Nasza redakcyjna koleżanka Zuza, wraz ze swoim synkiem Heniem przetestowali zestaw LEGO® DUPLO® Stadnina i kucyki i podzielili się swoimi wrażeniami z zabawy.

Reklama

Zuza: W okresie lockdownu rodzice muszą jeszcze bardziej wytężyć siły, aby wypełnić czas swoim dzieciom. Nie inaczej było w moim przypadku. Mój niespełna dwuletni syn jest świetnym przykładem na to, że proste rozwiązanie daje wiele możliwości. Dostaliśmy do przetestowania zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki, które to klocki sprawiły, że mieliśmy wiele dni wspólnej świetnej zabawy. I jestem pewna, że wiele jeszcze przed nami.

Redakcja/mat. pras.

Stadnina i kucyki

Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki niewątpliwie zawiera wszystko, czego mali miłośnicy zwierząt mogą potrzebować do kreatywnej, pouczającej zabawy w opiekę nad kucykami. Oprócz dwóch zwierzątek w komplecie znajdują się figurki chłopca i dziewczynki, klasyczna stajnia z otwieranymi drzwiami do zbudowania, zbiornik z wodą, marchewki oraz bela siana o realistycznej teksturze. Nie brakuje także akcesoriów: szczotki, miotły, garnuszka i łopaty. Główny budynek ma ok. 19 cm wysokości, 15 cm szerokości i 9 cm głębokości.

materiały prasowe

Opieka nad konikami w klasycznej stajni może być świetną nauką troski o innych. Nawet w tej najprostszej zabawie maluchy dowiedzą się, że przed przejażdżką kucyki trzeba nakarmić, a po powrocie do stadniny napoić, wyszczotkować oraz zapewnić odpoczynek. Poza tym zestaw pomaga dzieciom rozwijać zdolności manualne oraz świadomość społeczną i emocjonalną.
Zestaw LEGO DUPLO Stadnina i kucyki skradł serca Zuzy i Henia, od samego początku ich użytkowania!

Zuza: Pierwszego dnia zdążyliśmy jedynie rozpakować klocki i zapoznać się z nimi. Dlaczego? Oglądanie wszystkich elementów zajęło Heniowi przynajmniej 20 minut! Przyglądanie się konikom, kwiatkom, a nawet łopacie dało nam przy tym wiele śmiechu, a mi pretekstu do poszerzania jego wiedzy. Anatomia zwierzaków jest bardzo wciągająca… Jak wiadomo, skupienie uwagi dziecka w tym wieku jest dość krótkie, dlatego do budowania stajni zabraliśmy się następnego dnia.

Zobacz także
materiały prasowe

Kolejny zaczęliśmy od wspólnego budowania stajni. Henio był bardzo zaangażowany, ogromną frajdę sprawiało mu wyszukiwanie właściwych elementów i łączenie ich ze sobą. Warto zaznaczyć, że klocki są bardzo dobrej jakości i nie ma trudności w dopasowaniu ich do siebie. Cała budowla powstała w dość krótkim czasie, ale niestety nie przetrwała do pierwszych zdjęć, ponieważ okazało się, że burzenie jest równie fajne, jak budowanie :)

Gdy już byliśmy mistrzami w budowaniu i burzeniu stajni, zaczęliśmy odgrywać nieskończenie wiele różnych scenariuszy zabawy z konikami i figurkami. Zrobiliśmy konikom poranną toaletę, później miały spacer po całym mieszkaniu, aby następnie zjeść obiad i iść na drzemkę. Kreatywność mojego synka nie miała końca. Cudownie było patrzeć, jak bardzo jest skoncentrowany oraz zaangażowany w zabawę.

Zestaw jako element większej całości

Elementy zestawu można układać na różne sposoby. Co więcej, klocki łatwo łączyć z innymi zestawami LEGO DUPLO, by stworzyć np. ogromną farmę. Aby budowanie i zabawa były jeszcze fajniejsze, do kompletu dołączone są instrukcje budowania z zabawną historyjką obrazkową, w której występują modele z zestawu.

Redakcja/mat. pras.

Zestawy LEGO DUPLO projektowane są przez specjalistów w taki sposób, że każdy z nich zawiera elementy pobudzające wyobraźnię i zachęcające do rozwijającej zabawy bez scenariusza. W ten sposób dzieci otrzymują narzędzia do swobodnej zabawy, wyrażania siebie i nauki, a rodzice mogą przeżyć niezwykłe chwile, dzięki możliwości uczestniczenia w rozwoju maluchów.

Zuza: Okazuje się, że dzień bez stajni z kucykami to dzień stracony! Klocki okazały się hitem :) Stajnia jest przebudowywana i udoskonalana naszymi innymi zestawami z LEGO DUPLO. Klocki niewątpliwie uczą myślenia przestrzennego, planowania, tworzenia i odtwarzania, a co za tym idzie – eksperymentowania. Obserwuję to każdego dnia!
To inwestycja na lata.

materiały prasowe

Artykuł powstał z udziałem LEGO DUPLO

Reklama

Redakcja/mat. pras.

Reklama
Reklama
Reklama