceniana zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli. Najwięcej tracą uczniowie klas I-III: nauczyciele alarmują, że dzieciom brakuje podstawowych umiejętności, a nauka online to fikcja. 

Już kilka dni temu minister Czarnek podkreślał, że w obecnej sytuacji powrót do szkoły może być przeprowadzany stopniowo. Zapowiedzi rządu możemy tu traktować jako nadal aktualne: gdyby liczba zachorowań nie zmniejszała się dostatecznie szybko, pierwsze do nauczania stacjonarnego wrócą klasy 1-3, klasy maturalne i najwyższe klasy szkół zawodowych, a później - kolejne.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Szczęśliwa i bez stresu w czasie ciąży Jak o to zadbać? [WIDEO]
Czy można coś zrobić, by przeżyć ciążę w czasach pandemii bez lęku? Tak. W ramach akcji Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja podpowiadamy, co możesz zrobić, by zmniejszyć poziom odczuwanego stresu.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy