BoboVita Bio
materiały prasowe
Dieta

Czas na nowość w diecie malucha: BoboVita Bio, czyli 100% warzyw, owoców oraz mięsa z upraw i hodowli ekologicznych!

Właściwy sposób żywienia w 1000 pierwszych dni życia dziecka jest kluczowy – to między innymi od niego zależy prawidłowy rozwój młodego organizmu. Myśląc o przyszłości malucha, rodzice coraz chętniej sięgają dla niego po produkty ze składnikami z rolnictwa ekologicznego. W odpowiedzi na ich oczekiwania powstała nowość – linia produktów BoboVita Bio. Wypróbuj je ze swoim z maluchem i wyrusz z nim w smakowitą podróż, jeszcze bliższą naturze!

Właściwy przebieg rozszerzania diety ma istotny wpływ na rozwój młodego organizmu. Sposób, w jaki ukształtuje się metabolizm, odporność czy układ pokarmowy zadecyduje o tym, jak będą wyglądać kolejne lata życia dziecka. To dlatego rodzicom szczególnie zależy, aby wykorzystać ten czas i właściwie karmić swojego malucha. Codzienna troska o jego samopoczucie i staranne komponowanie jadłospisu mają na celu jak najlepsze odpowiadanie na potrzeby dziecka. Nie bez powodu więc opiekunowie coraz częściej zwracają uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska i sięgają po produkty ekologiczne – to decyzja, która pozytywnie wpłynie na przyszłość maluszka.

Bio drogowskaz

Wybierając dla malucha produkty ekologiczne, warto poszukać na ich opakowaniu potwierdzenia, że taka żywność jest bio. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt, na którym widoczne są przyjazne dla oka ilustracje związane z naturą, jest bio. O tym, że żywność spełnia wszystkie wymagania rolnictwa ekologicznego, świadczą bowiem widoczne na opakowaniu unijne logo żywności ekologicznej, czyli tzw. Euroliść, numer jednostki certyfikującej i kraj pochodzenia składników. Czy to jednak wystarczy, aby produkt spełniał wymagania delikatnego organizmu małego dziecka?

Ekologicznie i na miarę potrzeb malucha
Odpowiednie dla najmłodszych produkty bio oprócz certyfikatu ekologicznego, unijnego logo żywności ekologicznej, tzw. Euroliścia, i właściwych oznaczeń obok niego, posiadają również widoczne na opakowaniu wskazanie wieku (np. po 6. czy 8. miesiącu życia). Taka żywność świadczy o tym, że jest przeznaczona specjalnie dla najmłodszych i spełnia surowe normy jakości, określone przez prawo krajowe i Unii Europejskiej. Sięgając po taki produkt, rodzice mogą mieć pewność, że odpowiada na potrzeby żywieniowe malucha i powstał z troską o środowisko naturalne.

Smakowite nowości bio

Miłość i ciepło okazane maluchowi, w tym dbanie o jego prawidłową dietę, to dla rodziców priorytet. Wie o tym BoboVita, która podąża za potrzebami najmłodszych dzieci i ich opiekunów, dlatego z myślą o nich wprowadziła 18 pysznych nowości – linię produktów BoboVita Bio. To starannie wyselekcjonowane warzywa, owoce oraz mięso, które pochodzą wyłącznie ze 100% certyfikowanych ekologicznych upraw i 100% certyfikowanych ekologicznych hodowli, prowadzonych z najwyższą dbałością o środowisko i dobrostan zwierząt. Poza tym, że są bio, to produkty bez konserwantów*, bez barwników* i bez wzmacniaczy smaku*. Te smakowite propozycje, które spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości, są bezpiecznym wyborem dla malucha i idealnym pretekstem do zapoznawania go z nieznanymi dotąd smakami. Mniam!

„Pamiętając o wyjątkowych potrzebach najmłodszych, zależy nam również, aby odpowiadać na oczekiwania rodziców, dlatego BoboVita nieustannie udoskonala swoją ofertę, wprowadzając smakowite nowości. Widzimy coraz większe zainteresowanie produktami bio, zawierającymi składniki z upraw i hodowli ekologicznych. To zainspirowało nas do stworzenia nowej linii BoboVita Bio – posiłków, przecierów owocowych oraz musów owocowych w wygodnych tubkach. Jak wszystkie nasze propozycje, ich unikalne receptury o pysznym smaku oraz konsystencja zostały dopasowane do szczególnych wymagań żywieniowych najmłodszych, tak aby maluch już od początku dostawał to, co dobre – przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne i z myślą o jego przyszłości” – tłumaczy Aleksandra Rytel, młodszy kierownik ds. zarządzania marką BoboVita.

*Zgodnie z przepisami prawa.
Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.
Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. posiłki, zupki, przeciery owocowe w słoiczkach, musy owocowe w tubkach i kaszki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie www.bobovita.pl.
O Nutricia
Nutricia, oferując rozwiązania żywieniowe, pomaga dbać o zdrowie i dobre samopoczucie w kluczowych momentach życia człowieka. Firma jest liderem w sprzedaży produktów dla niemowląt i małych dzieci[1] oraz żywności medycznej dla osób wymagających specjalnej diety[2]. Od ponad 120 lat tworzy wartościowe produkty, dopasowane do potrzeb konsumentów na różnych etapach życia i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb żywieniowych.
W ofercie firmy znajdują się m.in. produkty dla niemowląt i małych dzieci (mleka modyfikowane marki Bebiko 2, Bebilon 2, żywność uzupełniająca marki BoboVita), a także żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do podaży doustnej (marki Bebiko 2, Bebilon 2 oraz m.in. Nutridrink, Nutridrink Protein, Cubitan), jak również do podaży przez zgłębnik (m.in. preparaty linii Nutrini i Nutrison). Receptury wszystkich produktów oparte są na najnowszych osiągnięciach naukowych oraz szerokiej wiedzy na temat składników odżywczych i ich roli w organizmie.
Nutricia Polska powstała w 1993 roku z połączenia polskiej firmy i zagranicznego inwestora. Dziś firma w warszawskiej siedzibie oraz w dwóch fabrykach w kraju – w Opolu oraz w Krotoszynie – zatrudnia ponad 1200 pracowników.
Fundacja Nutricia od 1996 roku konsekwentnie edukuje w obszarze żywienia niemowląt i małych dzieci oraz pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, a także wspiera działalność badawczo-naukową środowiska medycznego.
Nutricia jest częścią grupy spółek DANONE – producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy – w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health – spółki DANONE zachęcają do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień, a także przyczyniają się do zdrowia kolejnych pokoleń i lepszego stanu naszej planety.
W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy. Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.
[1] Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, Total Poland including Discounters & Chemical Chains, sprzedaż wartościowa i udziały wartościowe w kategorii żywności dla niemowląt i dzieci do lat 3, okres styczeń-grudzień 2018 r.
[2] IQVIA, NFZ, Badanie „Żywienie dojelitowe w szpitalach” zrealizowane przez PEX PharmaSequence.


Artykuł powstał z udziałem marki Nutricia

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA