Kombinezon narciarski dla dziecka to najwłaściwszy strój zarówno na stok narciarski, jak i na zabawę w śniegu. Kombinezon powinien być dostosowany do potrzeb kilkulatka, tak by było mu nie tylko ciepło, ale i wygodnie. Tylko w ten sposób maluch ma szanse cieszyć się z zimy. A jeśli jednoczęściowy kombinezon zimowy nie wydaje ci się praktycznym rozwiązaniem, wystarczy kupić porządne spodnie narciarskie dla dziecka.

Reklama

Jak wybrać kombinezon zimowy dla dziecka?

Kombinezon narciarski musi mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar, bo w za małym albo za dużym dziecku będzie po prostu niewygodnie. Dobry kombinezon nie może też krępować ruchów malucha. Zamiast patrzeć na grubość materiału, należy wziąć pod uwagę jego parametry: czy materiał jest wodoodporny, wiatroszczelny, a także oddychający. Popularne, niedrogie membrany stosowane w ubraniach zarówno do małych, jak i dużych narciarzy charakteryzują się przeważnie wodoodpornością na poziomie ok. 5000 mm i oddychalnością 5000 g.

Dobre kurtki narciarskie mogą również posiadać laminowane szwy (co zwiększa ochronę przed przemoknięciem), kaptur z daszkiem, regulowane mankiety na rzepy, wywietrzniki pod pachami. Przydatna jest kieszonka na karnet i rozciągliwe mankiety z otworem na kciuk. Pas zapinany wokół bioder w razie upadku zapobiegnie przedostaniu się śniegu pod kurtkę. Warto także zadbać o to, by ubranie miało fabrycznie wszyte elementy odblaskowe, dzięki temu malec będzie lepiej widoczny. Świetnym pomysłem jest także kupienie kombinezonu zimowe w jaskrawym kolorze.

Kombinezon zimowy jednoczęściowy dla małego dziecka

Kombinezon jednoczęściowy to dobry wybór dla niemowlaka i małego dziecka do ok. 2 lat. Zapewni on maksimum komfortu − nie będziesz musiała się obawiać, że część ubrania się podciągnie lub zawinie, odsłaniając plecki. Małym dzieciom w jednoczęściowym kombinezonie znacznie łatwiej się poruszać.

Kombinezon i spodnie narciarskie dla starszego dziecka

Dla przedszkolaka i starszaka znacznie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest kombinezon zimowy dwuczęściowy. W przypadku małych dzieci warto wybrać spodnie narciarskie z szelkami, które dodatkowo ochronią plecy. Taki zestaw sprawdzi się też podczas wizyt w toalecie. Zimowe spodnie narciarskie możesz też połączyć ze zwykłą zimową kurtką − mróz i śnieg nie będzie wam straszny!

Zobacz także

Co założyć dziecku pod kombinezon narciarski?

Dziecko zimą powinno mieć na sobie trzy warstwy ubrania − to zapewni optymalne ciepło oraz swobodę ruchów:

  • warstwa właściwa – kombinezon jedno- lub dwuczęściowy
  • warstwa docieplająca, np. bluza lub polar
  • bielizna termoaktywna.

Zadaniem bielizny termoaktywnej jest utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała oraz efektywne odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Warto kupić też ciepłe skarpety termoaktywne.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama