Niedawno informowałyśmy, że badacze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie nagrali dźwięki, jakie wydają niemowlęta podczas karmienia piersią. Film już jest! Mamy, które przygotowują się do karmienia piersią, jak i te, które już karmią mogą nauczyć się dzięki niemu rozpoznawać, kiedy dziecko je, a kiedy nie.

Reklama

Wzorzec karmienia piersią oraz jedzenie i ssanie z innych powodów

Z filmu można dowiedzieć się jaki jest wzorzec karmienia piersią czyli np. kiedy maluch ssie, by pobudzić wypływ pokarmu, kiedy robi to, by się najeść. Nauczycie się także między innymi jak rozpoznać kiedy dziecko ssie, by poczuć się bezpiecznie, kiedy jego ssanie ma ukoić ból.

Zobaczcie film:

Warto pamiętać, że wszystkie powody, dla których dziecko chce być przy piersi, są równie ważne. Pierś mamy jest czymś więcej niż butelka.

Kontakt dziecka z piersią to nie tylko karmienie

Anna Kotlińska, doktorantka UJ i doradca laktacyjny, mówi, że film z odgłosami karmienia piersią ma być szybkim narzędziem dla rodziców, którzy szukają informacji o kontakcie dziecka z piersią. Podkreśla, że poprzez ten film, chcą pokazać, iż kontakt z piersią to nie tylko karmienie. Film nie zastąpi jednak porady specjalisty.

Zobacz także

W filmie jest komentarz doradcy laktacyjnego, jeśli jednak w czasie karmienia piersią pojawiają się problemy lub wątpliwości - najlepiej udać się do doradcy laktacyjnego lub lekarza/położnej, którzy są na bieżąco z tematami związanym z laktacją i karmieniem piersią (tak nie zawsze bywa).

Sprawdź też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama