Szczepionki nie powodują autyzmu – orzekł włoski Sąd Najwyższy. Czy ta decyzja uświadomi antyszczepionkowców, że nie mają racji?

Reklama

Czy szczepionki powodują autyzm?

Włoski Sąd Najwyższy odrzucił odwołanie od wyroku niższej instancji złożone przez ojca chłopca z autyzmem. Mężczyzna żądał odszkodowania, twierdząc, że przyczyną spektrum autyzmu u jego syna jest szczepionka przeciw polio. Gdy pozew o odszkodowanie został odrzucony przez sąd niższej instancji, mężczyzna odwołał się od decyzji. Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję sądu w Salerno.

"Nie istnieją dzisiaj definitywne badania epidemiologiczne, które pozwoliłyby stwierdzić taką korelację" – ogłosił sąd, powołując się na literaturę naukową.

Antyszczepionkowcy protestują

Przeciwnicy szczepień nie zgadzają się z decyzją sądu. Po wprowadzeniu szczepień obowiązkowych coraz częściej dochodzi do protestów na włoskich ulicach. W maju tego roku włoski rząd wydał dekret zabraniający przyjmowania do żłobków i przedszkoli nieszczepionych dzieci. Przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu jest warunkiem zapisu dziecka do żłobka, przedszkola i szkoły. Tego samego chce Naczelna Rada Lekarska w Polsce.

Zgadzacie się z decyzją włoskiego sądu?

Zobacz także

Zobacz także: Szczepienie przepustką do żłobka, przedszkola, szkoły! Tak chce Naczelna Rada Lekarska

Reklama

Źródło: rynekzdrowia.pl

Reklama
Reklama
Reklama