Elliotem Costello, który na co dzień jest specem od kampanii społecznych niezwykle wstrząsnęła informacja, że jedno na pięcioro dzieci doznaje przemocy seksualnej, zanim skończy 18 lat. I że jednym z takich dzieci była Thea, którą poznał podczas podróży do Kambodży. Thea była opiekunką fundacji Hagar International. W czasie pożegnania z Elliotem pomalowała jego jeden paznokieć na swój ulubiony kolor: niebieski. Ten gest Costello zapamiętał na długo...
Po powrocie postanowił, że zorganizuje akcję, która będzie mobilizować ludzi na całym świecie do zbiórki pieniędzy na rzecz programów prewencyjnych i wychodzenia dzieci z przemocy organizowanych New York Center for Children i World Vision. Tak narodziła się akcja "Polished Man".

Reklama

Dlaczego mężczyźni malują paznokcie?

Nie bez przyczyny clue akcji polega na malowaniu paznokci przez mężczyzn. To właśnie oni są w 90 proc. sprawcami seksualnej przemocy wobec dzieci. A pomalowane paznokcie wzbudzają kontrowersje i dyskusję. To z kolei prowadzi do zaangażowania, czyli docelowo chodzi o pomoc i wpłacenie pieniędzy.
Do akcji włączyły się znane osobistości: dziennikarze, politycy, sportowcy, muzyki, gwiazdy kina, m.in. Zac Efron, Chris Hemsworth, Gabriel Macht.
Pomysłodawcy apelują o zrobienie sobie zdjęcia z mężczyzną biorącym udział w akcji i opublikowanie w mediach społecznościowych fotografii z opisem: "I prefer a #PolishedMan". Akcja trochę podobna do Ice Bucket Challenge? Chociaż tu nie chodzi tylko o dobrą zabawę....

Źródło:www.polityka.pl

Polecamy:

Zobacz także
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama