Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
madre bajki
materiały prasowe
Patronaty

"Mądre bajki z całego świata" od Dominiki Kulczyk

"Mądre bajki" to 16 niezapomnianych opowieści, których akcja toczy się od Timoru Wschodniego po Polskę! A do tego wspaniali artyści, którzy zgodzili się przeczytać te bajeczne historie. "Mądre bajki z całego świata" to książeczka pełna rysunkowych zadań dla dzieci, w której na najmłodszych czekają też naklejki oraz mapa świata.

Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na wsparcie dla dzieci dotkniętych przemocą. 
– Przygotowując telewizyjny program "Efekt Domina", który dzieje się na całym świecie poznajemy setki ludzi. Ci ludzie różnią się od nas często kolorem skóry, kulturą, warunkami życia, ale nie różni nas jedno – dla wszystkich tak samo ważne są te same proste wartości: miłość, przyjaźń, gotowość do obrony słabszych. Dzieci i ich rodzice odnajdą te wartości w "Mądrych bajkach z całego świata" – mówi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.
Książeczka zawiera zestawy zadań rysunkowych do każdej z bajek, w środku czekają też naklejki z bohaterami opowieści i flagami krajów. Do książeczki dołączona jest również koperta z dwiema płytami CD. Wszystko to za 9,99 zł do kupienia w popularnych miejscach sprzedaży prasy.  
Zaproszenie do przeczytania bajek przyjęli: Ewa Konstancja Bułhak, Małgorzata Domagalik, Paweł Domagała, Edyta Jungowska, Jacek Kawalec, Dominika Kluźniak, Krzysztof Kowalewski, Magdalena Lamparska, Paweł Małaszyński, Wojciech Mecwaldowski, Łukasz Nowicki, Dominika Ostałowska, Magdalena Różczka oraz Wiktor Zborowski.

okladka madre bajki
materiały prasowe


Bajki czytają także Dominika Kulczyk oraz Kuba Błaszczykowski, bo to ich fundacje zawarły wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka sojusz, którego pierwszym elementem jest ta akcja. Środki ze sprzedaży książeczki z płytami obie fundacje wspólnie przekażą na pomoc dzieciom, w których życiu niestety wszechobecna jest przemoc.
Wydawcą płyty jest Kulczyk Foundation, natomiast współwydawcą Agora. Partnerem charytatywnym jest Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Rzecznik Praw Dziecka, a patronat merytoryczny Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerami są także: Viva!, Twoje Dziecko, Mamo to Ja, MiniMini +, babyonline.pl oraz Audiorepublica. 
Książeczkę z dwiema płytami CD "Mądre bajki z całego świata" od 5 czerwca można kupić w salonach Empik, Relay, Inmedio, Kolporter, Top Press, Świat prasy, RUCH, Trafika, Tobacco Press, Media Star oraz w wybranych sklepach sieci Żabka. Jest także dostępna w sprzedaży online za pośrednictwem www.empik.com oraz www.kulturalnysklep.pl.

Najpopularniejsze koty z bajek. Czy twoje dziecko zna je wszystkie? A ty?

Leon i jego niezwykłe spotkania, książka dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
Wyprawa na zamek – początek niezwykłego projektu
Za kilka dni na rynku ukaże się bajka o niecodziennym przesłaniu. Będzie to pierwsza z serii książek wydawanych przez fundację VERBA w ramach projektu Leon i jego nie-zwykłe spotkania – lekka i zabawna opowieść o tym, jak bardzo liczy się osobowość, a nie wygląd zewnętrzny.

Inicjatywa fundacji VERBA to jedna z niewielu tego typu propozycji na naszym rynku – projekt edukacyjny, który w przystępny sposób porusza zagadnienie dysfunkcji zdrowotnych. O niepełnosprawności w Polsce mówi się z dużym dystansem. Wyraźnie brakuje książek, które subtelnie prezentują bohaterów z niepełnosprawnością, a młodych czytelników prosto i lekko edukują oraz naturalnie do nich przyzwyczajają. Fundacja postawiła sobie za cel kształtowanie pozytywnych postaw i tolerancji społecznej, ale sposób, w jaki chce to zrobić, odbiega od metod znanych nam ze szkół i kampanii społecznych. Pomysłodawczynią i założycielką fundacji jest Agata Battek, poruszająca się na wózku inwalidzkim od 13. roku życia. Agata to zdeterminowana i aktywna osoba, miłośniczka podróży i wieczna optymistka. Zamierza podzielić się swoimi doświadczeniami, pokazać, że warto podążać za marzeniami i działać. „W naszych opowieściach pozwalamy zaistnieć bohaterom z niepełnosprawnością, ale o ograniczeniach zdrowotnych nie piszemy jak o problemie. Nie stawiamy tych postaci w centrum uwagi ani nie podkreślamy ich odmienności. Biorą one udział we wspólnych przygodach z przyjaciółmi, na równi z innymi dziećmi uczestniczą w codziennym życiu, udowadniając, że ważna jest osobowość, a nie wygląd zewnętrzny. Większość ograniczeń, z jakimi spotykamy się w życiu, wynika z naszego nastawienia. Problem niepełnosprawności to również problem jej postrzegania przez nas i przez otoczenie. Musimy przełamać stereotypy. Działać i pokazać, jak wiele można robić, gdy tylko uwierzymy, że nam się uda” – mówi Agata Battek. Tytułowym bohaterem opowiadań jest Leon – wesoły, otwarty i odważny chłopiec, który uwielbia przygody. Lubi się śmiać i rozwiązywać zagadki. Ma ważną cechę: chce pomagać innym. To czyni go kimś wyjątkowym. Najbliższymi przyjaciółmi Leona są Maks i...

Bajkowy Efekt Domina
Kulczyk Founadtion
Aktualności
Na długą podróż, wieczorne usypianie, piękne marzenia i... lepszy świat
Podczas podróży czy w czasie deszczu, kiedy dzieci się nudzą, potrafią utrudnić życie wszystkim wokół. Najczęściej – opiekunom, od których domagają się nieustannych rozrywek i atrakcji. Jak przetrwać wspólną, wielogodzinną jazdę samochodem?

Można, oczywiście, wyruszyć późnym wieczorem w nadziei, że dzieci prześpią całą podróż – o ile sami jesteście wypoczęci i gotowi spędzić noc za kierownicą. Można wziąć tablet i inne elektroniczne gadżety – o ile nie widzicie nic złego w tym, że kilkulatek przez kilka godzin zachwycony wpatruje się w ekran. Można wreszcie "zabrać na pokład" pewną maleńką, niewinnie wyglądającą książeczkę z płytą, która czyni cuda. Nie dość, że skutecznie zajmie dziecko ciekawymi zadaniami edukacyjnymi i pięknymi opowieściami z odległych krajów, pozwalając wszystkim bezstresowo przetrwać podróż, to jeszcze w niewymuszony sposób nauczy malucha wrażliwości, empatii i tego, że każdy może pomóc temu, kto tej pomocy potrzebuje, uruchamiając tym samym lawinę dobra. Jak to możliwe? Dzieci i gwiazdy – Aby pomóc, trzeba najpierw poznać i zrozumieć – tłumaczy Dominika Kulczyk , założycielka i prezes Kulczyk Foundation, wydawcy "Bajkowego Efektu Domina" – książeczki z audiobookiem, zawierającym siedemnaście bajek pochodzących z dziewięciu krajów (Polski, Filipin, Gruzji, Iraku, Kambodży, Madagaskaru, Nikaragui, Togo i Ugandy), w których fundacja realizowała swoje projekty charytatywne. Bajki czytają dzieci oraz gwiazdy ( Agnieszka Dygant, Małgorzata Socha, Beata Pawlikowska, Piotr Fronczewski, Szymon Majewski , Paweł Deląg, Tomasz Ossoliński ), a także Dominika Kulczyk i Iza Szumielewicz – prezes Fundacji Radia ZET . To na pomoc podopiecznym tej fundacji, którymi są polskie dzieci chore na serce, przeznaczone zostaną środki pochodzące ze sprzedaży "Bajkowego Efektu Domina". Lawina dobra – Mam nadzieję, że ta książeczka z audiobookiem otworzy polskim dzieciom oczy. Że dzięki niej zobaczą świat szerzej. Że przekonają się, iż jest większy i bardziej skomplikowany, niż sądziły. Że dostrzegą,...

Bajki czytane przez gwiazdy
mat. prasowe
Patronaty
Bajki, które zmieniają świat
Już od 22 maja w całej Polsce dostępna będzie kolejna, czwarta już edycja „Mądrych bajek z całego świata”. Tym razem na audiobooku dołączonym do książki będzie można usłyszeć, jak Jakub Błaszczykowski, Anna Starmach, Kamil Stoch, Magdalena Cielecka i Dominika Kulczyk czytają niezwykłe historie z całego świata, napisane pod okiem specjalistów w zakresie psychologii dziecięcej i edukacji najmłodszych.

 Bajki powstały specjalnie z myślą o emocjach i wrażliwości dzieci. Tak jak rok temu, całkowity dochód ze sprzedaży bajek przeznaczony zostanie na sfinansowanie nocnych dyżurów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. 22 maja premiera „Mądrych bajek z całego świata”. To już czwarta edycja publikacji. Wydawcą książki i audiobooka jest Kulczyk Foundation. W tej edycji bajki przeczytali między innymi Jakub Błaszczykowski, Anna Starmach, Kamil Stoch, Magdalena Cielecka. Bajki napisane zostały tak, aby nauczyć dzieci rozumieć emocje i uczucia innych, uwrażliwić je na różnorodność oraz nauczyć otwartości i dialogu. Tak jak rok temu, dochód ze sprzedaży bajek przeznaczony zostanie na sfinansowanie prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę Nocnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. – „Mądre bajki z całego świata” to coś więcej niż książka z audiobookiem. – mówi Dominika Kulczyk, pomysłodawczyni akcji i Prezes Fundacji Kulczyk Foundation, która jest głównym organizatorem akcji i wydawcą książki. – Te bajki naprawdę zmieniają świat. Z jednej strony dzięki nim udało się uruchomić nocne dyżury Telefonu Zaufania 116 111. Z drugiej strony te historie, zebrane ze wszystkich zakątków świata, napisane są tak, żeby nauczyć dzieci rozumieć emocje i uczucia innych, uwrażliwić na różnorodność, nauczyć otwartości i dialogu. Tylko inwestując w edukację dzieci, możemy na trwałe odmienić ten świat – mówi Dominika Kulczyk. Bajki napisane i skonsultowane zostały z psychologiem i psychoterapeutą oraz pedagogami przedszkolnymi, wczesnoszkolnymi i rodzicami.  To opowieści związane z Papuą-Nową Gwineą, Suazi, Filipinami, Rwandą, Kolumbią, Indiami, Bangladeszem, Gwatemalą oraz Polską – krajami, które Dominika Kulczyk odwiedzała w 5. edycji serialu dokumentalnego...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj