Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama wraca do pracy
Fotolia
Mama

Podnieś kwalifikacje zawodowe podczas urlopu wychowawczego. To łatwe!

Jesteś na urlopie wychowawczym, ale już myślisz o tym, jak to będzie po powrocie do pracy? A może zastanawiasz się nad zmianą pracodawcy, ale boisz się, że po roku przerwy twoje CV nie będzie atrakcyjne? Zobacz, jak bez większego wysiłku możesz podczas przerwy w pracy podnieść swoje kwalifikacje.

Urlop wychowawczy to czas dla ciebie i twojego dziecka, ale jeśli zbliża się już twój powrót do pracy, zobacz, jak możesz podnieść swoje kwalifikacje bez większego wysiłku (a często nawet bez dużych nakładów finansowych). Dzięki tym drobnym krokom, możesz niedługo poprawić swoją sytuację zawodową.

1. Zrób plan

Zaparz sobie filiżankę dobrej herbaty, usiądź i zastanów się nad tym, gdzie chciałabyś być za 6 miesięcy, za rok, za 5 lat. Pomyśl o sprawach rodzinnych i zawodowych, a następnie zastanów się, jak możesz osiągnąć swoje wymarzone cele. Jeśli czujesz, że nie masz pomysłu, pomyśl o spotkaniu z doradcą zawodowym lub coachem.

2. Odnów kontakty

Zaczep na Facebooku koleżankę z pracy lub zadzwoń do ludzi, z którymi pracowałaś przed porodem. Dowiedz się, co słychać w firmie. Zastanów się, czy jest coś, co musisz sobie przypomnieć albo czego będziesz musiała się nauczyć, żeby z łatwością powrócić do swojego zawodowego życia. Rozmowa ze znajomymi z pracy pozwoli ci wczuć się na nowo w klimaty zawodowe, ale pamiętaj, by porozmawiać też niezobowiązująco o sprawach niezwiązanych z pracą – to pomaga odświeżyć więzi. Tylko ostrożnie z mówieniem wyłącznie o dziecku - ludzie, którzy nie są na tym samym etapie życia co ty, mogą nie rozumieć twojej fascynacji prozaicznymi faktami z życia niemowląt.

3. Ucz się online

Rozejrzyj się za internetowymi kursami podnoszenia kompetencji zawodowych: czy to będzie nauka e-commerce'u, czy kurs językowy, nauka zarządzania, programowania czy obsługi programów komputerowych – to zależy od ciebie. Wiele kursów jest bezpłatnych, warto poszukać takiego, który oferuje certyfikat po zakończeniu nauki. Nowy kurs w CV może pomóc ci zdobyć lepszą pracę, a plusy uczenia się online są oczywiste: możesz się szkolić, kiedy masz na to czas i ochotę (czyli kiedy dziecko akurat smacznie śpi!).

4. Naucz się języka obcego

Urlop wychowawczy to świetny moment, żeby uczyć się języków obcych. Może nawet najlepszy? Wcześniej wciąż to odkładałaś, chociaż obiecywałaś sobie, że w końcu weźmiesz się za swój angielski lub niemiecki, a po urlopie będziesz się spieszyć z pracy do domu, żeby być z ukochanym dzieckiem, więc już w ogóle nie będzie na to czasu! Teraz wygospodarowanie czasu na kurs języka angielskiego to nie tylko korzyści dla  ciebie w sensie zawodowym (lepsza znajomość języka obcego = lepsze CV = większe szanse na fajną pracę!), ale i psychicznym (możliwość złapania oddechu, spotkania z dorosłymi i chwilowa ucieczka od odpowiedzialności to coś, za czym wiele mam na urlopie wychowawczym tęskni).  Musisz tylko znaleźć chętnego do opieki nad dzieckiem - na pewno tatuś chętnie się sprawdzi sam na sam z niemowlakiem! Zajęcia są na tyle krótkie, że jeśli się odpowiednio zorganizujesz, nie będziesz musiała nawet odciągać pokarmu na czas wyjścia z domu!

5. Audiobooki i książki 

W wolnym czasie, podczas spaceru, kiedy dziecko śpi w wózku lub podczas jazdy samochodem, możesz słuchać audiobooków, które mogą ci pomóc w rozwinięciu kariery. Nauczysz się z nich nowych rzeczy albo dowiesz, jak zmienić pracę lub jak ją znaleźć. Możesz podnieść swoje kompetencje menadżerskie, nauczyć się motywować siebie lub innych.  Możesz sięgać po poradniki uczące asertywności, radzenia sobie ze stresem, kursy językowe – cokolwiek, czego akurat ty potrzebujesz. 

6. Rozejrzyj się

Fajnie oglądać seriale w komputerze albo blogi wnętrzarskie, ale jeśli chcesz ruszyć do przodu po powrocie do pracy po wychowawczym wykorzystaj swój czas przed komputerem na rozejrzenie się po rynku pracy. Jakie ogłoszenia pracy z twojej branży się aktualnie ukazują? Co słychać u konkurencji? Warto być na bieżąco ze swoją branżą, kiedy wraca się do pracy po długiej przerwie. 

O czymś zapomnieliśmy? Co ty zrobiłaś lub planujesz zrobić w tym temacie? Podziel się w komentarzu swoimi pomysłami.
 

Zobacz ofertę kursów językowych w Szkole Języków Obcych Lincoln.


Zobacz też:

Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]

szukanie pracy po urlopie wychowawczym
Fotolia
Mama
Jak szukać pracy po urlopie wychowawczym? 5 prostych kroków do sukcesu
Kończy ci się urlop macierzyński lub wychowawczy i myślisz o powrocie do pracy? Chcesz znaleźć coś nowego? Przeczytaj rady eksperta i dowiedz się, jak w pięciu krokach znaleźć pracę swoich marzeń.

Mama wraca do pracy : ten moment musiał kiedyś nadejść, prawda? Jeśli szukasz nowego zajęcia i nie wiesz, jak zabrać się za poszukiwanie pracy po urlopie wychowawczym – te rady są dla ciebie! Zanim zabierzesz się za przygotowywanie i wysyłanie CV, zastanów się, czy są takie obszary, które mogłabyś poprawić w trakcie urlopu wychowawczego: może zapiszesz się na kurs językowy lub podszkolisz z innych potrzebnych ci do pracy zagadnień? Warto to zrobić przed staraniem się o nową pracę, żeby startować z lepszej pozycji. Joanna Dudziak, mama i specjalistka ds. kreowania wizerunku osobistego, podpowiada, jak znaleźć pracę po długiej przerwie spędzonej na opiece nad dzieckiem. Oto co powinnaś zrobić: Krok 1:  Przygotuj listę swoich osiągnięć zawodowych Szukając pracy po urlopie wychowawczym lub macierzyńskim, zacznij od sporządzenia roboczej listy wszystkich rzeczy, które zrobiłaś do tej pory. Zapisz wszystkie kursy, miejsca, w których pracowałaś, praktyki, które odbyłaś, a nawet szkolenia wewnętrzne w firmie, w której wcześniej pracowałaś – to wszystko może mieć znaczenie dla przyszłego pracodawcy. Pamiętaj, że nie wszystko musi być udokumentowane – jeśli nie masz certyfikatu, że ukończyłaś np. szkolenie z administracji organizowane przez twojego poprzedniego pracodawcę, to nie szkodzi.  - Pisząc o doświadczeniu zawodowym, pamiętajmy też o stażach i praktykach – podpowiada Joanna Dudziak. - Oprócz nazwy firmy i stanowiska zapiszmy zakres odpowiedzialności – nie obowiązków, tylko właśnie odpowiedzialności, bo często jest tak, że lista naszych obowiązków nie odpowiada temu, co naprawdę robimy w firmie, bo robimy dużo więcej! Umieść na liście swoje wykształcenie i inne osiągnięcia , np. nagrody. Byłaś pracownikiem roku? Pochwal się tym. Jeśli ukończyłaś studia ze świetnym wynikiem – nie zapomnij o tym...

Business English: czy pomoże ci zdobyć lepszą pracę?
Fotolia
Mama
Business English: czy pomoże ci zdobyć lepszą pracę?
Myślisz o zmianie pracy i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dostać wymarzone stanowisko? Sprawdź, czy Business English to rozwiązanie dla ciebie!

Business English to termin, który onieśmiela wiele osób uczących się języka angielskiego. Czy słusznie? Niekoniecznie. Aby nauczyć się angielskiego języka biznesu, powinnaś znać już angielski mniej więcej na poziomie B2 . Business English to nie obcy, odrębny język angielski, tylko zbiór reguł, słownictwa i wyrażeń używanych w świecie biznesu, które przydadzą ci się, jeśli pracujesz lub chcesz pracować np. w międzynarodowej korporacji, w biznesie, handlu, na wyższym stanowisku. Dlaczego warto się go nauczyć, jeśli marzysz o takiej pracy? Business English – co to jest? Business English to język angielski obejmujący m.in. zagadnienia z zakresu finansów, handlu, marketingu itp. Na kursach angielskiego biznesowego słuchacze uczą się języka przydatnego w komunikacji biznesowej – przygotowywania prezentacji po angielsku, pisani maili, prowadzenia rozmów telefonicznych, a nawet zwrotów przydatnych podczas rozmów kwalifikacyjnych . Biznesowy język angielski jest bardziej oficjalny, bardzo uprzejmy i bazuje na wyrażeniach, które musisz znać, jeśli chcesz wypaść profesjonalnie w oczach swojego pracodawcy, waszych współpracowników, klientów, itd. Business English – czy warto? Na pewno warto, żebyś nauczyła się angielskiego języka biznesu, jeśli pracujesz lub szukasz pracy w środowisku, które oparte jest kontaktach międzynarodowych, musisz używać języka biznesu w pracy na co dzień, chcesz znaleźć lepszą pracę na wysokim stanowisku albo myślisz o znalezieniu pracy za granicą . - Znajomość Business English absolutnie zwiększa szanse na rynku pracy i podnosi kwalifikacje kandydata – uważa Daniel Lewczuk, Prezes Zarządu Executive Network. - Czym wyższe stanowisko, tym jest to bardziej istotne. Nadal w środowisku korporacyjnym, w przypadku odpowiedzialności regionalnych, językiem obowiązującym jest angielski. Dotyczy to zarówno spotkań, jak i...

jak nauczyć się języka obcego?
Fotolia
Wygląd i samopoczucie
Postanowienie dla (przyszłej) mamy: naucz się języka!
Jeśli jesteś w ciąży albo przebywasz na urlopie macierzyńskim, mamy dla ciebie postanowienie idealne: naucz się języka!

Ciąża to dobry moment, żeby wreszcie wziąć się za naukę języka obcego . Lepszego chyba nie będzie! Nie masz jeszcze dziecka, nie musisz więc spędzać z nim całego czasu, po pracy spokojnie możesz wyskoczyć na kurs, nie martwiąc się o dziecko (i nie tęskniąc za nim!). W ciąży warto zrobić te wszystkie rzeczy dla siebie i swojego rozwoju osobistego , o których mylisz od dawna, ale zawsze jakoś brakowało na nie czasu. Później będzie jeszcze trudniej, zobaczysz. Dlatego już teraz zrób to, co chodzi ci po głowie od dawna: odśwież swoją znajomość języka, naucz się od podstaw hiszpańskiego, zrób postępy w angielskim i poczuj satysfakcję, że w końcu znalazłaś na to czas! Idealne postanowienie? Postanowienia mają to do siebie, że trudno w nich wytrwać, dlatego warto wybierać je z głową. Wiadomo, że kolejny porzucony cel raczej nie poprawia nam samopoczucia. Ważna jest nie tylko motywacja, ale i przejście przez krytyczny 3 miesiąc . Warto mieć ambitne cele, rozwijać się, ulepszać jakość swojego życia. Jeśli nie spróbujemy, nic z tego nie wyjdzie, zawsze będziemy stać w miejscu. Ważny jest oczywiście odpowiedni moment w życiu , czas, kiedy zrealizowanie celu będzie możliwe. A co możesz zrobić dla siebie w ciąży lub podczas urlopu wychowawczego, skoro twoje myśli i uwaga krążą głównie wokół dziecka? Nauczyć się języka na przykład. Podstaw gry na gitarze. Sztuki układania kwiatów. Haftu krzyżykowego.  Ciąża – doskonały czas na samorealizację Powtórzmy to, bo warto: ciąża jest idealnym momentem na to, by inwestować w siebie . Potem będą ważniejsze sprawy, zmienią się priorytety, czasu będzie mniej. I bez względu na to, czy pracujesz, czy nie – wykorzystaj ten czas, by zrobić te rzeczy dla siebie, które zawsze odkładałaś na później. Zapisz się na kurs uważności – mindfulness bez wątpienia przyda się ci się w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak