Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka; tylko woda do picia do 18 roku życia; wychowywanie bez telewizora to jedynie słuszna metoda; pracujesz, bo nie kochasz swojego dziecka tak bardzo jak ja, zostając z nim w domu; ja urodziłam naprawdę, bo nie miałam cesarki... Chyba wszystkie to znamy, prawda? Nieważne, jak bardzo się staramy i jak bardzo każda z nas próbuje być najlepszą matką dla swojego dziecka, zawsze znajdzie się ktoś gotowy nas pouczyć. Bardzo często tym kimś jest inna matka. Szkoda, naprawdę szkoda, że nie jesteśmy dla siebie wsparciem. Powinnyśmy. Jesteśmy dobrymi mamami.

Reklama

Podobnie myśli Ashle Potter, która zamieściła wzruszający post na facebookowym profilu "Love What Matters", który nawołuje do zakończenia wojny matek. Najwyraźniej taki apel jest nam potrzebny i wiele innych kobiet podziela jej zdanie, bo post w ciągu 3 dni udostępniono prawie 18 tysięcy razy, a polubiło go 38 tys. osób. W komentarzach kobiety dodają swoje 3 grosze do afirmacyjnej listy zasług wszystkich matek, które wymienia Ashle. Przeczytajcie jej list i dopiszcie swoje pochwały. I mamy: bądźmy dobre dla siebie nawzajem! Kto, jeśli nie inne matki, zrozumie nas lepiej?

"Do mamy karmiącej piersią: Tak trzymaj! To naprawdę cudowny dar dla twojego dziecka, tak długo, jak tylko możesz to robić. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy karmiącej mlekiem modyfikowanym: czyż nauka nie jest cudowna? Pomyśleć tylko, że były takie czasy, kiedy dziecko, którego mama nie miała wystarczająco dużo mleka, cierpiało. Lepiej żyć dzięki chemii! Jesteś dobrą mamą.

Zobacz także

Do mamy używającej wielorazowych pieluszek: mięciutkie pupki są najśliczniejsze i bardzo przyjazne dla portfela. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy używającej jednorazowych pieluszek: wow, ileż one mogą pomieścić i to wspaniale, że nie musisz się martwić o przecieki i pranie! Jesteś dobrą mamą.

Do mamy, która jest w domu: Wyobrażam sobie, że nie jest łatwo robić to wszystko, co robisz, ale spędzanie tych lat ze swoim dzieckiem musi być wspaniałe. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy, która pracuje: To cudowne, że trzymasz się pracy, jesteś pozytywnym wzorem dla swoich dzieci w wielu rzeczach, to fantastyczne. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy, która musiała karmić dzieci jedzeniem na wynos przez cały tydzień, bo była zbyt zmęczona, żeby gotować lub iść na zakupy spożywcze: Karmisz swoje dzieci i założę się, że nie narzekają! Czasami zdrowie psychiczne ukryte jest w białym pudełku z rysunkiem czerwonego kurczaka. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy, która gotowała dla swoich dzieci śniadania, obiady i kolacje przez cały ubiegły tydzień: Wspaniale! Zdrowe odżywianie jest ważne, a twoje dzieci od małego uczą się doceniać zdrową żywność, to będzie procentować przez całe życie. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy, której dzieci siedzą cichutko w eleganckiej restauracji mają dobre maniery: Szacun, to wymaga nie lada wysiłku, żeby opanować dzieci w miejscu, w którym nie mogą biegać. Jesteś dobrą mamą.

Do mamy, której dziecko wpada w histerię przy półce z płatkami śniadaniowymi: one zawsze wybierają najbardziej nieodpowiednie miejsce, żeby tracić głowę, prawda? Wszystkie przez to przeszłyśmy. Jesteś dobrą mamą.

Do mam, które oceniają inną mamę za któreś z powyższych rzeczy:
Która z was jest bez grzechu, niech pierwsza rzuci w nią kamieniem, przyjaciółki."

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama