Dobre przygotowanie to podstawa, dlatego wystarczą jesienne porządki w szafie dziecka, a wraz z nimi posegregowanie odzieży oraz dokupienie kilku nowych elementów, by spacer w poszukiwaniu kasztanów czy po prostu wyjście do przedszkola były miłym doświadczeniem. Poniżej prezentujemy kilka elementów garderoby malucha na jesień, które warto mieć w tym sezonie.

Reklama

W co warto wyposażyć szafę dziecka na jesień?

  • lekka kurtka z kapturem
  • kamizelka
  • bluza z kapturem
  • rozpinany sweterek
  • wygodne spodnie
  • czapka i szalik
  • kalosze

Jesienny spacer? Pamiętaj o tych kwestiach

Już wiesz, w co konkretnie ubrać dziecko na jesień. Przyda się jeszcze znajomość kilku zasad, którymi warto się kierować podczas ubierania, aby wyjście na zewnątrz było komfortowe. Przede wszystkim zawsze ubieraj dziecko na tzw. cebulkę. Warstwy sprawdzają się przy zmiennej pogodzie, gdyż łatwo można się ich pozbyć lub odwrotnie – szybko je założyć. Tym samym nie przegrzejesz dziecka, co nie przełoży się np. na łatwiejsze złapanie infekcji. Istotne jest także to, że najmłodszym wystarcza zwykle jedna warstwa więcej niż zakłada dorosły.

A może zastanawiasz się, czy dziecku jest ciepło? Wystarczy, że sprawdzisz jego kark. Jeśli jest suchy i ciepły oznacza to, że maluch jest ubrany właściwie i z pewnością nie grozi mu przegrzanie.

Oprócz wyposażenia jesiennej garderoby dziecka w konkretne elementy, warto zwrócić uwagę również na jakość wybranych ubrań. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnych materiałów, w tym m.in. bawełna i wełna.

Reklama

Poza tym, że maja dobre właściwości termoizolacyjne, to dodatkowo zwykle cechują się tym, że służą dłużej. A to z pewnością dobry nawyk, który wpływa nie tylko korzystnie na portfel, ale również jest przyjazny środowisku.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama