Nie chcesz, żeby dziecko miało oklepane imię? Te są rzadko nadawane!
25 stycznia 2017
Jeśli nie chcesz, żeby twoje dziecko miało na imię tak jak połowa dzieci z przedszkola, spójrz, jakie imiona nadawano w ubiegłym roku najrzadziej i znajdź to idealne!
Ranking najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku to przydatna sprawa dla rodziców, którzy szukają imienia dla dziecka, ale nie chcą takiego, które jest bardzo popularne, bo woleliby, żeby w ich dziecko nosiło imię, którego nie będzie dzielić z innymi rówieśnikami w grupie przedszkolnej czy w klasie. Szukając imienia, które nie znajduje się na szczytach list popularności, możecie spojrzeć na najpopularniejsze imiona w 2016 roku i po prostu omijać te, które tam się znajdują, ale spojrzeć właśnie na listę tych najrzadziej nadawanych i sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś, które podoba się wam szczególnie.
Może wymarzone imię dla waszego dziecka znajduje się właśnie w tym rankingu? Pamiętajcie także, żeby sprawdzić znaczenie imienia dla dziecka i jeśli wam odpowiada - możecie uznać poszukiwania idealnego imienia dla dziecka za zakończone! Możecie też sprawdzić w rankingu imion Babyonline.pl, jakie imiona dla dzieci podobają się naszym czytelniczkom najbardziej i najmniej.
Zestawienie najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku zostało przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji na podstawie danych zgromadzonych w rejestrze PESEL (stan na 17.01.2017 r.). Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu nie uwzględnione zostały imiona, które nadano mniej niż 5 razy.
W tym rankingu znajdziecie 29 imion dla dziewczynek i 37 imion dla chłopców z końca listy Ministerstwa – każde z tych imion nadano tylko pięciorgu dzieciom w 2016 roku. Wiele jest tu imion obcojęzycznych, ale są także formy zdrobniałe polskich imion i imiona staropolskie. Jest to możliwe dzięki zmianie w polskim prawie, które od 2015 r. zezwala na nadawanie takich imion dziecku. Dla porównania zwycięskie imię męskie – Antoni - otrzymało 9183 chłopców, a żeńskie – Zuzanna - 8837 dziewczynek.
Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2014 roku - ranking do druku
Prezentujemy najbardziej popularne imiona wśród noworodków w 2014 roku. Piszemy też o tym, jakie zmiany w ich nadawaniu przyniesie rok 2015 i co o modnych i nietypowych imionach sądzi znana dziecięca psycholog.
Najpopularniejsze imiona: Lena i Jakub
Ze statystyk opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wynika, że najpopularniejszymi imiona żeńskimi nadawanymi w 2014 roku w stolicy były: Lena, Zofia, Zuzanna , Hanna, Julia, Aleksandra, Maja i Amelia. Wśród chłopców prym wiodą imiona: Jakub, Jan, Kacper , Szymon, Antoni, Franciszek, Filip i Michał.
To pokazuje, że trendy się nie zmieniają. Imiona te pokrywają się z listą imion męskich i żeńskich najbardziej popularnych imion, jakie były nadawane w 2013 roku . Jak wynika z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ubiegłym roku wśród dziewczynek królowały dokładnie takie same imiona w kraju, co w pierwszej połowie tego roku. Zmieniały się tylko ich pozycje w rankingu. I tak w czołówce w kraju w roku minionym były imiona: Lena, Julia, Zuzanna, Maja, Zofia, Amelia, Hanna, Aleksandra, Wiktoria, Natalia . Nieco więcej roszad było w przypadku imion męskich. W Polsce w 2013 roku najczęściej nadawane imiona w kraju to: Jakub, Kacper, Filip, Szymon, Jan, Antonii, Michał, Wojciech, Mateusz, Bartosz .
Zobacz też: Imiona dla chłopców 2013
źródło: www.msw.gov.pl
Popularne imiona wciąż te same
Zamieszczona na resortowej stronie top lista najpopularniejszych imion nadawanych w Polsce pokazuje, że moda na czołowe imiona nie zmieniła się znacznie na przestrzeni 8 lat. Utrzymująca się popularność tych samych imiona sprawia, że w grupie w przedszkolu, czy klasie w szkole jest aż kilkoro osób o tym samym imieniu.
Z tego powodu władze argentyńskiego Rosario, gdzie urodził się jeden z najlepszych piłkarzy na świecie Lionel Messi zakazały nadawania dzieciom imienia Messi. Powodem była obawa, że tak nazwie swoich potomków zbyt duża liczba mieszkańców. Obawa okazała się słuszna. Nie długo trzeba było czekać jak idąc za sławą piłkarza wielu...
Fotolia/Babyonline.pl
Imiona
Najczęstsze i najrzadsze imiona dla dziewczynek w 2017 r
Czy w 2017 roku znowu będą królować Julie, Zuzie i Zosie? Sprawdziliśmy, jakie imiona żeńskie były najpopularniejsze w pierwszym półroczu 2017 roku, a które wybieraliśmy najrzadziej! Podobają ci się?
Co roku powstaje lista najczęściej nadawanych imion męskich i żeńskich. Czy w 2017 roku nadal królują Julia i Zuzanna? Dotarliśmy do danych z pierwszych 6 miesięcy 2017 roku. Wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynek nie ma szczególnych niespodzianek, ale z pewnością zainteresuje was, jakie nietypowe imiona żeńskie wybierali w tym roku rodzice dla swoich córek!
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2017 r. (pierwsze półrocze)
Księga imion pęka w szwach, jeśli chodzi o imiona żeńskie. Wybór imienia dla dziewczynki wydaje się łatwym zadaniem, chyba że trudnością można nazwać fakt, że jest tyle pięknych imion, a trzeba wybrać tylko jedno!
Jeśli szukasz imienia dla córki, które jest popularne, spójrz, jakie imiona żeńskie najczęściej wybierali Polacy w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku i ile dziewczynek je otrzymało:
Julia - 4677
Zuzanna - 4587
Maja - 4108
Zofia - 4081
Lena - 3989
Hanna - 3949
Amelia - 3161
Alicja - 2994
Aleksandra - 2784
Oliwia - 2646
Wśród imion dla dziewczynek od wielu lat największą popularnością cieszą się Zosie, Julki i Maje, a od kilku lat także Zuzie, Ole, Hanie i Leny.
Najrzadziej nadawane imiona żeńskie w 2017 roku (pierwsze półrocze)
Nie brakuje też nietypowych imion dla dziewczynek. Jeśli szukasz imienia dla córki, które gwarantuje oryginalność, możesz wybrać z tych imion żeńskich, które w pierwszym półroczu 2017 roku rodzice wybierali najrzadziej. Każde z nich otrzymały tylko 2 nowo narodzone dziewczynki:
Janka
Sława
Jagienka
Elza
Delfina
Nawojka
Balbina
Ala
Miła
Tina
Jeśli zastanawiasz się, jak to możliwe, że dziewczynka otrzymała imię Ala, zamiast Alicja, powinnaś wiedzieć, że wg nowych przepisów dotyczących nadawania imion dzieciom, można wybrać zdrobniałą formę imienia . Kiedy będziesz załatwiać...
Fotolia
Imiona
Trendy, tradycja i znaczenie imion dla dzieci
Czy lepiej nadać dziecku imię tradycyjne czy nowoczesne, popularne czy rzadkie? Sprawdź wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat imion dla dzieci.
Imiona dla dzieci ulegają okresowym modom, dlatego wybierając imię dla dziecka dobrze wiedzieć, jakie imiona są aktualnie najpopularniejsze, znać trendy i znaczenie imion, ale przy wyborze imienia dla syna lub córki, kierować się przede wszystkim własnym gustem.
Najpopularniejsze imiona dla dzieci
Najpopularniejsze imiona w Polsce publikowane są co roku w formie rankingu najpopularniejszych imion dla chłopców i dziewczynek. Od ponad dekady obserwujemy stałą popularność dziewczęcych imion Julia, Maja, Zofia czy Amelka , a popularne imiona dla chłopców w ostatnich latach to głównie Kacper, Antek, Jakub, Jan .
Coraz popularniejsze są także obcojęzyczne, zwłaszcza angielskie , imiona dla dzieci. Podczas załatwiania formalności po porodzie , czeka cię wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku ze zmianą prawa, możesz dać dziecku imię obcojęzyczne lub zdrobniałe!
Księga imion dla dzieci
W Księdze imion można sprawdzić znaczenie imion żeńskich i męskich, przeczytać o pochodzeniu imienia i charakterystyce dziecka, które nosi dane imię. Oprócz znaczenia imion, w księdze znajdziesz również dni imienin wg kalendarza imion.
Kiedyś przy wyborze imienia dla dziecka, rodzice sprawdzali, kto jest świętych patronem w dniu urodzin dziecka i nadawali swoim dzieciom imiona świętych . Teraz to rzadsza praktyka, ale ponieważ panuje moda na tradycyjne polskie imiona , prawdopodobieństwo, że dziecko będzie nosiło imię świętego, jest duże!
Imiona męskie
Imiona dla chłopców , które w 2017 roku są najczęściej nadawane w Polsce to:
Antoni
Jakub
Jan
Szymon
Franciszek i Filip (ex aequo)
Aleksander
Wojciech
Kacper
Mikołaj
Adam
Te imiona dla dzieci są popularne od przynajmniej dekady, gdyby jednak spojrzeć na to, jakie imiona męskie są w Polsce najczęstsze, w pierwszej piątce uplasowałyby się imiona:
Jan...