Gra na instrumentach to wspaniała zabawa – daje dziecku dużo radości, ale także rozwija je i uwrażliwia na muzykalne doświadczenia. Ulubionym instrumentem małych dzieci zdecydowanie jest bębenek! Można w niego uderzać tak mocno, jak się chce, a on wydaje przy tym wspaniałe odgłosy!

Reklama

Jeśli nie masz w domu tego instrumentu, możesz zrobić go własnoręcznie. To tańsza opcja, niż kupowanie w sklepie, która da ci również więcej satysfakcji. Jeśli zaangażujesz do pomocy dziecko – oboje z pewnością będziecie mieć dużo frajdy. Obejrzyj nasz film i zobacz, jak szybko można zaangażować dziecko do twórczej pracy.

Jak zrobić instrument muzyczny – bębenek

Do zrobienia bębenka potrzebne są:

  • kubeczek
  • nożyczki
  • balon
  • łyżeczka
  • papierek po cukierku

Krok 1
Do pustego kubeczka wrzuć papierek po cukierku. Sprawi on, że podczas gry na bębenku będą się wydobywały wspaniałe odgłosy z tego instrumentu.

Krok 2
Teraz zajmiemy się balonem – obetnij jego górną część (ustnik, poprzez który dmucha się balon). Następnie rozciągasz go (musisz robić to delikatnie, by nie pękł).

Zobacz także

Krok 3
Zakładasz balon na wierzch kubeczka w taki sposób, żeby zakryć puste miejsce, przez które normalnie wlewa się do niego płyn

Gotowe! W ten sposób właśnie stworzyłaś bębenek! Teraz pozostaje ci dać dziecku łyżeczkę, by mogło na nim grać i rozpocząć wspaniałą zabawę.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama