Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
Fisher-Price®
Rozwój dziecka

4 rozwojowe umiejętności, które twoje dziecko zdobędzie dzięki pierwszym klockom

Nikt chyba nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Ale to nie wszystko! Zobacz, jakie jeszcze umiejętności nabywa dziecko podczas zabawy pierwszymi klockami.

Klocki doskonale stymulują rozwój malucha, pozwalają mu rozumieć otaczający go świat, a a nawet wpływają na kontakty z rodzicami oraz rówieśnikami. W trakcie zabawy z innymi osobami, dziecko uczy dzielenia danymi przedmiotami oraz współpracy w grupie. Co więcej, klocki wzbogacają dziecięcą wiedzę, a także zachęcają do wyrażania uczuć i pragnień. Oprócz tego, kolorowe elementy kształtują wyobraźnię i zdolności poznawcze dziecka. Jak to wygląda w praktyce? Wypróbuj zestaw Pierwsze Klocki Malucha od Fisher-Price® i przekonaj się, jakie umiejętności zdobędzie twoja pociecha!

Koordynacja oko-ręka

W jaki sposób klocki wpływają na rozwój dziecka? Przede wszystkim chwytanie klocków oraz zabawa w ich wkładanie i wyjmowanie pomaga dziecku w wyrabianiu koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zręczności. Ponadto klocki usprawnią pracę mięśni i palców, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zdolności matematyczne u dziecka. Kto wie, być może za kilka lat okaże się, że twoja pociecha świetnie radzi sobie w szkole z geometrią? Dzięki Pierwszym Klocki Malucha od Fisher Price, maluch będzie mógł trenować zręczność oraz łączenie elementów w całość. Zestaw składa się z 10 kolorowych klocków do sortowania. Można je układać jeden na drugim i wrzucać do poszczególnych otworów.  Gdy, w trakcie zabawy twoje dziecko zacznie zastanawiać się na tym, jakie klocki wrzucić do odpowiednich otworków, ćwiczyć będzie umiejętność rozwiązywania problemów.

Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
Fisher-Price®

Chwyt pęsetowy

Pierwszym ćwiczeniem, jakie samo dziecko podejmuje, jest chwytanie. Odruch ten polega na tym, że gdy dotykasz wnętrze dłoni dziecka, palce maluszka zaciskają się. Początkowo przedmiotem, który maluch próbuje uchwycić jest z reguły matczyna dłoń. W miarę upływu czasu, gdy dziecko poznaje otaczające go przedmioty, umiejętność chwytania staje się mniej automatyczna, a bardziej przemyślana. Świetnym sposobem na rozwój sprawności dłoni i palców jest zabawa klockami. Dzięki nim maluch, biorąc w dłoń poszczególne elementy, uczy się nie tylko rozpoznawania różnych kształtów, ale i trenuje chwytanie przedmiotu w sposób bardziej precyzyjny. Warto zatem zachęcać dziecko do tego rodzaju treningu, np. przy pomocy Pierwszych Klocków Malucha.

Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
Fisher-Price®

Rozwój poznawczy

Zestaw składa się z 10 kolorowych klocków do sortowania, które zachęcą twoje dziecko to poznawania nie tylko kolorów, ale i różniących się między sobą figur geometrycznych. Żywe kolory i zabawne kształty z pewnością wzbudzą w twym dziecku naturalne zaciekawienie. Warto zachęcać dziecko do poznawania klocków, ale można również samemu dołączyć do zabawy. Czas spędzony z rodzicem, będzie dla dziecka solidną podstawą do nauki dzielenia się oraz ogólnego poznawania świata. Dodatkowo, zaletą Pierwszych Klocków Malucha jest to, że mieszczą się one w wiaderku, w którym mogą być przechowywane. Wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie zabawki, dzięki czemu maluch może bawić się w dowolnym miejscu – a nawet zabrać klocki ze sobą w podróż!

Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
Fisher-Price®

Motoryka mała

Obracając klockiem, maluch trenuje prawidłowy chwyt, zręczność oraz precyzję trafiania przedmiotem do właściwego otworu. Pierwsze klocki malucha od Fisher Price to nie tylko świetna zabawa, ale i wspaniałe narzędzie do rozwoju motoryki małej, która jest określeniem wszelkich czynności, wykonywanych palcami i dłońmi. Sprawność ta jest szczególnie ważna dla małego człowieka, gdyż sprzyja nauce pisania, rysowania czy wycinania kolorowanek. Sortując różnokształtne klocki, twoje dziecko zdobędzie wiele nowych umiejętności, które z pewnością przydadzą mu się w przyszłości. Nauczy się również porządku, gdyż klocki mimowolnie sprząta się w trakcie wesołej zabawy!

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj: Fisher-Price®

Fisher Price
materiały prasowe
Rozwój dziecka
Jak pomóc dziecku uczyć się przez zabawę?
Zabawa to oczywiście najlepszy sposób na to, by maluch zdobył nowe umiejętności. Nie wystarczy jednak rzucić brzdącowi zabawki i czekać na efekty. Co jeszcze powinnaś zrobić?

var _gde_yleigtsfkq = new Image(1,1); _gde_yleigtsfkq.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=.XnlP6s8pXwPCD8WZEGiBmXj31NZVG_UO1.kQXbWZ5X.17/stparam=yleigtsfkq/fastid=lrxxzoadulnaacifaimyahvrtakx'; Jak ułatwić dziecku naukę przez zabawę? 4 rady dla rodziców 1. Stwórz sprzyjające środowisko. Spokojnie, nie musisz od razu zabierać dziecka do laboratorium. Wystarczy, że zadbasz o to, by otoczenie motywowało brzdąca do nowych odkryć. Mogą w tym pomóc ciekawe, edukacyjne zabawki, które znajdą się w pokoju malucha, nowe przedmioty czy wykreowane przez Ciebie zadania, z którymi maluch będzie musiał się zmierzyć, by osiągnąć zamierzony efekt. 2. Pozwól eksperymentować i doświadczać. Chcesz na przykład, żeby dziecko poznało zwierzątka, które mieszkają na farmie, i dowiedziało się, jak wygląda życie na wsi? Masz dwa wyjścia: możesz mu o tym opowiedzieć i być pewna, że maluch jutro niewiele będzie z tego pamiętał, lub pozwolić mi doświadczyć takiego życia. By to zrobić, nie musisz od razu zabierać malucha na wakacje na wsi, nie każdy przecież ma taką możliwość. Wystarczy, że sięgniecie po Muzyczną Farmę Małego Odkrywcy od Fisher-Price. Dzięki niej brzdąc będzie sam mógł się przekonać, ile pracy wymaga prowadzenie farmy i pomóc w tym odpowiedzialnym zadaniu dzielnemu farmerowi Jedowi. Twoja pociecha będzie mogła sama przekonać się, jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami i w ten sposób nauczyć się troski i odpowiedzialności. Ponadto farma jest pełna elementów pobudzających zmysły malucha – od jaskrawych kolorów po piosenki, dźwięki i różne materiały, które zapraszają małe rączki do zabawy i wspierają rozwój małej motoryki. Po takiej zabawie wizyta na prawdziwej famie będzie tylko formalnością. 3. Nie zaniedbuj żadnej strefy rozwoju. Czasem zdarza nam się zapomnieć, że rozwój to nie tylko...

prezenty dla półrocznego dziecka
AdobeStock
Zakupy
Prezent dla półrocznego dziecka. 10 HITÓW wśród rodziców niemowląt
Prezent dla półrocznego niemowlaka wcale nie musi grać i świecić, by dziecko dobrze się bawiło. Zabawki interaktywne oczywiście też się sprawdzą, o ile zachęcają do rozwijającej zabawy. Często dla tak małych dzieci bardziej interesujące okazują się proste zabawki, a nie te, które oferują wiele funkcji.

Prezent dla półrocznego dziecka przyda się na różne okazje: urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, święta albo po prostu podczas odwiedzin u niemowlaka bez okazji. Warto przemyśleć zakup prezentu, tak aby półroczna dziewczynka czy półroczny chłopczyk jak najbardziej z niego skorzystali. Jednym z najważniejszych odkryć 6-miesięcznego niemowlaka jest to, że potrafi coś zrobić samodzielnie. Dlatego dziecko w tym wieku potrzebuje zabawek, które pomogą mu dowiedzieć się więcej o związkach przyczynowo-skutkowych, a także zachęcą do dalszej zabawy. Oto nasze propozycje prezentów – dla dziewczynek i dla chłopców. Spis treści: Jak wybrać prezent dla półrocznego dziecka? Interaktywny garnuszek – sorter Kubeczkowa wieża Migocząca hula-kula Przeplatanka sensoryczna – labirynt Kostka sensoryczna Piramidka z kółek Gryzak żyrafa Sophie Muzyczne kluczyki Smartfon dziecięcy Przytulanka-usypianka oddychający uspokajacz Jak wybrać prezent dla półrocznego dziecka? Warto zwrócić uwagę na potrzeby i zainteresowania dziecka w wieku 6 miesięcy. Jeśli niemowlę wszystko wkłada do buzi, postaw na ciekawe gryzaki . Jeśli interesują je różne faktury i kolory, idealne będą zabawki sensoryczne. A może to dźwięk jest czymś, co zachwyca maluszka? Wybrałyśmy 10 zabawek − idealnych na prezent dla półrocznego dziecka. Zabawka interaktywna dla półrocznego dziecka, Garnuszek na klocuszek, Fisher-Price Garnuszek to niezwykły sorter dla malutkich dzieci. Zabawka łączy w sobie najlepsze cechy zabawek manualnych i rozwijających zdolność myślenia, ucząc liczb i rozpoznawania kształtów. Jak to możliwe? Dziecko wybiera i wkłada do odpowiednich otworów klocki, a Garnuszek w nagrodę mówi, jaki mają kształt i jakie znajdują się na nich cyfry....

Mattel
materiały prasowe
Gry i zabawy
Jak przygotować dziecko do dorosłego życia?
Rozwiązywanie problemów, nieszablonowe myślenie, dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych czy klasyfikowanie – to tylko część umiejętności, które na co dzień wykorzystuje dorosły człowiek. Jak sprawić, by bez trudu nauczyło się ich dziecko? Podpowiadamy!

Umiesz szybko w pamięci obliczyć, ile reszty zostanie Ci z zakupów, potrafisz dojść do celu po zatłoczonej ulicy, zrobić kanapkę i przyszyć guzik. Czy to sprawia Ci problem? Oczywiście, że nie. Czy wiesz jednak, że te z pozoru proste czynności wymagają licznych umiejętności, których nauka rozpoczęła się już w wieku niemowlęcym? Dlatego właśnie rozwój dziecka należy wspierać już od najmłodszych lat. Jak? Najlepiej przez zabawę! Doskonałą zabawką, która nie tylko dostarczy dziecku mnóstwa radości, lecz także pomoże zdobyć umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, są klocki. Okazuje się bowiem, że dzieci bawiące się nimi od najwcześniejszych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Ale to nie wszystko. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności jak koordynacja wzrokowo-ruchowa, wyobraźnia przestrzenna, umiejętności komunikacyjne i społeczno-emocjonalne. Rozwój dziecka przez zabawę Chwytanie drobnych przedmiotów to nie lada wyzwanie dla małych rączek dziecka. Dlatego zabawki trzeba dobierać tak, aby nie sprawiały trudności w zabawie, a jednocześnie stymulowały mięśnie dłoni i wspierały rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Doskonale nadają się do tego klocki przeznaczone specjalnie dla małych dzieci, takie jak np. klocki Mega Bloks. Dlaczego? Ich kształt i rozmiar są idealnie dopasowane do możliwości manualnych dziecka, a piękne kolory i ciekawy wygląd bez trudu przykują uwagę dziewczynki i chłopca.  Maluchy w różnym wieku będą bawiły się tymi samymi klockami w nieco inny sposób. Roczny brzdąc, obracając klockiem, trenuje prawidłowe chwytanie, zręczność oraz precyzję trafiania do celu. Co więcej, klocki pomagają mu poznać związek przyczynowo-skutkowy....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz