Gdy brakuje czasu na ćwiczenia i relaks, można łatwo włączyć małe dziecko do zajęć ruchowych, które pomogą mamie wzmocnić mięśnie. Wspólny trening z dzieckiem to połączenie przyjemności i pożytku, jaki płynie z regularnych ćwiczeń. To także korzyść dla dziecka, które z chęcią spędzi z mamą czas i z pewnością będzie się świetnie bawić. Proste ćwiczenia dla mam z dziećmi pokazuje trenerka personalna, Justyna Podobińska.

Reklama

Ćwiczenia dla mam z dzieckiem

Jeśli twoje dziecko waży już kilka kilogramów, jego ciężar pomoże ci wytrenować nogi, brzuch i ręce. Wystarczy wziąć malucha na ręce i zachęcić do wspólnej zabawy. To bezpieczne ćwiczenia, podczas których nie grozi ci kontuzja. A jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, wzmocnisz mięśnie na tyle, że codzienna opieka nad niemowlęciem nie będzie skutkować bólem pleców i ramion. Pamiętaj tylko, by intensywność treningu dostosować do swoich możliwości i... humoru dziecka.

Ćwiczenia dla mamy i dziecka na wzmocnienie nóg

Przysiady
Weź dziecko na ręce, przytul do klatki piersiowej i we własnym tempie wykonuj przysiady. Zginając kolana, rób wdech, a wraz z wydechem prostuj nogi. Ważne! Rozstaw nogi co najmniej na szerokość bioder. Zrób po 10 przysiadów w 3 seriach.

Wypad w bok
Ułóż dziecko na rękach, podtrzymując je za nogi i kark. Stań w lekkim rozkroku, a następnie wysuń jedną nogę do boku, uginając ją w kolanie. Druga noga powinna zostać wyprostowana. Powtórz ćwiczenie kilka razy, a potem zrób tyle samo wypadów na drugą stronę.

Zakroki w tył
Stań z dzieckiem na rękach. Na przemian wystawiaj jedną i drugą nogę do tyłu i, jeśli dasz radę, dotykaj jednocześnie kolanem do podłogi. Zrób 3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę.

Zobacz także

Ćwiczenie dla mamy i dziecka na wzmocnienie rąk

Podnoszenie ciężaru
Złap dziecko pod pachami. Stań w lekkim rozkroku, delikatnie ugnij kolana, by za chwilę prostować się i jednocześnie podnosić dziecko do góry.

Ćwiczenia dla mamy i dziecka na wzmocnienie mięśni brzucha

Kołyska
Połóż się na plecach i przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Dziecko połóż na ugiętych nogach i trzymaj je za ręce. Na przemian przyciągaj i oddalaj kolana od klatki piersiowej, napinając mięśnie brzucha.

Brzuszki
W pozycji leżącej posadź dziecko na swoim brzuchu. Unoś tułów, zbliżając twarz do dziecka i z powrotem kładź się na podłodze.

Łódka
Usiądź ze zgiętymi nogami. Jeśli masz dość silne mięśnie brzucha, unieś lekko stopy nad podłogę i trzymając dziecko pod pachami, przenoś je z jednej strony ciała na drugą.

Pompki
Połóż dziecko na podłodze, a sama podeprzyj się na dłoniach, kolanami opierając się o podłogę. Rób pompki, zbliżając twarz do twarzy dziecka.

Deska
Oprzyj się na dłoniach i palcach stóp. Kolejno zginaj jedno i drugie kolano, utrzymuj szybkie tempo.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama