Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo
materiały prasowe
Gry i zabawy

Rozwijaj wyobraźnię dziecka. One potrafią zbudować dosłownie wszystko!

Czas zabawy to zdecydowanie coś więcej niż tylko kilka radosnych chwil. Naukowcy twierdzą, że zabawa kształci w dzieciach umiejętność radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Najwyższy czas, aby nauka poprzez zabawę stanowiła część codziennego życia każdej rodziny.

Zabawa nie jest tylko dodatkiem

Eksperci stawiają sprawę jasno: zabawa jest niezwykle ważna i ma długofalowe skutki. „W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat naukowcy zajmujący się tematem edukacji i psychologii dziecięcej zgromadzili liczne dowody potwierdzające konieczność zabawy w życiu dziecka. Umiejętności zdobywane podczas zabawy we wczesnych latach życia tworzą podstawy dla ich nauki i sukcesów w przyszłości”- mówi Scott Barry Kaufman, doktor nauk ścisłych i dyrektor naukowy w Instytucie Wyobraźni przy Centrum Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Pensylwanii.

Przygotowanie do kariery zaczyna się od zabawy

Dla dzieci zabawa to nie tylko rozrywka. W ten sposób uczą się panować nad własnymi zachowaniami fizycznymi i emocjonalnymi. Prośba o dłuższe pozostanie w piaskownicy to sprawdzanie, jak daleko mogą się posunąć w relacjach społecznych. Proste zabawy liczbowe stanowią podstawę późniejszego zdobywania wiedzy z dziedziny matematyki i nauk ścisłych. Natomiast dopasowanie odpowiedniego rozmiaru i koloru kolumn w domku, który budują z klocków, stanowi podwaliny pod późniejsze umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. Okazuje się, że zabawa to tak naprawdę szkolenie z umiejętności zarządzania własnym życiem.

- Mózg małego dziecka jest jak gąbka, która chłonie wszystko. Łatwo więc wyobrazić sobie, jaki chaos informacyjny panuje w głowie malucha. Rolą rodzica jest nauczenie dziecka, w jaki sposób korzystać z tych danych, jak je łączyć i jak szukać rozwiązań. Nieszablonowe myślenie jest dużym atutem w dzisiejszych czasach i niezbędną umiejętnością, której powinniśmy dzieci uczyć poprzez kreatywną pracę i stosowanie konceptualnego podejścia. Maluchy muszą znaleźć istotę problemu, zrozumieć ją i dopiero wtedy zaproponować swoje rozwiązanie.
Pomaganie dzieciom w osiąganiu założonych celów jest dużym wyzwaniem. Wymaga od nas kreatywnego i nieszablonowego sposobu myślenia. Do tego potrzebna jest przemyślana zabawa, pobudzająca kilka umiejętności jednocześnie. Takim rozwiązaniem są np. klocki LEGO DUPLO „Zestaw kreatywnego budowniczego”. Wszak nie chodzi jedynie o dobranie odpowiednich zajęć czy zabawek, ale o zmianę naszego sposobu rozumowania i spostrzegania – mówi Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i rodzinny.

Tego raczej nie nauczą się w szkole

Szkoły kładą zwykle największy nacisk na ćwiczenie pamięci mechanicznej z wykorzystaniem statycznej treści. Przez większość czasu tak to właśnie wygląda. Wielu z kluczowych umiejętności XXI wieku, takich jak współpraca, komunikacja, myślenie krytyczne czy kreatywna innowacyjność, nie wykłada się zwykle w sali lekcyjnej, ale można się ich łatwo nauczyć poprzez zabawę. Pomyśl tylko - zabawa może mieć większy wpływ na przyszłość twojego dziecka niż czas spędzony w klasie.

Daj upust fantazji

Kreatywność, myślenie strategiczne i spora dawka wytrwałości mają oczywiście ogromne znaczenie dla naszego rozwoju. Cechy te pozwalają nam patrzeć na świat pod innym kątem oraz kreatywnie rozwiązywać problemy. Dzieci, które ćwiczą te umiejętności już na wczesnym etapie swojego życia, częściej wyrastają na silne osobowości. W każdej chwili mają do dyspozycji zestaw umiejętności, który pomaga im lepiej pracować i radzić sobie w konkurencyjnym świecie.
Ucz rozwiązywania problemów zamiast dawać gotowe odpowiedzi
Stosując konceptualne podejście, dzieci muszą znaleźć istotę problemu, zrozumieć go i dopiero wtedy zaproponować rozwiązanie. Pomaganie dzieciom w osiąganiu założonych celów poprzez kreatywną i nieszablonową pracę, niezależnie od tego, czy chodzi o rozpracowanie sposobu na przemieszczenie się z punktu A do punktu B, czy o działanie ograniczone w czasie, jest większym wyzwaniem niż tradycyjny plan zajęć.
 
Trzy podstawowe zasady pomogą zapoznać dzieci z procesem kreatywnego rozwiązywania problemów:

  • Daj im odpowiednie narzędzia - łatwiej jest pozwolić dzieciom szukać własnego sposobu rozwiązania problemu, jeśli mają pod ręką bezpieczne i odpowiednie zabawki;
  • Zmień środowisko - im mniej dzieci są obeznane z daną sytuacją, tym bardziej kreatywne są proponowane przez nie odpowiedzi i rozwiązania;
  • Usuń się w cień - zamiast mówić dzieciom dokładnie, co mają robić, pozwól, aby to one wytłumaczyły zaistniałą sytuację i podejmowane przez nie działania.
Disney Uczy
mat. prasowe
Patronaty
Zajęcia edukacyjne dla czterolatka
U czterolatków rozwój zarówno intelektualny jak i psychofizyczny przebiega bardzo intensywnie. Maluchy w tym wieku poznają otoczenie, uczą się i nabywają umiejętności poprzez działanie i doświadczanie, dlatego warto odpowiednio stymulować aktywność dziecka, aby harmonijnie wspierać rozwój najważniejszych umiejętności.

Czterolatek uczy się podczas zabawy Na tym etapie to zabawa jest dla malucha podstawową formą aktywności. Możemy więc dziecku zaproponować zajęcia, które będą rozwijać podstawowe umiejętności. Pomocne w tym będą książki edukacyjne. Ciekawy wybór znajdziemy w ofercie wydawnictwa AMEET. W ramach serii Disney Uczy powstały książki przygotowane z myślą o czterolatkach, są to: Disney Uczy. Ćwiczę liczby, Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty, Disney Uczy. Zabawy z cyframi, Disney Uczy. Zabawy z literami. Poznawanie, ćwiczenie i doskonalenie - nauka kolorów i kształtów Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty to książka edukacyjna wspierająca rozwój podstawowych umiejętności przedszkolaków. Podczas rozwiązywania zadań dzieci nauczą się rozpoznawać kolory i kształty, a także przygotują się do nauki pisania, ćwicząc kreślenie kształtów po śladzie. Dodatkowo na małego ucznia czeka w książce dyplom mistrza kolorów i kształtów. Disney Uczy. Zabawy z cyframi oraz Disney Uczy. Ćwiczę liczby to wprowadzenie czterolatka w świat cyfr. Podczas zajęć z pierwszą książką przedszkolaki poznają kształty i cyfry, nauczą się liczyć w zakresie od 1 do 10 i będą ćwiczyć pisanie cyfr. Dzięki drugiemu tytułowi dzieci poznają liczby do 20, nauczą się przeliczać zbiory, a także przygotują się do dalszej nauki pisania, poprawiając cyfry po śladzie. Z kolei Disney Uczy. Zabawy z literami wprowadzi czterolatki w świat liter. Podczas zajęć z książką przedszkolaki poznają alfabet, nauczą się rozróżniać małe i wielkie litery oraz przygotują do nauki pisania. Taka praca będzie dodatkowo znakomitym treningiem umiejętności manualnych oraz ćwiczeniem spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Uczą koncentracji i skupienia - przez zabawę!...

układanie klocków
Adobe Stock
Gry i zabawy
Układanie klocków jest cenną lekcją dla dziecka – mówią naukowcy
Układanie klocków nie tylko zajmuje dziecku czas, ale przede wszystkim przynosi mu szereg korzyści. Poznaj umiejętności, jakie zdobędzie twoja pociecha, gdy dasz jej do zabawy klocki. Niektórych korzyści byś nie odgadła!

Klocki... jest ich całe mnóstwo! Od małych zestawów złożonych z bardzo prostych drewnianych elementów, aż po olbrzymie zestawy składające się tysięcy elementów i bardzo drobnych części. Na każdy ich rodzaj przychodzi w życiu dziecka odpowiedni czas . Jedno jest pewne: naprawdę warto kupować dzieciom tego typu zabawki, bo ich wpływ na rozwój małych budowniczych jest olbrzymi. Jaki? Naukowcy dowiedli, że zabawa klockami rozwija u dzieci: koordynację oko-ręka i sprawność manualną myślenie przestrzenne zdolności poznawcze kreatywność i umiejętność szybkiego przenoszenia uwagi zdolności językowe umiejętności inżynieryjne i społeczne zdolności matematyczne. Okazuje się jednak, że aby rozwijać wszystkie te cechy, warto bawić się klockami na różne sposoby . Przeczytaj także: Zobacz, jak różne mogą być rodzaje klocków drewnianych Jak się bawić? Poniżej znajdziesz kilka punktów, które pomogą ci urozmaicić dziecku zabawę klockami, a jednocześnie pomogą mu rozwijać swoje umiejętności. 1. Wspólne układanie klocków Naukowcy zaobserwowali, że u dzieci autystycznych, które w grupie bawiły się klockami, szybciej rozwijały się umiejętności społeczne niż u dzieci, którym jedynie tłumaczono, na czym polega życie wśród ludzi. Tego rodzaju zabawa potrafi też zacieśnić więzi między wspólnie budującymi. Dlatego baw się z dzieckiem i zachęcaj je do zabawy klockami razem z kolegami. 2. Rozmawianie o budowaniu Okazuje się, że opowiadanie o tym, co się buduje, co ma się zamiar zbudować lub co już się zbudowało, rozwija u dzieci myślenie przestrzenne . Budując z dzieckiem mów więc: a teraz za tym klockiem ustawię mały klocek, a nad tym położę ten podłużny itd. Zachęcaj je też do mówienia o tym, co i jak buduje. 3. Realizowanie zadań konstrukcyjnych Okazuje się, że budowanie wyznaczonej z góry...

Disney Uczy
mat. prasowe
Patronaty
Zadania edukacyjne dla pięciolatka
Dzieci w wieku przedszkolnym każdą formę aktywności traktują jak zabawę, a wszelką wiedzę nabywają niejako przy okazji. Naturalna ciekawość i chęć doświadczania sprawiają, że przedszkolaki szybko się uczą i zdobywają nowe umiejętności. Jak wykorzystać tę dziecięcą chęć do działania?

Sprawność manualna, spostrzegawczość, logiczne myślenie czy koordynacja wzrokowo-ruchowa należą do kluczowych dla wieku przedszkolnego umiejętności. Żeby je rozwijać, dziecko potrzebuje odpowiednich materiałów i stymulacji.  Najlepszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem jest nauka przez zabawę. Właśnie w takim celu powstał program edukacyjny Disney Uczy . Eksperci dla dzieci Książki zostały opracowane przy udziale ekspertów metodyki nauczania, dlatego mogą być uzupełnieniem edukacji przedszkolnej. Zadania i ćwiczenia są przygotowane w taki sposób, żeby zapewnić dziecku możliwość stopniowego rozwijania najważniejszych umiejętności. Zadania dla pięciolatków   Seria Zadania przedszkolaka została przygotowana z myślą o dzieciach pięcioletnich. Książki wprowadzają dzieci w świat cyfr, kształtów i szlaczków. Dzięki bardzo atrakcyjnym dodatkom pokonywanie kolejnych wyzwań będzie dla fanów Zygzaka McQueena oraz wielbicielek bohaterów Krainy lodu wspaniałą zabawą. Podczas rozwiązywania zadań mali uczniowie poznają cyfry i kształty, a kreśląc szlaczki przygotują się do nauki pisania. Uzupełnianie naklejkami, zabawa z szablonami czy wycinanie kształtów to także doskonały trening umiejętności manualnych. Książki Zadania przedszkolaka to pierwszy krok przygotowań do szkolnych wyzwań w przyjaznej dla dziecka formie. Podczas ciekawych zajęć w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów i w atmosferze zabawy pięciolatek doskonali kluczowe dla swojego wieku umiejętności i zdobywa kolejne ważne kompetencje. Więcej na temat serii na stronie www.disneyuczy.ameet.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta