Specjaliści i nauczyciele są zgodni: pióra są o wiele bardziej wymagające od długopisów, ale dzięki temu kształtują charakter pisma, kaligrafię i dają dziecku poczucie bycia trochę doroślejszym – przekonuje Małgorzata Gawryluk-Dudzińska z BIC Polska. W wielu krajach wprowadzono nawet nakaz pisania w szkołach piórem.

Reklama

Na rynku dostępne są pióra do nauki pisania przeznaczone już dla czterolatków. Ponieważ małe dzieci nie potrafią jeszcze odpowiednio chwytać – mają tzw. małpi chwyt – z myślą o nich tworzone są instrumenty do pisania z trójkątnym kauczukowym uchwytem. Ułatwia on właściwe ułożenie palców i jego trzymanie. By zachęcić smyka do nauki pisania, przygotuj dla niego np. szlaczki do druku.

Warto pamiętać również o tym, że dzieci leworęczne nie powinny korzystać z tych samych piór co praworęczne. Trzymają one przyrządy do pisania inaczej, a do tego mają tendencję do wymazywania ręką tego, co napisały. Na szczęście piór zaprojektowanych dla leworęcznych na półkach sklepowych nie brakuje.
Przeczytaj: Rozwój zdolności manualnych dziecka

Reklama

Źródło: infoWire.pl

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama