Ziaja konkurs mycie rąk
fot. materiały prasowe

Mycie rączek to podstawa higieny! [KONKURS]

Jednym z najważniejszych, ale i najbardziej oczywistych zabiegów higienicznych jest mycie rąk! Pozwala usunąć z ich powierzchni nie tylko brud przyniesiony po zabawie, ale także bakterie, wirusy czy grzyby. Napisz nam, jakie są twoje sposoby, by maluch nie zapominał o tym zabiegu i wygraj 1 z 10 zestawów kosmetyków marki Ziaja.
Ziaja konkurs mycie rąk
fot. materiały prasowe
Według statystyk WHO nawet ¾ problemów brzusznych może być konsekwencją niemycia rąk. Dlatego niezwykle ważne jest wyrobienie w dziecku prawidłowego nawyku sięgania po wodę i mydło. Każdy rodzic ma zapewne swój sposób na przypominanie maluchowi o dbaniu o higienę. Za podzielenie się swoim patentem można zdobyć nagrodę!

Jak nauczyć dziecko prawidłowego mycia rąk?

Oto kilka prostych pomysłów:
  1. Możecie kupić lub wspólnie wykonać zabawny „odmierzacz czasu”. Egzamin zda zwykły timer do jajek albo zabawna klepsydra. Będą mierzyły czas mycia rąk.
  2. W wielu domach sprawdzają się kolorowe akcesoria. Wspólnie kupcie choćby mydelniczkę – kaczuszkę albo mydło w kształcie kwiatka. Jeżeli używacie dozownika, wybierzcie atrakcyjny dla całej rodziny. Możecie samodzielnie go okleić lub pomalować wodoodpornymi farbami.
  3. Kluczowy jest wspólny czas. Umyjcie sobie ręce wzajemnie przy okazji śpiewając ulubioną piosenkę lub recytując wierszyk. Niech to będzie dla was wszystkich rodzinne kilka minut i przy okazji… porządnie umyte ręce!

Niezwykłe zestawy kosmetyków

Dzieląc się z nami swoim  sposobem na wykształcenie w maluchu nawyku mycia rączek, możesz zdobyć 1 z 10 zestawów kosmetyków.

W każdym z nich znajduje się 8 produktów marki Ziaja: 

Rodzicielskie sposoby na czyste ręce

Mycie rąk jest prostym zabiegiem, który można – a nawet trzeba – praktykować kilka, jeśli nie kilkadziesiąt razy dziennie. Jest więc sporo czasu na ćwiczenia!
Napisz nam, jakie są twoje sposoby, by maluch pamiętał o myciu rąk i wygraj jeden z zestawów kosmetyków!

Artykuł powstał z udziałem marki Ziaja
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy