Pierwsze kredki dla dzieci powinny być miękkie, by ich ślad był wyraźny, a dziecko nie miało problemu ze swobodnym pozostawieniem go. Kredki muszą być także bezpieczne, by maluch nie zrobił sobie krzywdy. Ważne jest też, żeby kredki dobrze „leżały” w rączce dziecka – były łatwe do uchwycenia i utrzymania. Nie wiesz, jakie kredki kupić dziecku, które dopiero „debiutuje”? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Reklama

Kredki dla niemowlaka. Kredki może dostać nawet roczne dziecko. Oczywiście w takim wieku rysowanie powinno odbywać się pod czujnym okiem mamy lub taty. Jeśli malec wykazuje zainteresowanie rysowaniem, nie warto mu tego zabraniać. W trakcie tej czynności wyrabia sobie zdolności manualne i przygotowuje rączkę do późniejszej nauki pisania literek. Jakie pierwsze, bezpieczne kredki dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje.

Kredki dla małych dzieci:

  1. Kredki świecowe dla dziecka
  2. Kredki kamyczki dla maluszka
  3. Kredki stożkowe dla najmłodszych
  4. Kredki Melissa&Doug dla małych dzieci
  5. Kredki trójkątne dla dzieci
  6. Kredki jadalne dla dziecka
  7. Kredki w kształcie kuli

Kredki świecowe dla dziecka

Klasyczne kredki świecowe Bambino chętnie używane są przez dzieci już od wielu pokoleń. Mają wyraziste barwy, dobrze kryją i są bezpieczne. Produkowane są w Polsce, w zgodności z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek.

Kredki Bambino
materiały prasowe

Kredki kamyczki dla maluszka

Kredki marki Crayon Rocks zachwycają nie tylko jakością, lecz także wyglądem. Każda kredka przypomina kolorowy kamyczek. Owalny kształt zmusza maluszka do odpowiedniego trzymania kredki. Wykonane są z naturalnego wosku sojowego.

Zobacz także
Kredki kamyczki
materiały prasowe

Kredki stożkowe dla najmłodszych

Występują w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej oraz pastelowej. Wygodnie się je trzyma i można malować po kartce całą powierzchnią kredki. Przydatne dla dzieci, które nie potrafią jeszcze trzymać długiej, cienkiej kredki w rączce.

Kredki stożkowe
materiały prasowe

Kredki Melissa&Doug dla małych dzieci

Kredki tej popularnej marki są bardzo przemyślanie zaprojektowane. Nie posiadają żadnych papierków, można wykorzystać je w całości. Mają też trójkątny kształt, dzięki czemu nie turlają się na stoliku i nie lądują na podłodze. Dostępne są w opakowaniach różowych i niebieskich, w zależności od preferencji.

Kredki Melissa&Doug
materiały prasowe
Kredki Melissa&Doug
materiały prasowe

Kredki trójkątne dla dzieci

Te kredki również mają trójkątny przekrój, jednak w odróżnieniu od kredek marki Melissa&Doug nie są to kredki świecowe, a ołówkowe. Są na tyle krótkie, że dobrze mieszczą się w małych rączkach. Ładnie, wyraźnie malują.

Kredki trójkątne
materiały prasowe

Kredki jadalne dla dziecka

Na rynku zagranicznym dostępne są jadalne kredki marki Veggie Crayons. Są bezpieczne i wykonane z całkowicie jadalnych składników, np. owoców, warzyw, proszków roślinnych. Nie ma w nich żadnych konserwantów. W sieci znajdziesz też przepisy na zrobienie jadalnych kredek w domu!

Kredki w kształcie kuli

Ergonomiczny kształt zapewnia maluszkom łatwiejsze utrzymanie kredki, co ułatwia rysowanie. W kuli znajduje się 6 kredek w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym, czerwonym, brązowym i czarnym. Co istotne, kredki firmy SES Creative są bezpieczne, hipoalergiczne i bezglutenowe. Produkt jest przeznaczony dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia.

screen/allegro.pl

Kiedy dać dziecku pierwsze kredki?

W dziecku pojawia się potrzeba aktywności plastycznej, gdy zaczyna stabilnie siedzieć i operować rączkami. Dzieje się to mniej więcej pod koniec 1. roku życia. Jest to dobry moment na to, by maluch zaczął obcować z przedmiotami plastycznymi. Jeśli nie chcesz, żeby dziecko zostawiało po sobie ślady kresek na ścianie lub meblach – zapewnij mu odpowiednie warunki do rysowania w postaci wielkiego arkusza papieru i baw się razem z nim. Zadbaj też o odpowiednie kredki!

Pierwsze kredki dla rocznego dziecka

Roczne dziecko może zacząć interesować się już rysowaniem. Rodzice stają wtedy przed dylematem: „jakie kredki dla roczniaka?”. Pierwsze kredki dla malucha powinny być przede wszystkim bezpieczne i nietoksyczne. Bezpieczne kredki dla rocznego dziecka nie powinny mieć ostrych zakończeń. Kredki muszą być za to grube, by maluch mógł je chwycić i pewnie zacisnąć w dłoni. Dobrze także, jeśli będą mocno napigmentowane – łatwiej będzie wtedy dziecku nimi rysować. Dobrym pomysłem są także zmywalne kredki i mazaki.

kredki zmywalne dla rocznego dziecka
screen/allegro

Jakie kredki dla niemowlaka?

Starsze niemowlę potrafi już chwycić kredkę i utrzymać w dłoni. Malunki są zestawieniem kresek i kropek, ale chodzi przecież o eksperymentowanie i pierwsze doświadczenia „rysowania”. Większość kredek na rynku przeznaczonych jest dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Jeśli jednak zdecydujesz się dać maluchowi kredki wcześniej, zadbaj o to, by były to kredki bezpieczne dla niemowląt – zatroszczysz się wtedy o jego zdrowie. Muszą być także łatwe do uchwycenia przez dziecko. Sprawdzą się tutaj kredki o kształcie kamyków lub stożków.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama