Funkcjonalny i praktyczny termos przydaje się w nie tylko podczas podróży. Ciepła przekąska lub napój rozgrzeją dziecko podczas przerwy w zabawie. Najpewniej przyzwyczailiście się do spędzania całego dnia na dworze, a teraz coraz chłodniej. Nie warto z powodu gorszej pogody rezygnować z jesiennych spacerów. Jest to świetna okazja do hartowania malucha. Zamiast siedzieć w domu, wybierzcie się na poszukiwanie pierwszych oznak jesieni, a do plecaka zapakuje coś ciepłego. Przed zakupami warto sprawdzić:

Reklama

a także jakie rodzaje termosów masz do wyboru:

Czym kierować się, kupując termos?

Przede wszystkim powinien to być produkt trwały i bezpieczny, wykonany z lekkiego materiału. Dla dziecka najlepiej sprawdzi się kolorowy termos ze stali nierdzewnej o małej pojemności. To nie tylko pojemnik, w którym będziesz przechowywać jedzenie, dokonujący wyboru warto zwrócić również uwagę na:

  • pojemność – większość dostępnych na rynku modeli pomieści od 200 do 500 ml napojów lub posiłków. Takiej wielkości naczynie bez problemu zmieści się w torebce czy dziecięcym plecaczku;
  • materiał – im lepszy materiał, z którego jest wykonany termos, tym dłuższa jego żywotność i lepsza funkcjonalność. Często przekłada się to na cenę, jednak lepiej więcej zapłacić, by naczynie po prostu dłużej służyło. Kupując termos dziecięcy, należy zwrócić uwagę także na to, czy materiał, z jakiego wykonane jest naczynie, posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa;
  • funkcjonalność - sparwdź czy naczynie ma zewnętrzną powłokę antypoślizgową lub plastikowe uchwyty. To ułatwi dziecku zadanie;
  • utrzymywanie temperatury – choć mogłoby się wydawać, że funkcja każdego termosu jest taka sama, to nie wszystkie utrzymują temperaturę tak samo długo. Niektórzy producenci deklarują nawet 20 godzin;
  • design - by zachęcić dziecko do korzystania z termosu, warto podarować mu termos z nadrukiem ulubionego bajkowego bohatera.

Termos, bidon a może kubek?

Naczynia takie mogą być używane zarówno w domu, szkole, na wycieczce, jak i na dłuższym spacerze. Model termosu należy dobrać do wieku dziecka, a także rodzaju posiłków, jaki ma być w nim przechowywany. Do wyboru masz kilka modeli:

Termos obiadowy

To idealne rozwiązanie dla dzieci, które często przebywają poza domem i zamiast kanapki lubią zjeść „coś konkretnego”. Termos taki sprawdzi się jako naczynie zarówno na zupkę, jak i drugie danie.

Zobacz także

Opakowanie termiczne

Ciekawym rozwiązaniem są torby termiczne, dzięki czemu jedzenie jeszcze dłużej utrzymuje pożądaną temperaturę.

Bidon termiczny na napoje

ma najczęściej kształt kubka lub butelki. Dla dziecka wybierz pojemność 200-400 ml.

bidon termiczny dafi
materiały prasowe

Termos z kubeczkiem

Dla starszaka możesz wybrać tradycyjny termos z kubeczkiem.

Kubek termiczny dla mamy

Maluch, który biega po placu zabaw lub siedzi opatulony w wózeczki, często marznie znacznie mniej niż jego mama. Nie zapominaj o sobie i koniecznie zaopatrz się na termiczny kubek.

Reklama

A Wy co zabieracie jako przekąskę na jesienny spacer? Koniecznie napiszcie w komentarzach.

Reklama
Reklama
Reklama