Niestrawność, hemoroidy, zatrzymywanie się wody w organizmie i opuchlizna – to, jak ciąża zmienia ciało kobiet, potrafi być okrutne. Blogerka Chontel Duncan pokazała jednak, że każda ciąża wygląda inaczej – jeśli twoje ciało źle reagowało na pierwszą ciążę, nie oznacza to, że w drugiej będzie tak samo!

Reklama

Każda ciąża jest inna

Chontel opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym porównała, jak wyglądały jej stopy w pierwszej, a jak w drugiej ciąży. "Tym zdjęciem dam popalić wszystkim stopofobom. Prawda jest taka, że pod koniec pierwszej ciąży byłam niesamowicie opuchnięta" – napisała Chontel. "Podczas drugiej ciąży nie miałam żadnych problemów z zatrzymywaniem płynów w organizmie" – dodała.

Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy mam, które doświadczyły tego, co Chontel. Jedna z internautek przyznała, że to zdjęcie daje jej nadzieję – w czasie pierwszej ciąży jej stopy wyglądały tak, jak na zdjęciu i wierzy, że w drugiej ciąży nie będzie miała podobnych problemów.

Obrzęki w ciąży

Jeśli jesteś w ciąży i masz opuchnięte kostki i stopy, nie powinnaś się przejmować. W ten sposób organizm gromadzi zapas wody i przygotowuje się na utratę krwi podczas porodu. Obrzęki powinny ustąpić niedługo (kilka dni, czasem tygodni) po porodzie – nadmiar wody zostanie przefiltrowany i wydalony wraz z moczem. Jeśli opuchlizna jest uciążliwa, warto zadbać o stopy inaczej niż zwykle – siadać lub leżeć z lekko uniesionymi nogami, robić chłodne okłady i nosić buty o rozmiar większe niż zazwyczaj.

Zobacz także: Nie lekceważ obrzęków w ciąży!

Zobacz także
Reklama

Źródło: Instagram

Reklama
Reklama
Reklama