W rankingu najpopularniejszych imion dla dzieci 2016 nastąpiły zmiany, w tym jedna zaskakująca! W 1. dziesiątce najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek i chłopców od lat nie było dużych różnic, najczęściej zmiany dotyczyły tylko pozycji, które zajmuje dane imię. Wyjątkiem było najpopularniejsze imię dla chłopca – tu od 2003 roku niepodzielnie królował Jakub. Czy w rankingu najpopularniejszych imion dla dzieci w 2016 roku Jakub znowu zwyciężył wśród najczęściej nadawanych imion męskich? A czy najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki w 2016 roku została Zuzanna, tak jak rok wcześniej? Spójrzmy na listę najpopularniejszych imion 2016 r., przygotowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przypomnijmy też, jakie imiona Polacy nadawali swoim dzieciom najchętniej w 2014 i 2015 roku.

Reklama

Najpopularniejsze imiona 2016

Na liście najpopularniejszych imion dla dzieci w 2016 roku zmiana na 1. miejscu imion męskich! Jakub został zdetronizowany przez Antoniego i to po kilkunastu latach niepodzielnego królowania! Na podstawie danych z pierwszego półrocza 2016 r., zebranych przez Urząd Stanu Cywilnego w Malborku oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, przewidywaliśmy, że na liście najczęściej nadawanych imion dla dzieci 2016 pojawią się niespodzianki. Wyglądało jednak na to, że Jakub odda prowadzenie Janowi, a nie Antoniemu.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców z podziałem na województwa przedstawia poniższa grafika:

Alicja Rotfeld / babyonline.pl

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2016

Wśród najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek zwycięża ponownie Zuzanna, a jak przedstawiają się kolejne miejsca w rankingu? 12 najpopularniejszych imion dla dziewczynek i częstotliwość ich nadawania przedstawia poniższa infografika:

Alicja Rotfeld / babyonline.pl

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2016

Najczęściej nadawanym imieniem męskim w 2016 roku był Antoni. Zobacz, jakie imiona dla chłopców były najpopularniejsze w 2016 roku:

Zobacz także
Alicja Rotfeld / babyonline.pl

Sprawdź znaczenia imion i wybierz imię dla dziecka w naszej Księdze imion dla dzieci (kliknij w obrazek):

Fotolia/Grażyna Łuszczyńska

Zobacz pełną listę najpopularniejszych imion 2016 na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Najpopularniejsze imiona w 2014

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków

Najpopularniejsze imiona 2015

 • Zuzanna, Lena, Julia, Maja, Zofia
 • Jakub, Antoni, Szymon, Jan, Filip

Ranking najpiękniejszych imion babyonline.pl – TOP 5

Koniecznie sprawdźcie też nasz ranking najpiękniejszych imion, w którym to wy – czytelnicy babyonline.pl – oddajecie głosy i wyznaczacie trendy!

Dziewczynki:

 • Alicja
 • Zuzanna
 • Amelia
 • Julia
 • Lena

Chłopcy:

 • Antoni
 • Aleksander
 • Adam
 • Alan
 • Jakub

Jakie imiona można nadawać dzieciom w Polsce?

Pamiętajcie, że w 2015 roku zmieniło się prawo dotyczące nadawania imion - można już w Polsce nadawać dzieciom imiona obcego pochodzenia oraz zdrobniałe formy imion.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama