Skierowania nie będą wystawiane, tak jak do tej pory, w formie tradycyjnej. Od dzisiaj będzie obowiązywać skierowanie w formie elektronicznej. Pacjent nie otrzyma dokumentu, a jedynie odpowiedni kod. Jest to kolejny etap cyfryzacji świadczeń medycznych.

Reklama

Czterocyfrowy kod

Tradycyjne skierowanie, które zawsze dostawaliśmy na kartce, teraz zastąpi 4-cyfrowy kod. Otrzymamy go SMS-em, mailem lub w formie wydruku informacyjnego z odręcznym podpisem lekarza. Następnie będziemy musieli podać go w szpitalu lub poradni specjalistycznej. Cała procedura będzie wyglądać tak samo, jak podczas realizowania e-recepty.

Wybrana placówka

Do tej pory mogliśmy wybrać placówkę, w której chcieliśmy zrealizować skierowanie. Teraz już nie będzie takiej możliwości. Do e-skierowania odgórnie będzie przypisana konkretna placówka i tylko w niej będzie można realizować świadczenie

Tradycyjne skierowania – wyjątkowe sytuacje

Lekarze będą mogli wystawić tradycyjne skierowanie tylko w wyjątkowej sytuacji. Skierowanie na kartce otrzymamy, gdy:

  • zabraknie prądu lub internetu,
  • system internetowy lub system e-zdrowie przestanie działać.

Zalety e-skierowań

Dużym plusem e-skierowania jest to, że nie będzie można go zgubić. Będzie możliwe także sprawdzenie historii swojego leczenia oraz leczenia dzieci. Nie będzie również już problemu z brakiem czytelności dokumentu, który pojawiał się podczas odręcznego wystawiania skierowań przez lekarzy. Łatwiej będzie przebiegać także rejestracja pacjenta, ponieważ wszystkie potrzebne dane będą pobierane automatycznie przy rejestracji e-skierowania.

Zobacz także

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, o2pl, e-zdrowie.gov.pl

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama