jak narysować renifera
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować renifera – instrukcja krok po kroku [FOTO]

Pokazujemy jak narysować renifera – jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia, bez którego święty Mikołaj nie dowiózłby prezentów na czas. Zobacz, jak się rysuje renifera! Oto przepis na efektowny i prosty rysunek.

Jeżeli twoje dziecko prosi cię o namalowanie renifera, a ty zastanawiasz się, jak go narysować, to przychodzimy ci z pomocą. Oto łatwa instrukcja, jak narysować renifera krok po kroku. Dzięki niej stworzysz prosty rysunek renifera w zaledwie kilka minut. Rysowanie niezwykle rozwija dziecko twórczo i manualnie. Takie wspólne spędzanie czasu przed świętami to także idealna okazja do porozmawiania o zwyczajach związanych z Bożym Narodzenie.

Mikołaj ma aż dziewięć reniferów do pomocy, ale największą karierę zrobił jeden – Rudolf Czerwononosy. To on przewodzi zaprzęgowi ciągnącemu sanie świętego brodacza. Nie bez powodu – jego czerwony nos świeci niczym latarnia i oświetla drogę sunącym po niebie saniom z Mikołajem.

Figurka z plasteliny - kot

Jak narysować renifera – krok po kroku

Nawet jeżeli uważasz, że nie masz zdolności plastycznych, z naszą instrukcją bożonarodzeniowy renifer wyjdzie ci jak malowany! To bardzo prosty rysunek! Zacznij od narysowania głowy zwierzęcia, następnie jego tułowia, nóg, buźki i ogona.

Jak narysować renifera – krok 1

Narysuj lekko podłużną głowę renifera.
 

jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak

 

Jak się rysuje renifera – krok 2

Narysuj szyję renifera z brzuszkiem w owalnym kształcie.
 

jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak
 

Jak narysować renifera – krok 3

U dołu brzuszka dorysuj cztery nogi, powinny mieć kształt lekko zwężający się ku ich górze.
 

jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak
 

Jak się rysuje renifera – krok 4

Dorysuj nos, oczy, uszy, buźkę i ogonek.
 

jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak
 

Jak narysować renifera – krok 5

Na koniec narysuj rogi renifera na czubku jego głowy.
 
jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak
 

Jak się rysuje renifera – krok 6

Rysunek renifera jest już gotowy. Teraz czas na kolorowanie. Nie zapomnij, że renifer Rudolf powinien mieć czerwony nos.
 

jak narysować renifera
Agnieszka Majchrzak

Rysowanie renifera – symbolu świąt Bożego Narodzenia

Renifery tworzą zaprzęg ciągnący sanie Mikołaja, aby święty na czas dostarczył dzieciom bożonarodzeniowe prezenty. Wymienia się ich dziewięć: Kometek, Amorek, Tancerz, Pyszałek, Błyskawiczny, Fircyk, Złośnik, Profesorek oraz Rudolf. Stworzył jej Clement C. Moore w swoim wierszu z 1832 roku. Najbardziej słynny z całego zaprzęgu jest Rudolf, zwany też czerwononosym.

Historia wyjaśniająca pochodzenie najważniejszego ze wszystkich reniferów świętego Mikołaja została opisana w książce Roberta L. May’a z 1939 roku. Renifer urodził się z czerwonym, mocno świecącym nosem, co spowodowało jego wykluczenie ze stada i powód do naśmiewania się z niego Jednak pewnej nocy wigilijnej mgła była tak duża, że Mikołaj chciał zrezygnować z podróży z prezentami. I wówczas z pomocą przyszedł Rudolf, którego nos, jak się okazało, jest magiczny i może oświetlać drogę niczym latarnia. Od tego czasu Rudolf zyskał szacunek pośród innych reniferów i zajmuje zaszczytne, pierwsze miejsce w zaprzęgu świętego Mikołaja.

Zobacz także:

mikołaj kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Mikołaj: kolorowanki do druku (28 obrazków)
Kolorowanki ze św. Mikołajem wprowadzą dziecko w świąteczny nastrój. Nie wiesz, czym zająć malucha? Wykorzystaj gotowe kolorowanki do druku. Pobierz szablony i daj maluchowi. Przy okazji możesz porozmawiać z nim o tej niezwykłej postaci. Przygotowaliśmy aż 28 obrazków do kolorowania z tym zimowym ulubieńcem dzieci.

Kolorowanki świąteczne z Mikołajem uprzyjemnią maluchowi oczekiwanie na Boże Narodzenie. Oprócz Świętego Mikołaja są też na nich choinki, renifery, prezenty i inne świąteczne gadżety. Oto wesoły zbiór 28 kolorowanek ze św. Mikołajem gotowy do druku. Wystarczy pobrać obrazek, puścić na drukarkę i dać dziecku, które z chęcią go pokoloruje.  Św. Mikołaj – kolorowanki Chyba każde dziecko zna sympatycznego staruszka w czerwonym stroju z długą białą brodą. Według legend Święty Mikołaj mieszka wraz z elfami w Laponii. Raz do roku rozwozi grzecznym dzieciom prezenty saniami zaprzęgniętymi w renifery. Nie ma malucha, który nie odliczałby dni do Gwiazdki! Oczekiwanie możesz umilić dziecku świątecznymi kolorowankami z Mikołajem.    Kolorowanki świąteczne – Mikołaj:  Święty Mikołaj biskup – kolorowanka Czapka Mikołaja – kolorowanka List do Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania Sanie Mikołaja – kolorowanka z reniferem Worek Mikołaja – kolorowanka do wydrukowania Głowa Mikołaja – świąteczna kolorowanka Kolorowanka: twarz Mikołaja Mikołaj na saniach – zimowa kolorowanka Skarpeta Mikołaja – kolorowanka do druku Kolorowanka: Mikołaj z reniferami  Postać Mikołaja – kolorowanka Mikołaj – tradycyjna kolorowanka  Mikołaj z długą brodą – obrazek do pokolorowania Grzeczne dzieci – kolorowanka Mikołaj w śniegu – kolorowanka do druku Mikołaj w domu – kolorowanka Mikołaj z prezentami – pokoloruj obrazek Kolorowanka: Mikołaj na nartach  Święty Mikołaj z dzieckiem – kolorowanka do druku Mikołaj i góra prezentów – obrazek do...

Renifery św. Mikołaja
Adobe Stock
Gry i zabawy
Najlepsze świąteczne kolorowanki z reniferami [DO DRUKU]
Renifery to jeden z ulubionych świątecznych motywów do kolorowania. Kojarzą się dzieciom z najmilszym momentem świąt, czyli z prezentami od Świętego Mikołaja.

Kolorowanki z reniferami kochają chyba wszystkie dzieci. Te zwierzęta, choć groźne w naturze, na dziecięcych obrazkach do kolorowania są przesympatyczne. Sprawdź, czy twoje dziecko je polubi. Kolorowanie reniferów św. Mikołaja z pewnością uprzyjemni maluchowi oczekiwanie na święta. Skąd renifery w zaprzęgu Mikołaja? Żeby zdążyć rozwieźć w Wigilię prezenty dla wszystkich dzieci, Święty Mikołaj jeździ po świecie saniami, które ciągną renifery. Po śniegu, a jak śniegu nie ma, to po niebie – tak o reniferach św. Mikołaja mówi 5-letni Kazik. A skąd w ogóle renifery wzięły się w zaprzęgu Mikołaja? Uważa się, że do spopularyzowania ich jako symbolu Bożego Narodzenia przyczynił się wiersz z 1832 roku napisany przez amerykańskiego pisarza i profesora literatury Clementa C. Moore’a pt. „Noc wigilijna”. Autor wymienił w nim imiona reniferów: Kometek, Amorek, Tancerz, Pyszałek, Błyskawiczny, Fircyk, Złośnik, Profesorek. Potem do grupy dołączył także Rudolf. Od czasu wydania wiersza wiedza na temat reniferów zmieniała się, a kolejne książki, piosenki i filmy wnosiły do bożonarodzeniowej tradycji wciąż nowe informacje na temat tych pomocników św. Mikołaja.  Czerwononosy renifer Rudolf W wierszu Moore'a było osiem reniferów. Rudolf, dziś najbardziej znany ze wszystkich, dołączył do zaprzęgu nieco później, głównie za sprawą piosenki „Rudolph the Red-Nosed Reindeer”. Ponoć to on, zgodnie z tradycją, znajduje się na czele zaprzęgu, a dopiero za nim ustawiona jest reszta reniferów połączonych w pary. Pierwszą opowieść o czerwononosym reniferze napisał Robert L. May w1939 roku. Była to książeczka rozdawana w okresie bożonarodzeniowym dzieciom, które odwiedziły sieć amerykańskich sklepów Montgomery Ward. Historia Rudolfa stała się później popularną świąteczną opowieścią, na...

Gdzie mieszka Mikołaj?
AdobeStock
Święta i uroczystości
Gdzie mieszka Mikołaj? Adres w Laponii i siedziby kilku biur Świętego
Mikołaj mieszka w Laponii, ale gdzie dokładnie? Skoro co roku jeździ po świecie, by rozwozić dzieciom prezenty, musi gdzieś mieszkać. Mamy dokładny adres Świętego Mikołaja, to na niego zaadresujcie wasze listy.

Pytanie, gdzie mieszka Mikołaj, jest jednym z częściej zadawanych przez nasze dzieci w okresie przedświątecznym. Twój maluch na pewno byłby rozczarowany, gdybyś tego nie wiedziała. Dlatego podajemy wszystkie szczegóły dotyczące miejsca, gdzie mieszka Mikołaj: adres pocztowy i e-mail, w jakiej miejscowości ma dom i z jakiego kraju pochodzi. Spis treści: Gdzie mieszka Święty Mikołaj? Adres do Świętego Mikołaja w Laponii Wioska Świętego Mikołaja Dom Świętego Mikołaja Inne adresy, pod którymi mieszka Mikołaj Trasa Świętego Mikołaja Gdzie mieszka Święty Mikołaj? Mikołaj mieszka w Laponii. A dokładnie? Dokładnie dom Świętego Mikołaja znajduje się w Rovaniemi położonym w północnej części Finlandii i oddalonym o 1600 kilometrów od Warszawy. Rovaniemi należy do obszaru Laponii, która obejmuje swym zasięgiem tereny Szwecji, Finlandii, Norwegii i Rosji. To właśnie tam mieści się dom Mikołaja, jego biuro oraz słynna poczta. Adres do Świętego Mikołaja w Laponii Dokładny adres, pod którym mieszka Święty, to:   Santa Claus Arctic Circle  96-930 Rovaniemi, Finlandia   W adresie nie znajdziemy ulicy, na której mieszka Święty Mikołaj, ale jego wioska jest tak znana w okolicy, że wystarczy wypisać na kopercie powyższy adres, by list trafił do właściwego odbiorcy. Elfy już o to zadbają! Znamy też adres mailowy – jeśli więc twoje dziecko napisało list do Mikołaja na ostatnią chwilę, polecamy wysłać go drogą elektroniczną, a nie pocztą, żeby zdążył dojść na czas. Adres mailowy Świętego Mikołaja to:   santa.claus@santaclausoffice.fi Na adres Mikołaja przychodzi ponad pół miliona listów rocznie, z całego świata, a w czołówce dzieci wysyłających swoje prośby o prezenty są m.in. maluchy z Polski. Na poczcie pracują elfy, które sortują przesyłki, stawiają...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak