Młodzi Ukraińcy w wieku 18 i 19 lat postanowili wziąć ślub w kilka godzin, bo pan młody wyjeżdżał do ojczyzny – na wojnę. Potrzebowali obrączek, byli gotowi nawet na takie prowizoryczne, druciane. Nie spodziewali się prezentu od polskich jubilerów!

Reklama

Niezwykłe obrączki dla młodych Ukraińców

Ślub młodej pary miał odbyć się za 3 godziny w ukraińskiej ambasadzie w Warszawie, więc nikt nie liczył na to, że uda się zdobyć obrączki z prawdziwego zdarzenia. Młodzi poszli do warszawskiego jubilera razem z mamami i ciotkami, poprosili o najzwyklejszą biżuterię, choćby ze srebrnego drutu! Mieli przy sobie tylko 50 euro.

Paulina Rojewska z zakładu jubilerskiego w Warszawie obiecała zrobić obrączki w ciągu godziny. W trakcie pracy wpadł jej jednak do głowy pewien pomysł. Użyła niebieskiego topazu oraz żółtego cytrynu, by stworzyć biżuterię w kolorach ukraińskiej flagi. Żółte i niebieskie kamienie zostały kupione dzień wcześniej, bo pani Paulina wraz z ojcem zamierzała wykonać specjalną biżuterię przeznaczoną na licytacje dla Ukrainy. Obrączki dla ukraińskiej pary zrobiła za darmo.

Zobacz także: Pomoc dla Ukraińców – ważne telefony, zbiórki, jak pomóc?

Młodzi mieli łzy w oczach, gdy zobaczyli niespodziankę od Polaków. Po szybkim ślubie odwiedzili ich jeszcze z ciastem. Dziś pan młody pewnie już walczy...

Zobacz także

Uwaga! Będę chwalić!
Wczoraj poznałam Paulinę, która wraz tatą prowadzi firmę wyrabiającą biżuterię na zamówienie. Do ich sklepu weszła para Ukraińców (ona lat 18 on 19) wraz z członkami rodziny. Mieli w ręku 50 euro i szukali obrączek, których nigdzie za takie pieniądze 1/3 pic.twitter.com/INLq2mb9mh
— Ewa Polska ????????????️‍????????????⚡️ (@Ewa04059325) March 4, 2022

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama