Młodzi ludzie próbowali wytłumaczyć księdzu, dlaczego ich zdaniem wiara w Boga nie kłóci się z udziałem w protestach przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. W odpowiedzi ksiądz Andrzej Pawłowski z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile wykreślił młodzież z listy do bierzmowania.

Reklama

Ksiądz nie dopuści uczniów do bierzmowania za udział w strajku kobiet

Ksiądz Andrzej Pawłowski uczy w szkole podstawowej oraz w Zespole Szkół Technicznych, odpowiada też za duszpasterstwo akademickie. Jego dyskusja z uczniami na temat zakazu aborcji miała bardzo burzliwy przebieg i dała zaskakujący efekt. Ksiądz oświadczył, że osoby popierające aborcję skreśla z listy do bierzmowania:

„Nie może iść do bierzmowania ktoś kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła” − napisał w mediach społecznościowych.

Wcześniej zaś był całkowicie głuchy na argumenty uczniów i wysyłał do nich wiadomości pełne mocnych słów: „Ty chyba nie masz pojęcia w czym bierzesz udział? Dałaś się wkręcić emocjonalnie w wulgarne i demoniczne przedstawienie” albo: „Protestujący są wulgarni i obrażają inaczej myślących. Są jak w amoku”.

„Próbowałyśmy tłumaczyć, że za każdą aborcją stoi dramat pojedynczej kobiety, że żadna z nas nie jest za aborcją na żądanie. Ale to była ściana” − opowiedziała jedna z uczennic w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Młodzi ludzie przyznali, że nie tylko kobiety w Polsce, ale także Kościół traci na takim postępowaniu duchownych: „Niech się ksiądz nie dziwi, że frekwencja młodych na mszach w Pile jest bliska zeru”.

Zobacz także

To się naprawdę dzieje. Wiadomość księdza katechety z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, skierowana do uczniów przygotowujących się do bierzmowania.

"Kościół otwarty dla wszystkich wiernych" powiadacie.#Wstyd #LegalnaAborcja pic.twitter.com/xnK1UsZN51
— Kacper Malinowski ????????????????????️‍???????? (@KacperHenryk) October 26, 2020

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama