Mała motoryka

Chłopiec bawi się ciastoliną Play-Doh
rozwój dziecka
zabawy dla dzieci
rozwój fizyczny

W małych rączkach cały świat! Motoryka mniejsza i jej wpływ na rozwój i umiejętności dzieci

Chwytanie zabawek, ugniatanie mas plastycznych, ściskanie maskotek, wiązanie butów, rysowanie czy zapinanie guzików to czynności wymagających precyzyjnych ruchów rąk i palców. W jaki sposób maluch się tego uczy? Zapytaliśmy psycholog Edytę Żółtowską-Górską, która podpowiedziała, w jaki sposób rozwijać małą motorykę u dziecka.
Współpraca reklamowa
Marko mata leśna kraina
Marko
jak wspierac rozwój ruchowy
mała motoryka

Najlepsze zabawki wspierające rozwój dużej i małej motoryki

By dziecko było sprawne ruchowo i nie miało w przyszłości problemów z precyzją, potrzebną np. przy zapinaniu guzików albo pisaniu, musi trenować niemal od dnia narodzin. Na szczęście robi to bez wysiłku – po prostu się bawiąc. Jakie zabawki najlepiej mu pomogą w rozwoju dużej i małej motoryki?
Współpraca reklamowa
rozwój motoryczny duplo
mała motoryka
klocki dla dzieci

Sprawne paluszki – od klocków do szlaczków i literek [WIDEO]

Rozwój małej motoryki – tak psychologowie określają naukę sprawności rączek naszych dzieci. Można i warto go wspierać, by maluch z czasem lepiej chwytał, rysował, pisał. Sprawne paluszki to dla malucha wielka rzecz! Jak konkretnie wielką rolę pełni u malucha, opowiada psycholog – Dorota Maciejec. Komentuje zaś vlogerka „10 minut spokoju”.
Artykuł sponsorowany
Lego duplo jak rozwijać małą motorykę
rozwój dziecka
zabawki dla dzieci
klocki LEGO DUPLO

Zabawy rozwijające małą motorykę

Sznurowanie bucików czy malowanie kredkami, to czynności, które wydają się banalnie proste, jednak dla malucha są nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Bo wymagają dużej precyzji i dobrej koordynacji ręka–oko. Jak pomóc dziecku wytrenować umiejętności niezbędne do wykonywania tego typu czynności?
Współpraca reklamowa
Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
rozwój dziecka
zabawki dla dzieci
Fisher Price

4 rozwojowe umiejętności, które twoje dziecko zdobędzie dzięki pierwszym klockom

Nikt chyba nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Ale to nie wszystko! Zobacz, jakie jeszcze umiejętności nabywa dziecko podczas zabawy pierwszymi klockami.
Współpraca reklamowa
Fisher
rozwój dziecka
mata edukacyjna
Fisher Price

Jak rozwija się mała motoryka dziecka i jak ją wspierać?

Jak kształtuje się sprawność rączek dziecka i co zrobić, by maluch bez trudu nauczył się „trudnych” manualnych czynności takich jak zapinanie guzików czy wiązanie sznurówek?
Współpraca reklamowa
dlaczego warto, żeby dziecko kolorowało?
kolorowanki
kolorowanka
mała motoryka

Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]

Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Karolina Stępniewska
Rozwój motoryczny dziecka
jak wspierac rozwój ruchowy
mała motoryka
Lego

Rozwój umiejętności motorycznych dziecka [WIDEO]

Jak wspierać rozwój motoryczny dziecka podczas zabawy i zwykłych domowych czynności? Zobacz, co radzi Dorota Maciejec, psycholog dziecięcy.
Aneta Grinberg