Ulubione słodycze dzieci znikną z półek? Zastąpią je nowe, mniej słodkie produkty!
Ta wiadomość zjeży włos na głowie każdego wielbiciela słodkości – najwięksi producenci słodyczy zapowiadają, że już niedługo na półkach pojawią się nowe, mniej słodkie wersje ich flagowych produktów.
Najwięksi producenci słodyczy, także tych najbardziej lubianych przez dzieci, zapowiadają, że do 2022 r. połowa ich produktów będzie zawierała nie więcej niż 200 kalorii w opakowaniu. Czyżby koncerny zaczęły się troszczyć o zdrowie konsumentów?
Mniej kalorii w słodyczach
Koncerny Mars-Wrigley, Nestle USA, Ferrero, Lindt i Ferrara Candy zadeklarowały, że do 2022 roku zmniejszą ilość kalorii w swoich produktach. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co skłoniło największych producentów do takiej decyzji. Choć przedstawiciele firm zapewniają, że jest ona podyktowana troską o zdrowie konsumentów, nie ukrywają, że zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego żywienia zbiegło się w czasie ze wzrostem cen cukru, przez co zmniejszenie jego ilości pozwoli sporo zaoszczędzić. Wprowadzenie nowych produktów jest również sposobem na większe zyski ze sprzedaży: jeden z dyrektorów firmy Mars przyznał, że wprowadzenie nowych produktów, z niższą liczbą kalorii, przyniosło ogromne zyski.
Dzieci jedzą za dużo cukru!
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, aż 40 mln dzieci do piątego roku życia ma problemy z nadwagą. Choć świadomość społeczna dotycząca zdrowego odżywiania rośnie, wielu rodziców wciąż regularnie karmi dzieci przetworzonymi produktami pełnymi cukru. Zaledwie kilka dni temu młoda mama, stojąca obok mnie w tramwaju, uspokajała płaczącą w wózku córeczkę... czekoladowym wafelkiem.
Jakie słodycze dla dzieci - opinie rodziców
Najlepszym substytutem niezdrowych i kalorycznych słodyczy są owoce i domowe desery. To one powinny się znaleźć w diecie dziecka zamiast słodkich przekąsek. Odchudzenie batoników czy draży o kilkadziesiąt kalorii nie sprawi, że staną się zdrowsze...
Wasze maluchy jedzą słodycze?
Zobacz także: 6 ważnych faktów o słodyczach dla dzieci
Źródło: rynekzdrowia.pl, gazeta.pl