Ranking najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku to przydatna sprawa dla rodziców, którzy szukają imienia dla dziecka, ale nie chcą takiego, które jest bardzo popularne, bo woleliby, żeby w ich dziecko nosiło imię, którego nie będzie dzielić z innymi rówieśnikami w grupie przedszkolnej czy w klasie. Szukając imienia, które nie znajduje się na szczytach list popularności, możecie spojrzeć na najpopularniejsze imiona w 2016 roku i po prostu omijać te, które tam się znajdują, ale spojrzeć właśnie na listę tych najrzadziej nadawanych i sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś, które podoba się wam szczególnie.

Reklama

Może wymarzone imię dla waszego dziecka znajduje się właśnie w tym rankingu? Pamiętajcie także, żeby sprawdzić znaczenie imienia dla dziecka i jeśli wam odpowiada - możecie uznać poszukiwania idealnego imienia dla dziecka za zakończone! Możecie też sprawdzić w rankingu imion Babyonline.pl, jakie imiona dla dzieci podobają się naszym czytelniczkom najbardziej i najmniej.

Zestawienie najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku zostało przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji na podstawie danych zgromadzonych w rejestrze PESEL (stan na 17.01.2017 r.). Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu nie uwzględnione zostały imiona, które nadano mniej niż 5 razy.

Kliknij w obrazek i przejdź do Księgi imion dla dzieci:

Fotolia/Grażyna Łuszczyńska

Najrzadziej nadawane imiona w 2016 roku

W tym rankingu znajdziecie 29 imion dla dziewczynek i 37 imion dla chłopców z końca listy Ministerstwa – każde z tych imion nadano tylko pięciorgu dzieciom w 2016 roku. Wiele jest tu imion obcojęzycznych, ale są także formy zdrobniałe polskich imion i imiona staropolskie. Jest to możliwe dzięki zmianie w polskim prawie, które od 2015 r. zezwala na nadawanie takich imion dziecku. Dla porównania zwycięskie imię męskie – Antoni - otrzymało 9183 chłopców, a żeńskie – Zuzanna - 8837 dziewczynek.
[CMS_PAGE_BREAK]

Zobacz także

Najrzadziej nadawane imiona dla dziewczynek 2016

Tosia
Lilian
Arina
Nila
Olympia
Debora
Julie
Lèa
Zuza
Kataleja
Cyntia
Noelia
Salma
Zara
Adelajda
Miłosława
Juliana
Arletta
Amina
Jessika
Raisa
Sofie
Kora
Irma
Emilie
Alena
Zlata
Heidi
Larissa
Aida

Na tej infografice możesz natomiast sprawdzić, jakie imiona były najpopularniejsze w ubiegłym roku:

Alicja Rotfeld / babyonline.pl

Zobacz też: Jak wybrać imię dla dziecka? Test
[CMS_PAGE_BREAK]

Najrzadziej nadawane imiona dla chłopców 2016

Maxym
Artem
Kilian
Mateo
Giovanni
Leonidas
Izajasz
Marko
Tiago
Axel
Antony
Fabio
Matt
Tomas
Nikos
Antoine
Aiden
Aureliusz
John
Hugon
Rajan
Christian
Stanley
Dylan
Robin
Zachariasz
Jason
Rafael
Ambroży
Davide
Izaak
Mason
Xawier
Herbert
Enzo
Tom
Matthias

Na tej infografice możesz natomiast sprawdzić, jakie imiona były najpopularniejsze w ubiegłym roku:

Alicja Rotfeld / babyonline.pl

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama