Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Lego Duplo test redakcji
materiały prasowe
Czas wolny

Stadnina i kucyki… najlepszy sposób na naukę i zabawę! [TEST REDAKCJI KLOCKÓW]

Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Chcą zobaczyć, dotknąć, spróbować… bywają tak ciekawe wszystkiego, że czasem trudno zatrzymać je przy jednej zabawie na dłużej. Ale nie jest to niemożliwe. Okazuje się, że wystarczy odpowiedni zestaw klocków!

Nasza redakcyjna koleżanka Zuza, wraz ze swoim synkiem Heniem przetestowali zestaw LEGO® DUPLO® Stadnina i kucyki i podzielili się swoimi wrażeniami z zabawy.

Zuza: W okresie lockdownu rodzice muszą jeszcze bardziej wytężyć siły, aby wypełnić czas swoim dzieciom. Nie inaczej było w moim przypadku. Mój niespełna dwuletni syn jest świetnym przykładem na to, że proste rozwiązanie daje wiele możliwości. Dostaliśmy do przetestowania zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki, które to klocki sprawiły, że mieliśmy wiele dni wspólnej świetnej zabawy. I jestem pewna, że wiele jeszcze przed nami.

Lego Duplo test redakcji Stadnina i kucyki
Redakcja/mat. pras.

Stadnina i kucyki

Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki niewątpliwie zawiera wszystko, czego mali miłośnicy zwierząt mogą potrzebować do kreatywnej, pouczającej zabawy w opiekę nad kucykami. Oprócz dwóch zwierzątek w komplecie znajdują się figurki chłopca i dziewczynki, klasyczna stajnia z otwieranymi drzwiami do zbudowania, zbiornik z wodą, marchewki oraz bela siana o realistycznej teksturze. Nie brakuje także akcesoriów: szczotki, miotły, garnuszka i łopaty. Główny budynek ma ok. 19 cm wysokości, 15 cm szerokości i 9 cm głębokości.

Lego Duplo test redakcji Stadnina i kucyki
materiały prasowe

Opieka nad konikami w klasycznej stajni może być świetną nauką troski o innych. Nawet w tej najprostszej zabawie maluchy dowiedzą się, że przed przejażdżką kucyki trzeba nakarmić, a po powrocie do stadniny napoić, wyszczotkować oraz zapewnić odpoczynek. Poza tym zestaw pomaga dzieciom rozwijać zdolności manualne oraz świadomość społeczną i emocjonalną.
Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki skradł serca Zuzy i Henia, od samego początku ich użytkowania!

Zuza: Pierwszego dnia zdążyliśmy jedynie rozpakować klocki i zapoznać się z nimi. Dlaczego? Oglądanie wszystkich elementów zajęło Heniowi przynajmniej 20 minut! Przyglądanie się konikom, kwiatkom, a nawet łopacie dało nam przy tym wiele śmiechu, a mi pretekstu do poszerzania jego wiedzy. Anatomia zwierzaków jest bardzo wciągająca… Jak wiadomo, skupienie uwagi dziecka w tym wieku jest dość krótkie, dlatego do budowania stajni zabraliśmy się następnego dnia.

Lego Duplo test redakcji Stadnina i kucyki
materiały prasowe

Kolejny zaczęliśmy od wspólnego budowania stajni. Henio był bardzo zaangażowany, ogromną frajdę sprawiało mu wyszukiwanie właściwych elementów i łączenie ich ze sobą. Warto zaznaczyć, że klocki są bardzo dobrej jakości i nie ma trudności w dopasowaniu ich do siebie. Cała budowla powstała w dość krótkim czasie, ale niestety nie przetrwała do pierwszych zdjęć, ponieważ okazało się, że burzenie jest równie fajne, jak budowanie :)

Gdy już byliśmy mistrzami w budowaniu i burzeniu stajni, zaczęliśmy odgrywać nieskończenie wiele różnych scenariuszy zabawy z konikami i figurkami. Zrobiliśmy konikom poranną toaletę, później miały spacer po całym mieszkaniu, aby następnie zjeść obiad i iść na drzemkę. Kreatywność mojego synka nie miała końca. Cudownie było patrzeć, jak bardzo jest skoncentrowany oraz zaangażowany w zabawę.

Zestaw jako element większej całości

Elementy zestawu można układać na różne sposoby. Co więcej, klocki łatwo łączyć z innymi zestawami LEGO DUPLO, by stworzyć np. ogromną farmę. Aby budowanie i zabawa były jeszcze fajniejsze, do kompletu dołączone są instrukcje budowania z zabawną historyjką obrazkową, w której występują modele z zestawu.

Lego Duplo test redakcji Stadnina i kucyki
Redakcja/mat. pras.

Zestawy LEGO DUPLO projektowane są przez specjalistów w taki sposób, że każdy z nich zawiera elementy pobudzające wyobraźnię i zachęcające do rozwijającej zabawy bez scenariusza. W ten sposób dzieci otrzymują narzędzia do swobodnej zabawy, wyrażania siebie i nauki, a rodzice mogą przeżyć niezwykłe chwile, dzięki możliwości uczestniczenia w rozwoju maluchów.

Zuza: Okazuje się, że dzień bez stajni z kucykami to dzień stracony! Klocki okazały się hitem :) Stajnia jest przebudowywana i udoskonalana naszymi innymi zestawami z LEGO DUPLO. Klocki niewątpliwie uczą myślenia przestrzennego, planowania, tworzenia i odtwarzania, a co za tym idzie – eksperymentowania. Obserwuję to każdego dnia!
To inwestycja na lata.

Lego Duplo test redakcji Stadnina i kucyki
materiały prasowe

Artykuł powstał z udziałem LEGO DUPLO

Lego Duplo belka
Redakcja/mat. pras.

Czas wolny
Klocki? Nie tylko dla frajdy! (Przynajmniej) 4 powody, dla których warto się nimi bawić
Wieża księżniczki, statek kosmiczny, farma, na której mieszkają różne zwierzątka. To tylko przykłady budowli, które mogą powstać z klocków, do których dziecko wymyśli fascynujące historie i przygody. Ale budowanie z klocków to nie tylko ciekawie i kreatywnie spędzony czas. To również kształtowanie charakteru. Jakie są zatem psychologiczne aspekty zabawy LEGO® DUPLO®? Wyjaśniamy.

Może się wydawać, że im bardziej skomplikowane zabawy, tym więcej z nich korzyści dla rozwoju dziecka. Nic bardziej mylnego. Budowanie najprostszej wieży wpływa na charakter! Jak? Czytaj dalej... Oto 4 zalety zabawy klockami, których prawdopodobnie nie znasz, a o których warto wiedzieć, by bawić się z dzieckiem bardziej świadomie. 1: Wspierają w wyrażaniu emocji Zestawy LEGO DUPLO zawierają nie tylko klocki konstrukcyjne, ale również takie, na których są namalowane twarze z różnymi emocjami. Dzięki nim dziecko łatwiej uczy się rozpoznawać np. radość, złość, smutek czy szczęście i przypisywać je do konkretnych sytuacji. Można w zabawie przećwiczyć zdarzenia z życia codziennego: jak komunikować swoje niezadowolenie, jak pokazać, że kogoś się lubi, czy co zrobić, gdy inne dziecko zabiera zabawkę lub gdy coś się nie udaje w zabawie. Odgrywanie scenek pomaga nie tylko w poznawaniu zachowań i emocji w określonych sytuacjach. Pozwala także ćwiczyć empatię. Choćby bawiąc się w gabinet weterynaryjny i zabierając chore kucyki do weterynarza lub przygotowując im na kolację to, co lubią jeść najbardziej. 2: Uczą osiągania celów i niepoddawania się Układanie klocków jest wymagającym zadaniem, zwłaszcza dla najmniejszych i nieporadnych jeszcze rączek. Z czasem maluch coraz lepiej radzi sobie w łączeniu kolejnych elementów i ma ogromną satysfakcję, gdy uda mu się osiągnąć cel – ułożyć wieżę, domek czy połączyć kolejne wagoniki pociągu. Budowanie z klocków uczy dzieci nie tylko cierpliwości, ale także pokazuje, że wymarzony efekt nierzadko wymaga poświęcenia sporej ilości czasu! Kiedy więc za pierwszym, drugim, czy trzecim razem upragniona wieża z klocków LEGO DUPLO przewróci się, motywujmy malucha, by się nie zrażał i tłumaczmy mu, że warto spróbować postawić ją jeszcze raz. Za którymś razem na pewno się uda! Warto dodać, że...

Czas wolny
Inteligencja emocjonalna. 5 pomysłów na rozwijające ją zabawy
Inteligencja emocjonalna (EQ) polega na zdolności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, a także odczytywania emocji innych ludzi. To także umiejętność rozwijania autoekspresji, pewności siebie oraz odporności psychicznej, czyli niepoddawania się. Tyle w teorii, teraz czas przełożyć tę definicję na praktykę i… dobrze się przy tym bawić!

Dokładnie tak – inteligencję emocjonalną można, a nawet powinno się w przypadku małych dzieci rozwijać przede wszystkim w zabawie. Ale zanim podzielimy się kilkoma pomysłami na konkretne aktywności, a także powiemy parę słów o tym, dlaczego jest tak ważna. Inteligencja emocjonalna – o co chodzi? Wysoki poziom EQ przynosi korzyści w wielu obszarach życia, w tym takich, jak: praca, rodzina, nawiązywanie bliskich relacji z innymi ludźmi czy rozwój osobisty. Choć nie gwarantuje sukcesu i nie chroni przed kryzysami, to nie ma wątpliwości, że ułatwia kontakty z innymi ludźmi już w przedszkolu, a w dorosłym życiu! Maluch o wysokim poziomie inteligencji emocjonalnej: dostrzega emocje swoje i innych dzieci, potrafi je nazwać, ocenić intensywność oraz na nie zareagować, potrafi wyrazić siebie jest pewny siebie nie poddaje się przy porażkach. Jak zatem bawić się z maluchem? Oto kilka zabaw, które będą pomocne w budowaniu inteligencji emocjonalnej. 1: Nazywanie emocji Weź dowolne zabawki, które maluch ma w pokoju. Mogą to być lalki lub maskotki. Doskonale sprawdzą się także figurki LEGO® DUPLO®. Poproś dziecko, aby przyjrzało się ich wyrazom twarzy i nazwało ich emocje. Zadawaj dodatkowe pytania, np. „jak myślisz, dlaczego lalka poczuła się smutna?” albo „co mogło sprawić, że pajacyk się uśmiechnął?” Aby urozmaicić zabawę, wykorzystajcie flamastry lub kredki i narysujcie postaci z bajek lub same buzie wyrażające różne emocje. Ta zabawa uda się również podczas spaceru. Wystarczy kolorowa kreda i kawałek chodnika; patyk, którym spokojnie będziecie mogli rysować na leśnej ścieżce.  Możecie także użyć… siebie! Stań naprzeciwko dziecka i pokaż mu minę, a następnie poproś, by dziecko ją odwzorowało i nazwało emocję. Na koniec zamieńcie się rolami. Czy to nie idealne rozwiązanie na czas...

Lego Duplo
Lego Duplo
Gry i zabawy
Jak bawiłam się z córką w koniki? Nasz test zestawu z kucykami Lego Duplo
Wszystkie dzieci lubią bawić się klockami i wszystkie maluchy uwielbiają kucyki. Moja niespełna 4-latka na pewno! Od zawsze kocha koniki i to miłością wielką. Bawiłyśmy się wspólnie najnowszym zestawem Lego Duplo „Stajnia z kucykami” i przedstawiamy wam nasze wrażenia.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B3CbwG_DiEXcWcnpVcwWWKQ_XoXuFWM_RSMWQi_uxx...7', 'mjcfcselem', 'cvmvlcueycjqsbnfhdhcucijkmkb']); Lego Duplo Stajnia dla kucyków 10868 to zestaw, który składa się z aż 59 elementów . Wśród nich znajdziecie 2 figurki dzieci Lego Duplo oraz 2 figurki kucyków . Dzięki budowaniu stajni z klocków można odgrywać realistyczne scenki ze stajni, np. czesać kucyki zgrzebłem (szczotką), karmić je siankiem lub wyobrażonym owsem albo marchewkami z paśnika i napoić je wodą z wiadra. Budynek stajni można łatwo zbudować lub zmodyfikować. Wśród elementów jest też sterta jabłek, widły, klocki siana, łopata oraz klocki z nadrukiem latarni, wiszących akcesoriów jeździeckich typu uzdy. Cały zestaw zaciekawi z pewnością każdego przedszkolaka, a dziecko kochające koniki, nawet mniejsze, na pewno będzie zachwycone. Dzięki klockom dzieci wzmacniają swoje umiejętności motoryczne (klocki są dopasowane do małych paluszków i łatwo je łączyć oraz rozdzielać), ale także poznają świat, uczą się empatii oraz opieki nad zwierzętami. Dzięki temu także rozwijają swoją wyobraźnię i uczą obowiązkowości. Po co nam kolejny zestaw Lego Duplo? Kiedy zestaw klocków Duplo z kucykami do nas trafił, nie byłam jakoś specjalnie entuzjastycznie nastawiona. Dlaczego? Bo miałyśmy już kilka takich zestawów. Niektóre z nich nie były związane z zainteresowaniami mojej córeczki lub dotyczyły jakichś niezwiązanych z naszym życiem scenek. Owszem, pobawiłyśmy się trochę na samym początku, ale jakoś nie wracałyśmy do nich później. Przede wszystkim to rodzic musiał się tutaj mocno angażować – opowiadać, wymyślać zabawy i tłumaczyć dziecku, o co chodzi. Wolę czasem mniej się przy zabawie namęczyć... Kucyki Lego to był strzał w dziesiątkę! Z zestawem z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj