Każda mama mnóstwo czasu spędza na spacerach z dzieckiem. Ale zwykły spacer to także świetna okazja, by wykonać trening mięśni nóg. Możesz ćwiczyć z wózkiem niezależnie od pory roku i warunków na dworze: w parku, w lesie czy na placu zabaw. Prosty i skuteczny trening w plenerze z wózkiem pokazuje dla nas trenerka personalna, Justyna Podobińska.

Reklama

Ćwiczenia z wózkiem dla mam

Trening z wózkiem zacznij od szybkiego marszu. Możesz np. okrążyć park dookoła, idąc żwawym krokiem i pchając przed sobą wózek z dzieckiem. To rozgrzewka, która przygotuje nogi do dalszych ćwiczeń. Jeśli będziesz wykonywać trening z wózkiem regularnie, wyszczuplisz uda i łydki. Ale nie tylko! Poprawisz też kondycję i wzmocnisz ciało, dzięki czemu łatwiej będzie ci wykonywać codzienne obowiązki bez ryzyka urazów i kontuzji.

Ćwiczenie z wózkiem: przysiady

Zatrzymaj się, stań w lekkim rozkroku. Robiąc wdech, odpychaj od siebie wózek na długość ramion i uginaj kolana. Wraz z wydechem przyciągaj wózek z powrotem i prostuj nogi. Wykonaj 3 serie ćwiczeń po 10 powtórzeń i dla relaksu zrób kolejne okrążenie wokół parku albo przespaceruj się alejką.

Ćwiczenie z wózkiem: jaskółka

Trzymaj dłońmi rączkę wózka. Ugnij jedną nogę, a kolano przyciągnij do brzucha. Z wdechem odpychaj wózek i jednocześnie prostuj zgiętą nogę do tyłu. Biodra zwróć do podłoża, pochyl się, napinając pośladek. Zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej. To samo ćwiczenie wykonaj, zginając i robiąc wymachy drugą nogą.

Ćwiczenie z wózkiem: przysiady na skos

Stań na jednej nodze i trzymając się wózka, zbliżaj ugięte kolano po skosie do podłoża. Gdy będziesz się prostować, cały czas trzymaj nogę w górze. Powtórz ćwiczenie 10 razy na jedną i drugą nogę.

Zobacz także

Ćwiczenie z wózkiem: wykroki

Złap rączkę wózka obiema rękami i rób wykroki w tył, naprzemiennie jedną i drugą nogą. Pamiętaj, by uginając nogę, kolano trzymać nad kostką, a plecy mieć wyprostowane. Po wykonaniu serii wykroków do tyłu powtórz ćwiczenie, robiąc wykroki w przód.

Ćwiczenie z wózkiem: unoszenie nóg

Zrób przysiad na szeroko rozstawionych nogach, a kiedy się wyprostujesz, unieś jedną nogę do boku. Nie zginaj jej w kolanie. Po wykonaniu kolejnego przysiadu unieś drugą nogę. Powtarzaj ćwiczenie na przemian 10 razy.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama