Jak napisać ogłoszenie [WZÓR]
Wiedza, jak napisać ogłoszenie, przyda się w przypadku zaginięcia jakiegoś przedmiotu, sprzedaży sprzętu lub organizacji wydarzenia. Ważne jest, by przekaz był jasny i zrozumiały dla potencjalnego odbiorcy. Sprawdź, jak napisać krótkie ogłoszenie.
Najczęściej to uczniowie zastanawiają się, jak napisać ogłoszenie. Wiedza, jak to zrobić, potrzebna jest już w szkole podstawowej.
Pisanie ogłoszenia to jedno z częstych zadań na lekcjach języka polskiego. Umiejętność ta przydaje się jednak nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym. Podpowiadamy, jak napisać krótkie ogłoszenie i jakie elementy powinno ono zawierać.
Jak napisać ogłoszenie – wzór
Ogłoszenie jest krótką formą pisemną, której celem jest podanie jakiegoś faktu lub informacji do wiadomości publicznej. Nie posiada ono konkretnego adresata, jest skierowane do każdej możliwej osoby, która będzie mieć okazję je przeczytać.
Ogłoszenie powinno być sformułowane w sposób jasny i zrozumiały dla każdego. Może zawiadamiać np. o jakimś wydarzeniu, zaginięciu czegoś lub znalezieniu, sprzedaży, kupnie, itp.
Ogłoszenie powinno zawierać:
- opis sytuacji, która jest powodem jego napisania,
- najważniejsze informacje, czyli data, miejsce – jeśli ogłoszenie dotyczy jakiegoś wydarzenia,
- cechy charakterystyczne – jeśli ogłoszenie dotyczy np. znalezionego lub zgubionego przedmiotu,
- numer telefonu lub adres e-mail – jeśli ogłoszenie wymaga kontaktu z daną osobą.
Jak napisać ogłoszenie – przykład
Zaginął telefon
Dnia 29 listopada 2021 roku około godziny 18.00 w okolicy dworca centralnego w Warszawie (al. Jerozolimskie 54) zaginął telefon. Jest to smartfon XIAOMI Redmi 9A. Cechy charakterystyczne to: granatowy kolor, rysa na przedniej szybce. Jeśli ktoś znalazł telefon – proszony jest o informację na adres mailowy: jankowalski@poszukiwacz.pl. Na znalazcę czeka nagroda!
Zobacz także: