Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jak napisać życiorys do szkoły
Adobe Stock
Prawo i finanse

Jak napisać życiorys do szkoły?

Wielu uczniów zastanawia się, jak napisać życiorys do szkoły, do której mają zamiar aplikować. Poniżej dowiesz się, co powinien zawierać życiorys dla ucznia, sprawdzisz, jak wygląda wzór takiego dokumentu oraz poznasz przykładowy życiorys do szkoły.

Życiorys do szkoły to dokument opisujący najważniejsze fakty w życiu ucznia. Nie chodzi o jego życie prywatne, ale o dotychczasową edukację, związane z nią osiągnięcia oraz plany na przyszłość. Pod pewnymi względami jest podobny do tego, jak piszą CV dorośli starając się o pracę.

119 rzeczy do zrobienia w wakacje 2023: lista szalonych i kreatywnych pomysłów

Co zawiera życiorys ucznia

Ponieważ jest to dokument, musi być skonstruowany według konkretnych zasad. Oto co powinien zawierać życiorys ucznia:

 • nagłówek
 • imię i nazwisko ucznia
 • adres pocztowy
 • adres email i ew. telefon
 • data
 • treść życiorysu
 • własnoręczny podpis na wersji papierowej
 • klauzula o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.


Graficzny układ powyższych treści powinien być przejrzysty i czytelny, zwłaszcza jeśli chodzi o nagłówek, imię, nazwisko i adres. Treść życiorysu ucznia najlepiej podzielić na odrębne części:

 • część pierwsza – powinna zawierać informacje o dacie i miejscu urodzenia, o rodzicach i rodzeństwie, jeśli uczeń je posiada.
 • część druga – to miejsce na informacje o dotychczasowej edukacji, czyli o szkole lub szkołach, do których uczeń chodził, oraz o tej, którą kończy.
 • część trzecia – jest to miejsce na zwięzłe przedstawienie osiągnięć szkolnych i pozaszkolnych, działalności społecznej i pozalekcyjnej ucznia oraz jego planów na przyszłość.


Pod tekstem życiorysu powinien znaleźć się podpis. Do życiorysu ucznia może być dołączone jego zdjęcie (warto sprawdzić, czy szkoła tego wymaga). Powinna to być fotografia taka, jak do dowodu osobistego dla dziecka, a nie prywatne zdjęcie.

Przykładowy życiorys do szkoły

Tu znajdziesz wzór, jak może wyglądać życiorys ucznia. Pod nim natomiast zamieszczamy przykładową treść życiorysu ucznia oraz treść obowiązkowej klauzuli o zgodzie na wykorzystanie danych osobowych:

Jak napisać życiorys do szkoły wzór
mamotoja.pl


Przykładowa treść tekstu życiorysu ucznia:
Urodziłam się 1.08.2006 r. w Krakowie, mam 14 lat. Moimi rodzicami są Mikołaj i Agnieszka Kowalscy. Ojciec ma 39 lat i pracuje jako kierowca. Matka ma 38 lat i jest nauczycielką wychowania przedszkolnego. Mam dwoje rodzeństwa: Paweł ma 5 lat, Ewelina – 4 lata.

W latach 2013 – 2015 chodziłam do Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie. Od roku szkolnego 2015/2016 jestem uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku. Zmiana szkoły była spowodowana przeprowadzką naszej rodziny. Obecnie jestem uczennicą ósmej klasy o profilu pływackim.

Interesuję się techniką i naukami ścisłymi. Należę do kółka matematycznego. Brałam udział w olimpiadzie matematycznej, w której zajęłam trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Zdobyłam też drugie miejsce w wojewódzkich zawodach pływackich w stylu klasycznym. Biorę aktywny udział w życiu szkoły i swojej klasy – od dwóch lat pełnię rolę skarbnika. W czasie wolnym chodzę na zajęcia plastyczne. Po ukończeniu liceum chciałabym studiować matematykę na Uniwersytecie Wrocławskim.

Z poważaniem:
Monika Kowalska

Treść klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w moim życiorysie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Sprawdź też:


 

podanie do szkoły
Adobe Stock
Wychowanie
Jak napisać podanie – do szkoły lub innej instytucji [WZÓR]
Podanie to pismo, w którym zwracamy się z konkretną prośbą do danej instytucji. Uczniowie piszą podanie o przyjęcie do szkoły, rodzice mogą pisać podanie o przeniesienie ucznia do innej klasy. Sprawdź, jak poprawnie napisać podanie do dyrektora szkoły lub innej instytucji.

Podanie jest pismem urzędowym, w którym zwracamy się z jakąś prośbą. Powinno zawierać konkretne elementy umieszczone w odpowiednim miejscu. Pisząc podanie, należy zadbać o aspekty estetyczne – kartka (formatu A4) nie może być pomięta, zniszczona, a pismo powinno być staranne i wyraźne. Wygląd podania świadczy nie tylko o nas, ale również o naszym stosunku do adresata. Podpowiadamy, jak napisać podanie do dyrektora szkoły przyjęcie do danej placówki lub przeniesienie do innej klasy. Spis treści: Jak napisać podanie? Wzór podania Jak napisać podanie? Oto instrukcja, w jaki sposób napisać podanie do dyrektora szkoły lub innej instytucji:  W prawym górnym rogu kartki zapisz miejscowość i datę (dzień, miesiąc, rok) złożenia podania. Na górze po lewej stronie umieść dane osobowe osoby piszącej podanie: imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Poniżej danych osobowych, po prawej stronie kartki wpisz dane osoby lub instytucji, do której kierujesz podanie. Poniżej danych adresata, na środku kartki umieść tytuł. Może on ograniczać się jedynie do słowa „Podanie” lub być bardziej doprecyzowany, np. „Podanie o przyjęcie do szkoły”. Kolejnym punktem jest treść właściwa, czyli prośba napisana w prosty i zwięzły sposób. Jeśli jest to konieczne, możesz dodać uzasadnienie prośby, poprzedzając je słowami: „Swoją prośbę motywuję…”. Na samym dole po prawej stronie złóż swój podpis. Jeżeli do podania chcesz dołączyć dokumenty – po lewej stronie dopisz spis załączników (jeśli piszesz podanie o przyjęcie do szkoły, np. do liceum lub technikum, to konieczne będzie załączenie np. świadectwa ukończenia 8 klasy szkoły podstawowej). Pisząc podanie, nie można zapominać o formach...

plecak szkolny
Adobe Stock
Edukacja
Plecak do szkoły - czym się kierować przy zakupie
Plecak dla dziecka do szkoły to dobre rozwiązanie. Dużo lepsze niż torba na kółkach czy na ramię. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka szkolnego.

Najistotniejszym elementem wyposażenia ucznia – prócz książek i zeszytów – jest plecak lub tornister. Nieodpowiednio dobrane mogą przyczyniać się do skrzywienia kręgosłupa i wad postawy. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy! Ile powinien ważyć plecak szkolny? Problemem polskiego ucznia jest zbyt ciężki plecak. Według WHO, nie powinien on ważyć z zawartością więcej niż 10% masy ciała dziecka . Niestety nie od dziś wiadomo, że dzieciaki dźwigają do szkoły dużo, dużo więcej. Nawet ograniczenie do minimum zawartości plecaka, nie zawsze pozwala odpowiednio odciążyć dziecko. – Dzieci w wieku szkolnym znajdują się w fazie intensywnego wzrostu. Ich organizm jest podatny na czynniki zewnętrzne, które go kształtują. Zbyt duże przeciążenia będą powodować utrwalone wady postawy , takie jak boczne skrzywienie kręgosłupa lub okrągłe plecy. Mechanizm jest podobny do tego, który stosowano w Chinach, aby u kobiet uzyskać małe stopy. Długotrwały ucisk powodował zaburzenia wzrostu tych stóp  – wyjaśnia dr Rafał Mikusek, kierownik medyczny Szpitala Centrum ENEL-MED. Warto przeczytać: Prosty sposób na prosty kręgosłup Tornister czy plecak – czym się kierować w wyborze? Najwygodniejszy dla dziecka jest tornister – jest odpowiednio usztywniony , dzięki czemu pozwala zachować odpowiednią postawę. Niestety, ze względu na to usztywnienie, sam sporo waży.  Z tego powodu rodzice częściej decydują się na plecak szkolny. Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na: rozstaw ramion – plecak nie powinien zsuwać się dziecku z ramion, wyprofilowanie pleców – plecak bez usztywnienia nie nadaje się dla dzieci, liczbę przegródek (miejsce na drobne przedmioty, takie jak piórnik czy śniadaniówka). Dodatkowo warto wybrać model z dodatkowym pasem na wysokości bioder – ustabilizuje on plecak, co pozwoli...

strój na WF
Adobe Stock
Zakupy
Strój na WF dla chłopca i dziewczynki: gotowe komplety w niskich cenach!
Strój na WF do szkoły podstawowej to niekoniecznie zwykłe kolorowe koszulki i spodnie od dresu. Szkolny strój na WF bardzo często musi spełniać wymagania wuefistów: w komplecie powinna się więc znaleźć biała bluzka, krótkie spodenki i trampki lub halówki.

Strój na WF w większości szkół to biała koszulka i granatowe lub czarne spodenki. Do tego niezbędne są sportowe buty na WF na niebrudzącej antypoślizgowej podeszwie. Czasami wuefiści bywają bardziej elastyczni i pozwalają na strój niekoniecznie biało-czarny czy biało-granatowy. Wtedy zakupy są łatwiejsze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze stroju na WF i podsuwamy najlepsze rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Spis treści: Strój na WF dla dziecka: na co zwrócić uwagę przy zakupie?  Strój na WF dla dziewczynki i chłopca: przegląd Strój na WF bawełniany, 30 zł Strój na WF dla chłopca Nike, 99 zł Komplet na WF Givova, 49 zł Buty halowe na WF Trampki na WF Strój na WF dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy zakupie?  Zanim kupisz strój na WF dla dziecka, sprawdź wymagania szkoły, cenę, jakość oraz rozmiar. W waszej szkole będą obowiązywać białe koszulki i krótkie ciemne spodenki? Nie kombinuj, kup to, czego wymaga szkoła , żeby dziecko nie musiało się za każdym razem tłumaczyć z nieregulaminowego stroju. Gdy już wiadomo, co będzie potrzebne, można zacząć wybierać konkretne produkty na WF. Warto kupić markowe rzeczy na WF – są droższe, ale nie stracą fasonu po kilku praniach. Bardzo często ubrania znanych marek są uszyte z oddychających materiałów, które na dodatek błyskawicznie schną. Ale oczywiście takie nie są niezbędne – wystarczy bawełniana koszulka i bawełniane spodenki. Jeśli więc nie stać cię na droższe sportowe ubrania, nie ma co się denerwować. Buty na WF to niezbędna część kompletnego stroju: mogą to być zwykłe trampki, choć lepsze będą adidasy , tak zwane halówki. Tego typu obuwie ma niebrudzące podeszwy, które nie ślizgają się na parkiecie sali gimnastycznej. Lepiej też stabilizują stopy dziecka. Kolorystyka jest w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz