Ojciec jest niezbędny w kształtowaniu się u dziewczynki poczucia własnej wartości. Córka przegląda się w oczach ojca, szuka w nich potwierdzenia swojej wartości i właśnie dzięki niemu nabiera pewności siebie. Obecność i akceptacja taty jest dla niej ważna od urodzenia, aż do dorastania.

Reklama

Zobacz też: Co to znaczy, być dobrym tatą?

Co najcenniejszego tata powinien dać córce?

Mama jest najważniejsza dla dziecka? Na szczęście rola ojca odzyskuje po wiekach spychania jej na drugi plan należne miejsce. Karmienie piersią wciąż może załatwić tylko mama, ale w innych sprawach tata jest równie ważny! Zdaniem Grzegorza Pawłowskiego, coacha i trenera oddechu „To, co najważniejsze, to nasza obecność i bliskość. Córka przegląda się w oczach ojca, potrzebuje dostać komunikat, że jest ważna, mądra i piękna. To buduje jej poczucie własnej wartości”.

Bardzo ważne jest też, jak ojciec traktuje mamę córeczki. Jak do niej się zwraca, co o niej mówi, gdy jej nie ma w pobliżu. Tego w przyszłości będzie oczekiwała od innych mężczyzn. A chyba chcemy, by nasze córki otaczali ludzie, którzy je szanują i kochają, prawda?

Reklama

Zobacz też: Bycie tatą jest niemęskie?

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama