Reklama

Reklama

Należą do gmin. Są znacznie tańsze od prywatnych. Miesięczne czesne wynosi około 150–200 zł. Do tego trzeba doliczyć opłatę za wyżywienie – 5–6 zł dziennie.
Dla kogo
Grupy w przedszkolach publicznych są zwykle dość liczne. Stąd najlepiej czują się w nich dzieci, które nie mają kłopotów z nawiązywaniem znajomości. Lepiej też, by malec był samodzielny, bo przy licznej grupie trudno wymagać od pani, by np. każdego smyka ubierała na spacer.

Program
W wielu przedszkolach publicznych są nowatorskie programy, które stawiają na ogólny rozwój malucha. Oprócz tego przedszkolaka można zapisać na płatne zajęcia dodatkowe, np. tańca, języka angielskiego, plastyki. Do dzieci przyjeżdżają trupy aktorskie, muzycy z filharmonii. Maluchy jeżdżą do miejsc, w których mogą poznać różne zawody (np. do straży pożarnej, piekarni, drukarni itp.). Mają też wycieczki do gospodarstw agroturystycznych, muzeów. Wiele przedszkoli bierze udział w akcjach charytatywnych (polegających np. na dbaniu o środowisko naturalne) czy konkursach (np. plastycznych, teatralnych).

Niektóre przedszkola realizują też dodatkowo własne programy.
Muzyczny. Dzieci prócz rytmiki mają zajęcia muzyczne, uczą się gry na wybranym instrumencie.
Artystyczny. Maluchy sporo czasu spędzają na malowaniu, lepieniu z plasteliny. Próbują swoich sił także w mniej popularnych technikach (np. robią witraże). Często uczestniczą w konkursach plastycznych.
Teatralny. Dzieci przygotowują przedstawienia, dramy, a nawet czasem musicale! Z pomocą pań robią kukiełki i stroje na występy.
Sportowy. Przedszkolaki dużo czasu poświęcają na zajęcia sportowe. Chodzą na basen, ćwiczą gimnastykę artystyczną, grają w piłkę.

mtj_dopisek.gif

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama