zakuchtani na YT
Instagram
Mama

Mega hejt na film Oliwii i Łukasza ze ŚOPW: flaki z olejem, sztucznie, nuda

Popularni bohaterowie „Ślubu od pierwszego wejrzenia’’ założyli kanał na YouTube. Nazwali go „Zakuchtani’’’. Właśnie pojawił się na nim pierwszy filmik. Część fanów jest zachwycona, a część krytykuje to, co Oliwia i Łukasz tam publikują.

Czwartą edycję programu przetrwały dwie pary. Jedną z nich jest Oliwia i Łukasz Kuchtowie. Para zdobyła sporą popularność i zgromadziła na swoich kontach na Instagramie wielu obserwujących. Teraz wspólnie zapraszają ich do odwiedzenia i subskrybowania kanału na YT, na którym będzie można na bieżąco obserwować ich szczęśliwe rodzinne życie. Tylko czy konwencja, jaką wybrali, ma szansę przypaść do gustu fanom? Czy wyreżyserowane obrazki i sztuczne teksty to jest to, czego ludzie oczekują? Sądząc po komentarzach, nie wszystkim taka koncepcja przypadnie do gustu.

Miało być profesjonalnie, a jest... nudno

Pierwszy filmik trwa aż 15 minut. Ukazuje, jak powstała nazwa kanału (trzy minuty opowiadania o czymś, co można było ująć w dwóch zdaniach), przygotowania do wyjścia z domu (zwróćcie uwagę na niekonsekwencję montażu!) i podróż samochodem z synkiem Frankiem, w której trakcie młoda para rozważa między innymi to, jakim problemem jest wyjście na godzinę bez dziecka. Dobrze wyeksponowana jest marka samochodu i jego dystrybutor, widać też markę fotelika dla dziecka, ale nie to najbardziej przeszkadza fanom.

W dalszej części jest rozmowa Oliwii i Łukasza w restauracji, podczas której robią między sobą zakład o 50 zł, scena jedzenia, w czasie której hałas z tła niemal zagłusza dialog. Widać też, jak Łukasz fotografuje hamburgera (to jest naprawdę warte filmowania?). Wszystko jest mało naturalne i mało ciekawe – ani dialogi, ani obraz nie wzbudzają zainteresowania, choć para zaangażowała do produkcji ludzi z zewnątrz. Trochę luzu pojawia się w scenach, gdy Łukasz fotografuje żonę. Widać tu jeszcze nieidealny po porodzie brzuch Oliwii – jedyna autentyczna rzecz na filmie, poza dzieckiem.

Bohaterom towarzyszy kamerzysta, są ujęcia z drona, przygotowane wypowiedzi (być może nie wszystkie) i dialogi, jest montaż i podkład muzyczny. Jednak czegoś zabrakło – autentyczności i treści. Czy takie rozmowy o niczym i wyreżyserowane sceny to jest coś, co może przyciągnąć fanów Oliwii i Łukasza do ich kanału? Zobacz sama:

 

Pierwsze słowa krytyki od widzów

Choć niektórzy obserwujący parę napisali pochlebne komentarze, przeważały szczere i niepochlebne opinie [pisownia w komentarzach oryginalna - przyp. red.]:

„Flaki z olejem, nie wiem jak dalej, ale narazie słabo. Trochę jakby się oglądało jakieś trudne sprawy”

„Do mnie również to nie przemawia, taka przekłamana forma filmu, kręcona przez osobę trzecią. Nie taka jest idea vlogowania, smuteczek. Mimo wszystko wszystkiego dobrego dla Waszej trójki.’’

Sztucznie i nudno”

Niestety nuda! O wiele lepiej ogląda się was na insta... poluzujcie szelki bo póki co to widać sztuczność i jakbyście nie mieli o czym rozmawiać! Tak trochę wszystko na siłę!’’

„Reklama Mercedesa... Nic pozatym... Te rozmowy w aucie tak drętwe że aż źle się ogląda”

„Weszłam z czystej ciekawości i nasuwa mi się pytanie co to ma na celu????? Reżyserka na każdym kroku. Widzę że na siłę próbujcie coś stworzyć żeby o Was niezapomniano.....takie wyreżyserowane pamiętniki z wakacji”

Takich opinii jest znacznie więcej. Część fanów jednak bierze parę w obronę, twierdząc, że to ich pierwszy odcinek, że z czasem z pewnością będzie lepiej. Czy sympatyczna para weźmie sobie krytyczne uwagi fanów do serca? Zobaczymy. A ty co myślisz o tym filmiku – jest sztywny czy fajny?

Zobacz także:

Paulina Krupińska o talencie córki. 5-latka pójdzie w ślady mamy czy taty? [WIDEO]

Podróż z dzieckiem koronawirus
AdobeStock
Czas wolny
Podróż z dzieckiem w czasie pandemii: czym jechać na wakacje (i nie tylko)
Wybierając się w podróż z dzieckiem w czasie epidemii koronawirusa, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i innym podróżującym. W środkach transportu publicznego obowiązują różne wytyczne sanitarne. Noszenie maseczek i dezynfekcja miejsc ogólnodostępnych to tylko niektóre z nich.

Podróżowanie z dzieckiem w dobie koronawirusa może nie być tak proste, jak wcześniej, co nie znaczy, że jest niemożliwe. Najbezpieczniej jest jechać z dzieckiem na wakacje własnym samochodem, ale i tu należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w trakcie podróży. Do autobusu, samolotu czy pociągu nie wsiadajcie bez maseczek i płynu dezynfekującego. Spis treści: Podróż z dzieckiem samochodem Podróż z dzieckiem autobusem lub pociągiem Podróż z dzieckiem samolotem Podróż z dzieckiem – ważne zasady w czasie pandemii koronawirusa Podróż z dzieckiem samochodem Własny samochód to obecnie najbezpieczniejszy środek transportu, jeśli chodzi o ryzyko zarażenia się COVID-19. Planując rodzinne wakacje, warto wybrać takie miejsce, do którego bez przeszkód dojedziemy autem. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że w czasie podróży nie musimy mieć na sobie maseczek ochronnych , jeśli jedziemy z osobami,  z którymi mieszkamy na co dzień. Własny samochód chroni nas też przed długim kontaktem z obcymi ludźmi, którzy mogliby być nosicielami koronawirusa . Jednak i tu warto zachować środki ostrożności , takie jak częste mycie rąk czy dezynfekcja powierzchni użytkowych np. za każdym razem, gdy wsiadamy do auta po postoju. Jeśli wysiadamy z samochodu i idziemy coś zjeść lub kupić w sklepie przy stacji benzynowej, zakładamy maseczki. Podróż z dzieckiem autobusem lub pociągiem Podróżując dowolnym środkiem transportu zbiorowego, powinniśmy być czujni na to, w jakim stanie zdrowia są nasi współpasażerowie. Gdy tylko widzimy, że ktoś z podróżujących poczuł się wyraźnie gorzej, powinniśmy niezwłocznie poinformować o tym fakcie kierowcę pojazdu lub obsługę. Trzeba pamiętać również o tym, że w środkach transportu publicznego wciąż obowiązuje limit pasażerów . Jak podaje rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia...

zabawki do samochodu
Adobe Stock
Zakupy
Zabawki do samochodu: co kupić na podróż dla niemowlaka, roczniaka i dwulatka?
Zabawki do samochodu to bardzo ważny element bagażu, zwłaszcza przy małych dzieciach. Przedstawiamy aż 16 rodzajów zabawek na podróż, które zabiją nudę w czasie dłużących się godzin w samochodzie czy pociągu.

Zabawki do samochodu to nieodłączna część bagażu na wakacje. Im dłuższa trasa, tym większa szansa, że dziecko będzie się nudzić. A im bardziej znudzony maluch, tym trudniejsza droga dla wszystkich pasażerów. Zabawki na podróż warto dobierać według trzech kryteriów: powinny być niewielkie (składane lub płaskie), bezpieczne (bez żadnych ostrych krawędzi – kredki również nie są polecane) oraz zajmujące (dające wiele możliwości zabawy). Wszystkie te kryteria spełniają zabawki do samochodu, które zebrałyśmy w naszym zestawieniu. Znajdziesz tu gry i gadżety dla niemowląt, roczniaków oraz kilkulatków. Spis treści: Zabawki do samochodu dla niemowlaka Zabawki do samochodu dla rocznego dziecka Zabawki do samochodu dla dwulatka i trzylatka Zabawki do samochodu dla niemowlaka Panel z lusterkiem do samochodu Maluszki uwielbiają patrzeć na twarze innych, ale przyglądanie się w lustrze własnemu odbiciu jest dla nich równie fascynujące. W sklepach znajdują się specjalne panele z lusterkami, które można zamocować w samochodzie . Są bezpieczne i atrakcyjne dla dziecka. Często w panelu oprócz lusterka są też inne elementy, np. kolorowe zawieszki albo odtwarzacz z muzyką.  Karty kontrastowe na pierwszą podróż Karty kontrastowe to jedne z pierwszych zabawek, jakie warto kupić maluszkowi do samochodu. Wzrok niemowlaka nie jest jeszcze wyostrzony, dlatego lepiej pokazywać mu zabawki o wyraźnych kolorach i konturach, zamiast pastelowych. Karty czy książeczki z kontrastami sprawdzą się zarówno w domu, na spacerze, jak i w podróży , dlatego warto mieć chociaż jeden zestaw. To niewiarygodne, jak długo niemowlaki potrafią wpatrywać się w jeden i ten sam obrazek, niemalże skanując go. Miękkie książeczki na długą podróż Książki na podróż sprawdzą się dla dzieci w...

Marko foteliki samochodowe obrotowy
materiały prasowe
Czas wolny
Obrotowy fotelik samochodowy – poznaj najbezpieczniejszy sposób podróżowania!
Kiedy stajesz przed wyborem zakupu fotelika samochodowego, rozważasz zapewne wady i zalety każdego modelu. Wybierasz ten najbezpieczniejszy, ale stawiasz również na wygodę i łatwość korzystania. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie wybór fotelika obrotowego – to gwarancja i bezpieczeństwa, i komfortu!

Foteliki samochodowe z funkcją obracania ułatwiają codzienne użytkowanie, umożliwiając rodzicom obrót fotelika w ich kierunku podczas umieszczania i wyciągania dziecka z auta. To rewolucyjna koncepcja w tej dziedzinie! Na czym polega funkcja obracania Marka BeSafe oferuje trzy obrotowe foteliki. Każdy z nich mocowany jest na specjalnej bazie, w którą wbudowana jest na stałe część obrotowa. Fotelik wpina się przodem do siebie, najczęściej przodem do drzwi, a po zapięciu dziecka –  po prostu obraca fotelik. W przypadku  iZi Twist B i iZi Twist o 180 stopni, zaś w przypadku iZi Turn i-Size o 360 stopni. Pomocny jest dodatkowo system magnesów Magnetic Belt Assistants™, przytrzymujący pasy na czas usadzania dziecka w foteliku. Fotelik iZi Turn i-Size może być zamontowany zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy, zapewniając pełny obrót fotelika o 360 stopni. Dziecko może podróżować tyłem do kierunku jazdy przez cały czas użytkowania, ale pozostawia rodzicom możliwość korzystania z fotelika przodem do kierunku jazdy w razie potrzeby. Przeznaczony jest dla dzieci od około  6 miesięcy do ok. 4 lat (maksymalna waga pasażera to 18 kg, przy wzroście 61 – 105 cm). Takie same parametry, jeśli chodzi o gabaryty maluszka ma iZi Twist i-Size z funkcją obrotu o 180 stopni – tak, aby maluch podróżował tyłem do kierunku jazdy. Jego rozbudowaną wersją jest iZi Twist B i-Size , który łączy w sobie dwa foteliki w jednym: fotelik dla niemowlaka i fotelik dla malucha. Wszystko dzięki wyjątkowemu modułowi wewnętrznemu BeSafe Baby Shell ™ i wkładce Newborn Hugger™. Może w nim podróżować dziecko od urodzenia do ukończenia 4 lat (maksymalna waga dziecka to 18 kg, przy wzroście 40 – 105 cm). Poprawnie zamontowany fotelik nachylony jest pod kątem 35-45 stopni. Czasem rodzice mają obawy, czy modele te będą odpowiednie dla ich...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj