Sheila O’Leary została skazana przez ławę przysięgłych w Cape Coral na Florydzie 28 czerwca. po tygodniowym procesie. Teraz 39-latkę czeka dożywocie za zagłodzenie 1,5-rocznego dziecka. Maluszek miał jeść głównie banany i mango, a rodzice – ignorować jego płacz.

Reklama

Karmiła dziecko tylko owocami i warzywami. Chłopiec zmarł

Mały Ezra zmarł w 2019 roku z powodu komplikacji spowodowanych niedożywieniem. Lekarze stwierdzili, że przed śmiercią we wrześniu 2019 roku nie był karmiony przez tydzień. Sheila i jej mąż, który również został oskarżony o morderstwo i czeka na proces, zadzwonili po pomoc po tym, jak Ezra przestał oddychać. Po przyjeździe na miejsce sanitariusze stwierdzili zgon.

Nigdy nie opublikowano żadnych zdjęć pokazujących, w jakim stanie znajdował się chłopczyk w chwili śmierci. Ale prokuratorzy na procesie opisali wychudzonego maluszka, który ciągle płakał.

„Postanowiła zignorować jego krzyki. Nie potrzebowała wagi, żeby zobaczyć jego kości. Nie potrzebowała wagi, aby usłyszeć jego płacz” – powiedziała zastępczyni prokuratora stanowego, Sara Miller.

Para ma jeszcze dwoje starszych dzieci: 3-letnie i 5-letnie, które także były poważnie niedożywione. Ich skóra była żółta, a ​​zęby czarne. Cała trójka była karmiona głównie mango, bananami i awokado. Zmarły chłopiec urodził się w domu i nigdy nie był u lekarza. Według policji w dniu śmierci maluch został nakarmiony piersią, po czym zaczął mieć trudności z oddychaniem. Zamiast wezwać pomoc, rodzice mieli iść spać. Zanim się obudzili, dziecko przestało oddychać.

Zobacz także

Dieta wegańska to dieta oparta na eliminacji wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Weganie nie tylko powstrzymują się od spożywania mięsa, ale także nabiału czy miodu. Pamiętaj, że tak restrykcyjna dieta u dziecka może być stosowana tylko pod kontrolą lekarza! Nieodpowiednio zbilansowana dieta może prowadzić do anemii, niedożywienia, osłabienia reakcji psychosomatycznych, a nawet śmierci.

Źródło: dailymail.co.uk

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama