Pierzga wzmacnia i uodparnia. Jak ją stosować?
Pierzga pszczela ma niesamowite właściwości dla naszego organizmu. Wzmacnia i poprawia odporność. Jest sporo droższa od miodu, ale warto zacząć ją stosować. Czym dokładnie jest pierzga?
Pierzga to cenne źródło białka, aminokwasów, minerałów i witamin. Jest pokarmem pszczół, ale ma tak cenne właściwości, że ludzi również powinni ją spożywać. Gdzie można kupić pierzgę? Oczywiście najlepiej bezpośrednio u pszczelarza. Dostępna jest również w sklepach ze zdrową żywnością, jednak tam może kosztować naprawdę sporo. Produkt ten jest stosunkowo drogi, kosztuje więcej niż miód, ale warto go stosować, bo ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Z czego składa się pierzga?
W skład pierzgi pszczelej wchodzą:
- miód,
- pyłek kwiatowy,
- ślina pszczół.
Jest źródłem bardzo wielu cennych dla zdrowia składników, takich jak:
- witaminy: A, B1, B2, B3, B6, C, PP, E, D, H, K, B12,
- minerały: żelazo, fosfor, potas, miedź, sód,
- aminokwasy,
- białko.
Jak spożywać pierzgę pszczelą?
Dawkowanie pierzgi powinno wynosić ok. 30-40 gramów dziennie, ale wystarczy spożywać jedną łyżkę na dzień, by zauważyć pozytywne skutki. Przygotowanie pierzgi jest bardzo proste. Wystarczy wieczorem zalać łyżkę pierzgi wodą, a następnie kolejnego dnia wypić ją na czczo. Można też smarować ją bezpośrednio na skórę lub stosować w postaci maseczek, wówczas nasze ciało będzie wyglądało o wiele lepiej i zdrowiej. Pierzga działa nawilżająco i pobudza produkcję kolagenu.
Zobacz też: Alergia na jad pszczół i innych owadów
Pierzga może uczulać
Mimo że jest to bardzo cenny produkt, nie każdy może czerpać z dobrodziejstwa pierzgi. Ponieważ jest to produkt pochodzenia pszczelego, może, podobnie jak miód, uczulać. Osoby, które mają alergię na produkty pszczele nie powinny stosować pierzgi. W przypadku pojawienia się objawów uczulenia należy skontaktować się z lekarzem.
Zobacz też:
- Jaki miód jest najlepszy dla dziecka?
- Czy mleko z miodem naprawdę pomaga na przeziębienie?
- Czekolada, miód, czarna herbata: dawać to dziecku?